Kategorijos
Veislių aprašymai

Cvergšnauceris

Cvergšnauceris pasižymi ramiu charakteriu. Tačiau budrus, stipriai loja ir gerai tinka namų apsaugai. Beveik nesišeria.

Šunų veislės pagal FCI klasifikaciją

Vokiškos kilmės šuo. Vokiečių kalboje žodis Schnauze reiškia nosį. Būtent savo nosimi šnauceriai ir išsiskiria iš kitų veislių šunų. Anksčiau žmogui tarnavę kaip žiurkių gaudytojai dabar tapo idealūs namų šunys. Tai ramaus charakterio šunys. Dėl šios savybės cvergšnauceriai labai pamėgti Šiaurės Amerikoje. Jie stipriai loja ir todėl labai gerai tinka sargauti namuose. Dar vienas privalumas – šie šunys beveik nesišeria. Todėl laikant kambaryje nekelia didesnių rūpesčių palaikant švarą.

Istorija

Cvergšnauceris yra beveik ideali ryzenšnaucerio ir mitelšnaucerio kopija. Jis turi afenpinčerio ir nykštukinio pinčerio kraujo. Yra nuomonių, kad prie veisimo yra prisidėjęs foksterjeras ar net pudelis. Visa tai pridėjus prie mitelšnaucerio (standartinio šnaucerio) turime šią puikią cvergšnaucerių veislę. Šuns veislės veisimas vyko Vokietijoje ne mažiau kaip šimtą metų. Galutinai veislė išveista 20-to amžiaus pradžioje Frankfurto regione ir buvo vadinama miniatiūriniu šiurkščiaplaukiu pinčeriu. Išties tai buvo milžiniška užduotis išvesti mažą šunį savo savybėmis ir išvaizda panašų į savo didžiuosius giminaičius mitelšnaucerius bei didžiuosius šnaucerius. 1928 metais pirmoji cveršnaucerių patelė pasiekė Didžiąją Britaniją. 1930 metais čia atvyko ir keli parodų nugalėtojai patinai turintys „pipirai su druska“ kailio spalvą. Taip veislė plėtėsi ir buvo veisiama už Vokietijos ribų.

Savybės

Tai ramaus charakterio šunys. Kur kas ramesni nei britiško veisimo. Cvergšnauceriai lengvai dresuojami, nelinkę kandžiotis, gerai sutaria su vaikais ir kitais šunimis. Gerai pritampa prie šeimos gyvenimo. Entuzianstingai lojantys cvergšnauceriai puikiai sargauja.

Išvaizda

Cvergšnauceriai gali būti juodi, „pipirai su druska“ spalvos, juodi su įsidabriu ir balti.

Priežiūra

Sudėtingiausia prižiūrėti kailį. Jį reikia bent kartą per mėnesį gerai iššukuoti. Jei norėsite dalyvauti šunų parodose, tai teks kreiptis į specialistą arba patiems baigti kirpimo kursus.

Cvergšnauceriai judrūs šunys. Todėl su jais reikia daug vaikščioti. Reikia nepamiršti šiems šunims duoti išsilakstyti kieme be pavadėlio.