Kategorijos
Gyvūnų globa

Pasaulinė gyvūnų globos diena paminėta Kaune

Aštuntą kartą Kauno pranciškonai sukvietė šeimininkus su augintiniais į šv. Jurgio bažnyčią Kaune kur buvo paminėta Pasaulinė gyvūnų globos diena.

Tik kartą per metus mūsų mylimi augintiniai gali apsilankyti šv. Mišiose ir dar būti pašventinti! Tai šv. Pranciškaus – gyvūnijos globėjo diena, arba – Pasaulinė gyvūnų globos diena. Šią progą suteikia Pranciškonų ordino vienuoliai, kurie Kaune įsikūrę prie šv. Jurgio bažnyčios.

Šie metai kitokie. Visur tvyro pavojus užsikrėsti KORONA virusu. Daug apribojimų ir papildomų reikalavimų. Todėl organizatoriai iki pat ruošimosi šventei pabaigos nebuvo tikri ar pavyks surengti šį gražų renginį. Ir pavyko. Dalyvių buvo mažiau, tačiau, kaip viena iš organizatorių Iveta paminėjo – svarbiausia buvo išlaikyti tradiciją.

Po šv. Mišių vyko tradicinė eisena su gyvūnais aplink Kauno pilį ir, nusileidus į pilies slėnį, Kauno pranciškonų vienuolyno gvardijonas Saulius Paulius Bytautas OFM pašventino augintinius. Po to prasidėjo Pasaulinei gyvūnų globos dienai skirta programa. Pasirodė žirgai. Savo programas pristatė vokiečių aviganių savininkų klubas ir DRAUGUŽIS.lt. Buvo kviesti pasieniečiai su šunimis, tačiau KORONA viruso apribojimai įvedė korekcijas ir pasieniečiai atvykti negalėjo.

Vėliau pasidomėjome pas gvardijoną Saulių Paulių Bytautą OFM kokia Pasaulinė gyvūnų globos diena buvo jo žvilgsniu. Gvardijonas pasidžiaugė, kad dalyvių buvo daugiau nei tikėjosi. Ypač kai aplinkui sukiojasi mums nedraugiškas KORONA virusas ir kiekvieną dieną nežinia kokie nauji apribojimai gali būti įvesti.