Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Lietuvos čempionai rinkosi ant VILNIUS GRAND RESORT kilimo

2015-02-02
Audrius Sriubas.

Jau ketvirtą kartą Lietuvos kinologų draugija rengia nuostabią šventę – Lietuvos čempionų čempionatą. Šiais metais pirmą kartą čempionatas buvo atviras. Tai reiškia, kad jame dalyvavo svečiai iš Latvijos ir Estijos. Čempionatas buvo surengtas „Vilnius Grand Resort“ viešbutyje. Čempiono titulas atiteko svečiams iš Latvijos.

Čempionų čempionas

Daugkartinis Pasaulio ir Europos čempionas falenas MAGIC SUNRISE GREAT GENTELMEN iš Latvijos savo konkurentams nepaliko jokių vilčių.

Čempionų čempionas, čempionato nugalėtojas falenas MAGIC SUNRISE GREAT GENTELMEN iš Latvijos

Tai beveik idealus šuo. Ne veltui. Kaip sakė šuns savininkai Ilze ir Andreij, EUKANUBA World Challenge parodoje jų augintinis pateko tarp dvylikos geriausių viso Pasaulio šunų! Jiems tai buvo išskirtinė paroda. Misteris Džentlei (taip šunį šeimininkai šaukia namuose) yra iškovojęs čempiono titulą net šešiasdešimtyje Pasaulio šalių. Šuo tarsi sutvertas parodoms. Į ringą misteris Džentlei tiesiog veržiasi. Misteris Džentlei pačiame brandume – jam penkeri metai. Faleno šeimininkai labai džiaugėsi tokia nuostabia ir puikiai organizuota švente. Panašiame renginyje jiems teko būti tik Briuselyje, kai buvo švenčiamas šimto metų FCI jubiliejus.

Vicečempionas, čempionato antros vietos nugalėtojas vipetų kalytė ABSOLIUTI IDILĖ ELECTRA BRILLIANT iš Palangos.

Vicečempiono titulas atiteko lietuviams. Tai vipetų kalytė ABSOLIUTI IDILĖ ELECTRA BRILLIANT ir jos šeimininkė Ramunė Balčiūnienė. Manome, kad tikrasis čempionato nugalėtojas ir yra Lama, kaip ją vadina šeimininkė namuose, kadangi falenas su savo pergalių istorija ėjo „be konkurencijos“. Gi, Lamai teko varžytis su lygiaverčiais likusiais dvidešimt trimis šunimis iš Lietuvos, trimis šunimis iš Estijos ir trimis iš Latvijos. Vipetų kalytė yra tik 23 mėnesių amžiaus, tačiau jau daug pasiekusi. Praeitais metais ji dalyvavo pasaulinėje parodoje Helsinkyje ir jaunimo klasėje užėmė antrą vietą iš aštuoniolikos. Ji taip pat yra Baltijos jaunimo čempionė, Lietuvos bei Latvijos jaunimo čempionė. Šeimininkė visai netikėjo, kad Lama iškovos vicečempiono titulą. Kaip sakė, į čempionotą važiavo tiesiog kaip į šventę. Ir kelias tolimas. Jie gyvena prie pat Palangos.

Čempionato svarbą pabrėžia teisėjų sudėtis. Atvyko trys teisėjai. Ypač svarbus Gerard Jipping dalyvavimas. Jis yra Olandijos kinologų klubo prezidentas, tačiau labai reikšminga tai, kad jis yra ir pasaulinės FCI organizacijos viceprezidentas. Ši organizacija globoja visus Pasaulio kinologinius klubus. Taip pat reikšmingas Tatianos Uzek dalyvavimas iš Slovėnijos. Ji taip pat pasaulinėje FCI organizacijoje užima atsakingas pareigas ir rūpinasi parodų organizavimu. Trečias teisėjas Tino Pehar atvyko iš Kroatijos.

Gerard Jipping.
Tatiana Uzek.
Tatiana Uzek.

Gerard Jipping savo sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad mažos Baltijos šalys sugeba suorganizuoti tokio aukšto lygio šventes, kad turi tiek nuostabių šunų. Teisėjas paatviravo, kad visi šunys buvo puikūs ir jiems, teisėjams, dažnai buvo sunku išrinkti geriausią. Labai svarbu Pabaltijo šalims kartu organizuoti kinologinius renginius. Tuomet mes atrodysime stipresni. O FCI organizacija didžiuojasi turėdama tokius šaunius klubus.

Čempionatas vyko sekančiai: dar praeitų metų gruodžio mėnesį tarptautinėje parodoje VILNIAUS ŽIEMA 2014 Vilniuje buvo atrinkti 24 pretendentai iš Lietuvos. Kadangi šiais metais čempionatas atviras, tai Latvijos ir Estijos klubai turėjo teisę deleguoti po keturis savo geriausius šunis, kurie turi Lietuvos čempiono nugalėtojo titulą. Iš Estijos atvyko tik trys šunys, todėl liko viena laisva vieta ir ją užėmė lietuvių skalikas. Šunys ėjo poromis. Kas pateks į porą lėmė burtai. Taip po kiekvieno turo likdavo dvigubai mažiau šunų, kol į ringą atėjo paskutiniai du geriausi. Jie ir varžėsi dėl čempiono ir vicečempiono titulo. Kiekvieną šunį vertino visi trys teisėjai pateikdami savo nuomonę slaptu balsavimu.

Europos parlamento atstovas Petras Auštrevičius.

Šventėje svečaivosi ir garbūs Parlamento atstovai: senas šunų mylėtojas ir Lietuvos parlamentaras prof. Aloyzas Sakalas bei Europarlamento atstovas Petras Auštrevičius. Pastarąjį drąsiai galime vadinti Lietuvos gyvūnijos globėjų ambasadoriumi. „Europos Parlamente mes turime gyvūnų mylėtojų grupę. Kiekvieną mėnesį mes renkamės į posėdžius. Yra daug problemų su gyvūnų teisėmis. Situacija nėra gera. Tai grupei priklauso daug reikšmingų ir įtakingų parlamento narių. Todėl situacija turi tvarkytis“ - kalbėjo Europos Parlamento atstovas.

Latvijos kinologų federacijos prezidentė Vija Klucniece.

Latvijos kinologų federacijos prezidentė Vija Klucniece pažymėjo, kad šiandien gimė nauja tradicija. Ji priminė, kad visos trys Pabaltijo šalys turi puikius šunis. Ji prižadėjo, kad čempionų čempionato tradicija tęsis ir mūsų draugystė tik stiprės.

Čempionato akimirkos