Karolis Masilionis

Karolis Masilionis

Karolis Masilionis gimė ir augo kaime, kur šeimoje nuo mažens globojo naminius gyvūlius, šunis bei kates. Tėvas buo veterinarijos felčeris, todėl nuo mažens teko stebėti gyvūnų gydymą. Baigęs vidurinę mokyklą įstojo į Kauno Politechnikos institutą (dabar KTU). Jį baigęs, įgijo inžinieriaus statybininko diplomą. Ilgus metus didžiavosi statybininko profesija ir net neįtarė, kad šią profesiją pakeis į dogo veislės šunį, vardu Čeroldas.

1977 metais savo rankomis pastatyto namo apsaugai įsigijo iš Sankt Peterburgo atvežtą grynaveislį dogą, kuris jį užbūrė. Per vienerius metus išdresavo pagal bendrojo dresavimo ir specialiosios tarnybos kursą ir pradėjo vadovauti parodomąjai grupei, kuri pasirodydavo parodose, miesto švenėse, mokyklose ir kitur. 1984 metais autorius buvo pakviestas vadovauti Kauno tarnybinės šunininkystės klubui. Pradėjęs dirbti klube, pajuto didelį žinių trūkumą, todėl 1985 metais įstojo į Lietuvos veterinarijos akademijos zooinžinerijos fakultetą. 1991 metais sėkmingai jį baigė, įgydamas daug žinių, reikalingų šiam darbui. Besiruošdamas paskaitoms, kurias skaitė klubo nariams, sukaupė daug žinių ir, apibendrinęs paskaitų konspektus, 1987 metais "Šviesos" leidykloje išleido pirmą knygą "Tarnybinė šunininkystė". Po ketverių metų ta pati leidykla jau išleido didelės apimties knygą "Tarnybinė ir dekoratyvinė šuninikystė". 1992 metais "Horizonto" leidykla išleido jo paruoštą knygą rusų kalba, pavadintą "Tarnybinė ir dekoratyvinė šunininkystė", kuri buvo tarsi mažoji enciklopedija. 1997 metais ji išleista pakartotinai. Tais pačiais metais "Šviesos" leidykla išleido knygą "Mūsų katės", paruoštą kartu su Jurgita Šventoraityte.

1995 metais autoriaus iniciatyva Mokslo ir enciklopedijų leidykloje pasirodė enciklopedija "Šunys" 1 dalis, o po metų - 2 dalis. Šiose enciklopedijose daugumą straipsnių parašė K. Masilionis. 1990 metais atkūrus Lietuvos gyvūnų globos draugiją (LGGD), jis tapo šios draugijos Tarybos nariu, juo yra ir dabar. 1992 metais įkurtas LGGD Kauno skyrius, kurio pirmininku išrinktas K. Masilionis. Nuo pirmųjų darbo dienų skyriaus pirmininkas yra labai aktyvus, ypač daug dėmesio skiria jaunimo švietimui apie gyvūnų globą.

1995 metais autorius panoro įsigyti žinių tarptautinės kinologijos srityje ir išvyko į Prancūziją studijuoti Liono universitete. Bestudijuodamas praktikavosi Liono ir Paryžiaus kinologijos organizacijose, teisėjavo įvairiose parodose. jo diplominis darbas "Tarptautinė kinologija" apdovanotas didžiuoju universiteto prizu ir pinigine premija. Gyvendamas Prancūzijoje išmoko prancūzų kalbą, susipažino su garsiąja aktore, dabar gyvūnų globėja, Brigitte Bardot. Grįžęs iš Liono buvo pakviestas dėstyti kinologiją Lietuvos veterinarijos akademijoje ir Lietuvos teisės universitete, policijos fakultete. Tuo laiku Karolis Masilionis pradėjo vadovauti LGGD Kauno skyriaus gyvūnų prieglaudai. Per keletą metų su savo bendradarbiais suremontavo senas patalpas ir pastatė daug naujų narvų beglobiams šunims ir gražų atskirą namelį katėms. Įspūdingiausias Karolio, kaip statybininko, kinologo ir gyvūnų mylėtojo, darbo derinys yra jo suprojektuotas ir pastatytas didžiulis šuns pavidalo pastatas, skirtas jaunimo švietimui ir pavadintas "Tobučiu".

1997 metais Lietuvos kinologų draugija įkūrė tarptautinį konkursą "Aukso širdis", ir pirmaisiais jo nugalėtojais tapo Karolis Masilionis ir prancūzė Brigitte Bordot. 2001 metais Kauno meras Erikas Tamašauskas įsteigė "Gerumo plytą", kuria buvo apdovanoti 25 kauniečiai už atliktus gerus darbus. Vieną "Gerumo plytą" už meilę gyvūnams ir jų globą gavo Karolis Masilionis. 2002 metais Lietuvos kinologų draugija K. Masilioniui suteikė tarptautinę kinologo eksperto kategoriją.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos pirmininkė,
Lietuvos veterinarijos akademijos docentė dr. A. Aniulienė

Atgal