Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

BIG Match Show paroda Vilniuje

2010-10-18
Autorius Audrius Sriubas

Vilniuje, prie prekybos centro PANORAMA, vyko labdaringa visų veislių šunų paroda - BIG MATCH SHOW, kurią organizavo gyvūnų globos organizacija LESĖ ir bankas BIGBANK. Parodoje galėjo dalyvauti ir grynaveisliai šunys, ir mišrūnai, visos surinktos lėšos bus skirtos LESEI padėti savo globotiniams.

Dog-O-Weenas 2010

Metų draugiškiausio žmogaus poelgio su šunimi nugalėtoju tapo Algimantas Bakas su senbernare Bite iš Kauno. Bitė – garsiausia senbernarė visame Kaune. Žmonės į ją atkreipė dėmesį dėl didelio paklusnumo ir žaviojo krepšelio nasruose. Kaip pasakojo ponas Algimantas, žymusis krepšelis atsirado visiškai atsitiktinai: „Žmonės bijojo tokio didelio šuns, sulaukdavau įvairių priekaištų dėl to, kad šunį vedžioju be antsnukio. “ Su krepšeliu šuo nebeatrodė pavojingas, o veikiau kaip pasakos herojus. Nors ir pats verčiasi nelengvai, visas su krepšeliu surinktas aukas p. Algimantas skiria gyvūnų globai. Žmonės labai myli Bitę, jai paaukoja maisto, tačiau Bitė nelieka skolinga. Jos gerų darbų sąraše yra ir išgelbėtas vaikas nuo girtaujančio tėvo (tada Bitei buvo iškilęs rimtas pavojus, nes policija norėjo nušauti ją), ir namas nuo padegėjų.

Muitinės kinologas Artūras Zaleckas visus stebino tarnybinio šuns gebėjimais.

Muitinės kinologas Artūras Zaleckas visus stebino tarnybinio šuns Ringo gebėjimais.

Kiek netikėtas buvo muitinės kinologo Artūro Zalecko pasirodymas. Kinologas visą pasirodymą kalbėjo eilėmis, tikrino žmonių žinias apie šunis, o savo pasirodymo pabaigoje parodė, kaip šuo sulaiko nusikaltėlį. Ringas pademonstravo puikų paklusnumą: kinologams nė kartelio nereikėjo pakelti balso, kad šuo paklausytų komandos, baigęs sulaikymo procedūrą Ringas žaismingai nusinešė atkovotąją „nusikaltėlio“ rankovę.

Palapinė buvo nauolat pilna žmonių, per pasirodymus buvo sunku prasibrauti į pirmas gretas, žmonės aktyviai dalyvavo viktorinoje. Dalyvių su šunimis taip pat netrūko. Parodos metu savo šuniukų talentus bei žinias pademonstravo ir jaunieji vedliai. Net renginio vedėjai stebėjosi šuniukų paklusnumu ir pripažino, kad jų šunys taip nemoka klausyti.

Algimantas Bakas su senbernare Bite.

Algimantas Bakas su senbernare Bite

Parodos nugalėtojas su vedėjais Jonu Nainiu ir Justinu Jankevičiumi.

Parodos nugalėtojas su vedėjais Jonu Nainiu ir Justinu Jankevičiumi

Parodos nugalėtoja tapo poniai Astai priklausanti Berno Zenenehundė Gota (GODA ŠVELNUMAS iš Tauragės veislyno). Šiai kalytei tai jau nebe pirmas laimėjimas – Lietuvos kinologų draugijos organizuojamose parodose ji jau yra iškovojusi jaunimo klasės nugalėtojo titulą. Nors šeimininkai gyvena Vilniuje, Gota laiką leidžia sodyboje netoli Iganlinos miestelio, kaip teigia šeimininkai ji yra „sodybos šuo“. Gražiausią šunį rinko TV laidos bei žurnalo „Duok leteną“ autorė Vaiva Žostautė, dainininkė Eva bei „Mis Lietuva 2008“ Gabrielė Martirosianaitė. Renginį vedė ZIP FM radistai Jonas Nainys ir Justinas Jankevičius.

Parodos akimirkos

Vertinimo komisija: Gabrielė Martirosianaitė, Vaiva Žostautė ir Eva.

Vertinimo komisija: Gabrielė Martirosianaitė, Vaiva Žostautė ir Eva

Varžybų dalyviai

Varžybų dalyviai.

Pudelis