Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Jaunoji vedlė Augusta Ramutė Močiulskytė

2014-01-27
Augustą kalbino Audrius Sriubas.

Jau penktus metus Augusta dalyvauja jaunųjų vedlių veikloje. Dažnai ją matome ant nugalėtojų pakylos. Praeitais metais Lietuvą atstovavo Kraftų parodoje, šiais metais buvo pakviesta į Europos šunų parodą. Kaip pati Augusta pastebėjo, tokios sėkmės nesitikėjo. Šią žavią Vilniaus Žvėryno gimnazijos devintos klasės moksleivę ir pakalbiname.

Augusta Ramutė Močiulskytė

– Nuo kada susidomėjai šunimis?
Domėjausi visada. Kai buvau maža mama turėjo niūfaundlendo veislės šunį. Po to mes jo netekome. Kai buvau septynerių metų labai užsimaniau šuns ir labai prašiau, kad tėvai nupirktų. Neištvėrusi net užrašiau virtuvėje ant sienos, kad noriu šuniuko. Deja, bet tuo metu nebuvo sąlygų jį laikyti. Svajonė išsipildė, kai sukako dešimt metų. Tada tėvai nupirko australų aviganių šuniuką ir pradėjau lankyti jaunųjų vedlių mokyklą. Tiesa, iš pradžių norėjome auksaspalvio retriverio, tačiau tuo metu tėvų draugai taip pat ieškojo pirkti augintinį ir surado australų aviganių vadą. Nuo tada aš įsimylėjau šią veislę.
– Kuo patinka australų aviganiai?
Jie aktyvūs kaip ir aš (juokiasi). Ypač draugiški ir labai šeimyniški šunys.
– Kodėl atsirado noras mokytis jaunojo vedlio meistriškumo?
Pirminis tikslas buvo išmokti vesti šunį parodų ringuose. Dar kai gavau šuniuką, iš karto sau prižadėjau, kad eisiu į parodas. Tuomet nuėjau pas Dianą Jurkuvėnienę į jaunųjų vedlių mokyklą. Diana man pasiūlė treniruotis ir viskas taip prasidėjo.
– Ar kada tikėjai, gal svajojai, kad būsi pakviesta atstovauti Lietuvą Europos šunų parodoje?
Išties apsidžiaugiau kai gavau pasiūlymą važiuoti į Europos šunų parodą. Bet labiausiai buvo labai netikėta, kai praeitais metais buvau pakviesta atstovauti Lietuvą Kraftų parodoje. Bet niekada nemaniau, kad jaunųjų vedlių konkursuose tiek daug pasieksiu.
– Tau tenka išstatyti daug veislių. Kurias tris labiausiai patinkančias veisles galėtum išskirti? Kuo jos patinka?
Tikrai tenka išstatinėti daug veislių. Be abejo, labiausiai patinka australų aviganiai, kadangi tai mano veislė. Dar išskirčiau Akita Inu ir vengrų vižlus. Pastarieji labai aktyvūs ir su jais lengva dirbti. Man patinka aktyvūs šunys. Nežinau ką daryčiau su flegmomis?!
– Kokiose užsienio šalyse teko išstatinėti šunis? Kurios parodos buvo įsimintiniausios ir kodėl?
Labiausiai patinka parodos Estijoje. Konkrečiai Tartu mieste. Jos būna labai gerai organizuotos ir išsiskiria labai šilta atmosfera. Esu buvusi Latvijoje, Lenkijoje. Šiais metais važiuosiu į Vokietiją, Suomiją (Helsinkį).
– Kurias pergales galėtum išskirti? Kuo jos yra brangios?
Jonavoje. Dabar tiksliai neprisimenu kelinti tai buvo metai. Tada Rudė (toks Augustos australų aviganės vardas) užsidarė jaunimo čempioną ir aš laimėjau pirmą savo jaunųjų vedlių konkurse BIS'ą
– Kam labiausiai esi dėkinga už pasiektus rezultatus?
Mamai. Kadangi mama viską „veža“, ieško, visada padeda. Mama anksčiau taip pat važinėjo su savo niūfaundlendais po parodas. Ji viską supranta ir žino.
– Ar jau turi kokių nors palnų ar svajonių ką veiksi po mokyklos baigimo? Kokią vietą tavo gyvenime užims šunys?
Tiksliai dar nežinau. Tikrai būsiu teisėja. Neabejotinai teisėjausiu australų aviganiams, akitoms ir vengrų vižlams. Bet tai bus tik hobis. Savo darbą norėčiau sieti su organizavimu. Mėgstu organizuoti, esu valdinga, mėgstu veikti.

Dėkojame Augustai už interviu ir linkime sėkmės Europos šunų parodoje!