Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Atsivėsinkime!

2012-08-08
Autorė Monika Čekytė

Vasara, tai ne tik ilgų, šviesių ir šiltų pasivaikščiojimų metas, tai - karščiausias ir daugiausiai parodų turintis metų laikas. Tad kaip išlaikyti mūsų augintinius neperkaitusius?

Šuniški ledai

Nuotraukos autorė Kayla Bertagnolli.

Vienas iš svarbiausių dalykų, norint apsaugoti šunį nuo karčio sukeltų pavojų, yra kuo mažiau laiko praleisti saulės atokaitoje bei pasirūpinti gausiomis vandens atsargomis. Taip pat siūlome keletą kitų, gardaus atsivėsinimo variantų:

Šuniški ledai

Reikės:

  • 1 šaukštelio medaus;
  • 3 šaukštelių riešutų sviesto (natūralaus, nesaldinto);
  • 1 trinto banano;
  • ~ 500 ml. natūralaus jogurto be priedų.

Medų, riešutų sviestą ir trintą bananą išmaišykite iki vientisos masės. Sumaišykite ją su jogurtu ir paskirtykite į šaldymo formeles ir laikykite jas šaldiklyje tol, kol masė galutinai užšals.

Linksmas ledas

Reikės:

  • Vandens;
  • Skanėstų, žaislų.

Vandenį supilame į indelį, į jį taip pat galima įmesti skanėstų ar žaislų (kad šuo norėtų gauti skanėstą ar žaislą ir laižytų ledą). Indelį dedame į šaldymo kamerą ir laikome tol, kol vanduo galutinai užšals.

Nepamirškite savo keturkojui palinkėti skanaus!

Kai karščiai užklumpa parodose

Šaldymo dėžytės

Na, o dabar apie atsivėsinimą parodose. Kaip žinia vasarinėse parodose termometro stulpelis neretai rodo aukščiau 25 laipsnių. O juk daugelis dalyvių į parodas atvyksta nuo pat ryto, ir šunys savo didžiąją dienos dalį praleidžia narve. Tad kaip keturkojus, o taip pat ir jų „namus“ išlaikyti vėsius? Vienas iš mano mėgstamiausių būdų – į narvą įdėti šaldančių blokelių, kurie paprastai būna dedami į šaltkrepšius. Na, o jei jų neturite tiks pats papraščiausias plastmasinis butelys su užšaldytu vandeniu. Taip pat, siekiant atvėsint šuniuką galima drėgnu rankšluosčiu nušluostyti pėdutes (jose daugiausia prakaito liaukų), ant nugaros užmesti drėgną, arba šaldiklyje palaikytą rankšluostį (šiuo būdu vėsinant šunį jo kailis gali šiek tiek sudrėkti, tad šis būdas puikiai tiks šelčiams, koliams, nes jų kailis "išsipūs", bet netiks ilgo, tiesaus plauko savininkams, pavyzdžiui, jorkšyro terjerams).

Linkime gerų rezultatų rugpjūčio parodose, bei nepamirškite pasirūpinti savo šunų vėsinimu per didžiuosius karščius ir kitas vasaros parodas.