Į pradinį puslapį LIETUVOS GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS KAUNO SKYRIUS

Mūsų adresas: Mūsų rekvizitai:
Miško g. 2-2, Kaunas
Gyventojus prašome kreiptis į mūsų būstinę - Miško g. 30-4
tel/fax. (8~37) 225265
Informacija mob. t. (8~687) 70451
el. paštas: karolismasilionis@yahoo.com
Įmonės kodas: 135613245
a/s LT517300010002253030
AB "Swedbankas", b.k.: 73000


TARPTAUTINĖS KINOLOGŲ FEDERACIJOS (FCI) ŠUNŲ VEISLIŲ KLASIFIKACIJA

Pasaulyje daugiau kaip 400 šunų veislių turi aprašytus ir patvirtintus veislės standartus. Amerikos šuninkystės klubai - AKC (American Kennel Club) ir UKC (United Kennel Club) - vienija JAV kinologų organizacijas, Didžiosios Britanijos šunininkystės klubas KCGB (Kennel Club of Great Britain) - Didžiosios Britanijos kinologų klubus, Kanados šunininkystės klubas CKC (Canadian Kennel Club)- Kanados šunų mylėtojus. Pati didžiausia pasaulyje kinologų organizacija yra Tarptautinė kinologų federacija (FCI), suvienijusi Europos, Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos, Australijos ir Naujosios Zelandijos kinologų organizacijas. FCI įkurta 1911 m. Jos būstinė -Thuine (Belgija). Jos nariu gali būti tik viena, pati didžiausia konkrečios šalies kinologų organizacija. FCI tvirtina naujus bei papildo jau priimtus šunų veislių standartus. Lietuvos kinologų draugija LKD, vienijanti visas Lietuvos kinologijos organizacijas, yra šios organizacijos narė.

Veislių kategorijos

Klasifikuojant šunų veisles pagal FCI , visos veislės suskirstytos į keturias kategorijas. Pirmai kategorijai priklauso aviganiai, sarginiai ir apsaugos šunys antrai - medžiokliniai šunys, trečia - bendrauti skirti šunys, ketvirtai - visi kurtai.

Grupės

Visos šunų veislės pagal FCI suskirstytos į dešimt grupių. Pirmai grupei priklauso visi aviganiai, antrai - sarginiai ir apsaugos šunys, trečiai - terjerai (išskyrus Erdelio ir Jorkšyro terjerus) ir besendžiai. Ketvirtai grupei priklauso tik taksai. Į penktą grupę įrašyti skalikai: bladhaundai ir kiti sekantys kraujo pėdsaku šunys didesniems žvėrims (elniams, šernams) medžioti. Šeštai grupei priklauso skalikai: basetai, bigliai ir kt. šunys mažesniems žvėrims (lapėms, kiškiams) medžioti. Septintai grupei priklauso vižlai ( išskyrus anglų vižlus) ir grifonai. Aštuntai grupei priklauso anglų vižlai, retriveriai ir spanieliai.
Devintai grupei priklauso dekoratyviniai ir bendrauti skirti šunys: visi mažiausieji šunys, pudeliai, vidutinieji ir mažieji pinčeriai bei šnauceriai ir dalmatinai. Dešimtai grupei priklauso visi kurtai.Atgal