Į pradinį puslapį LIETUVOS GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS KAUNO SKYRIUS

Mūsų adresas: Mūsų rekvizitai:
Miško g. 2-2, Kaunas
Gyventojus prašome kreiptis į mūsų būstinę - Miško g. 30-4
tel/fax. (8~37) 225265
Informacija mob. t. (8~687) 70451
el. paštas: karolismasilionis@yahoo.com
Įmonės kodas: 135613245
a/s LT517300010002253030
AB "Swedbankas", b.k.: 73000


GYVŪNŲ GLOBOS ŠVENTĖS MOKYKLOSE, ORGANIZACIJOSE, GLOBOS NAMUOSE

Gyvūnų globos švente Kiekvienais metais spalio 4 dieną daugelyje šalių švenčiama Pasaulinė gyvūnų globos diena. Ši diena sutampa su šv.Pranciškaus vardadieniu. Šv.Pranciškus visą savo gyvenimą pašventė gyvūnelių globai. Jis ne tik pats jų neskriausdavo, bet agituodavo ir kitus pasekti jo pavyzdžiu. Jam visi gyvūnai, nepriklausomai nuo rūšies, veislės ir elgsenos savybių buvo tarsi broliai.

Gyvūnų šventės mokyklose, organizacijose, gyvūnų prieglaudose

Gyvūnų globos šventė Kiekvienais metais daugelyje Kauno gimnazijų, vidurinių, pagrindinių ir pradinių mokyklų organizuoja gyvūnų šventes. Į mokyklų stadionus, sporto sales ar kitas dideles patalpas, priklausomai nuo gamtinių sąlygų, susirenka moksleiviai su savo augintiniais. Be savo šuniukų ir kačiukų moksleiviai atsineša triušiukus, jūrų kiaulytes ir visokius egzotinius gyvūnėlius. Į tas šventes kviečia mūsų prieglaudos dresuotų šunų komandą - rodome šunų sugebėjimus, aiškiname, kaip teisingai dresuoti, prižiūrėti, auginti savo keturkojus draugus. Mokyklų moksleiviai nuperka Gyvūnų prieglaudos gyventojams sauso pašaro.
Kasmet Lietuvos zoologijos sode, VDU Kauno botanikos sode bei organizacijose, turinčiose ryšį su gyvūnais, organizuojamos gyvūnų šventės, kuriose jie rodo savo sugebėjimus bei gerą ryšį su žmogumi. Į šias šventes ateina daug vaikų. Daugeliui tai būna pirmas susipažinimas su gyvąja gamta, keturkojais žmogaus bičiuliais.
Kitų Lietuvos miestų gyvūnų prieglaudos spalio mėnesio pradžioje taip pat organizuoja gyvūnų šventes. Tą dieną draudžiama gyvūnus numarinti, skersti, versti juos sunkiai dirbti, dresuoti. Į šventes ateina daug gyvūnų mylėtojų, ypač vaikų. Tą dieną gyvūnai dovanojami, geriau pašeriami. Šventės svečiai dažniausia į šventę ateina irgi su dovanomis. Pats populiariausias vaikų nešulys - sauso pašaro maišelis. Kartais į šventę susirenka per 300 dalyvių. Šventės programa būna įvairi. Pasikviečiame aktorius, muzikinius ansamblius, šokėjus, įžymius žmones.Atgal