Šunų veislės pagal FCI klasifikaciją
Šis retriveris atlieka gan neįprastą darbą – privilioja antis ir žąsis medžiotojo pusėn, o paskui atneša pašautus paukščius iš vandens. Medžiotojas pasislepia netoli kranto ir mėto pagalį pakrantės link, o šuo labai gyvai, bet nelodamas jį atneša. Kartais prireikia pagalį numesti daugelį kartų, kol antys ar žąsys iš smalsumo priplaukia prie kranto. Kai paukščiai priartėja per šūvio atstumą, medžiotojas pasikviečia šunį į slaptavietę, o pats atsistoja ir šauna į pakilusius paukščius. Tuomet šuo jau elgiasi kaip tikras retriveris ir atneša pašautą laimikį.
Istorija
Panašu, kad į Naująją Škotiją rudieji, laimikį priviliojantys (sen. angl. tollen – privilioti) šunys buvo atgabenti iš Didžiosios Britanijos. Kaip spėjama, juos 1860m. Džeimsas Alenas (James Allen) sukryžmino su lygiaplaukiu retriveriu ir spanieliu. Naujosios Škotijos retriverių ilgai nepripažino. Tik 1945 metais Kanadoje šie šunys buvo pripažinti. Registracija buvo panaikinta ir šie šunys buvo naujai užregistruoti tik 1950-ųjų metų gale. 1982m. Naujosios Škotijos retriverius pripažino FCI.
Charakterio savybės
Naujosios Škotijos retriveris yra labai inteligentiškas, ištvermingas ir imlus. Šis stiprus, prityręs plaukikas sutvertas atnešti daiktus tiek iš vandens, tiek nuo žemės tvirtai laikant jį sukandus dantyse. Atnešti daiktus yra pagrindinis šio šuns charakterio bruožas. Ir tą jis daro lengvai, elastingai bėgdamas.
Išvaizda
Bendra išvaizda: šuo yra vidutinio dydžio, stiprus, proporcingas, raumeningas; skeletas vidutinio sunkumo. Kaukolė yra išraiškinga. Uodega iš prigimties didelė, su gausiais kutais, prailginta ir nuožulni, pakrypusi natūraliai link pasturgalio. Kailis su dvigubu sluoksniu, neperšlampami. Vienas sluoksnis sudarytas iš ilgų ir švelnių plaukų, kitas – tankios, dar švelnesnės pavilnės. Spalva raudonai oranžinė, įvairių atspalvių.
Priežiūra
Kailį rekomenduojama šukuoti kiekvieną dieną.