Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Šiais metais gražiausiu Lietuvos šunimi tapo vokiečių aviganis iš Jonavos

2016-01-19
Audrius Sriubas.

Jau trečią kartą šalia Vilniaus esantis prabangus viešbutis „Vilnius Grand Resort“ ant savo kilimų priima gražiausius Lietuvos šunis. Kalėdinėje parodoje Litexpo atrankos konkursą įveikę 16 gražiausių Lietuvos šunų čia rungėsi dėl pačios svarbiausios taurės - Čempionų čempiono taurės.

Čempionų čempionas

Išrinkti gražiausius šunis buvo patikėta svečiams iš Vengrijos ir Lietuvos kinologei-veteranei Nijolei Zienienei. Svečiai iš Vengrijos turi ilgametę kinologinę patirtį. Tai sutuoktinių pora Andras Korozs ir Judit Papp-Korozs. Ponas Andras Korozs taip pat yra Vengrijos kinologų klubo prezidentas. Trečia tarptautinės kategorijos teisėja iš Kauno Nijolė Zienienė visiems Lietuvos šunų parodų dalyviams labai gerai pažįstama ir sutinkama visose Lietuvoje vykstančiose šunų parodose.

Kaip ir ankstesnėse Čempionų čempiono rinkimuose šunys į ringą ėjo poromis. Kiekvieną porą iš eilės apžiūrėjo visi trys teisėjai ir skelbė verdiktą pakeldami raudoną arba žalią kortelę. Taip buvo pasiektas finalas. Ant didžiausios ir prabangiausios viešbučio salės Grand opera kilimo išbėgo vokiečių aviganis ir Vakarų Škotijos baltasis terjeras. Pastarojo šeimininkė Loreta Grubliasukienė su savo nuostabiais Vakarų Škotijos baltaisiais terjerais pergalės skonį ragavo jau ne kartą, o štai vokiečių aviganių kalytės Beila iš Bazilionių savininkė Ligita Pečiulytė kinologinę karjerą pradėjusi palygint neseniai. Nors vokiečių aviganiui tokia prabanga dvelkianti aplinka ganėtinai neįprasta – ji namuose gyvena lauke – tačiau būtent jai teisėjai skyrė gražiausio Lietuvos šuns titulą.

Čempionų čempionas Beila iš Bazilionių

Pakalbinome jaunąją šuns šeimininkę Ligitą. „Šiuo metu turime penkis vokiečių aviganius ir vieną cvergšnaucerį. Veislyną užregistravome prieš šešis metus ir pavadinome Iš bazilionių“ – pasakojo Ligita. Beilai yra keturi metai ir ji jau yra pelniusi gražiausio Lietuvos veisimo šuns titulą Druskininkų parodoje. Toje pačioje parodoje laimėjo visą bestą. Prizines vietas užėmė parodoje Birštone – pelnė gražiausio Jonavos klubo šuns titulą. Beje, šia pergale džiaugėsi ir Jonavos klubo prezidentas Stasys Jaramičius, kadangi tai jo veisimo šuo. Nuo Beilos stengiasi neatsilikti ir jos metais jaunesnė sesuo, kuri taip pat dažnai laimi. Šiuo metu Ligitos šunys yra dalyvavę tik šunų parodose Lietuvoje, tačiau po tokių pergalių žada išvažiuoti ir į užsienį. Ligita dar niekaip negalėjo atsitokėti po tokio didelio laimėjimo ir toliau pasakojo apie Beilą: šuo labai mielas, aktyvus, tačiau ramaus būdo, ypač kai būna kambaryje. Gyvena lauke. Du tris kartus per savaitę šunys vedami ilgam pasivaikščiojimui ir daug dirbama ringe ruošiantis parodoms. Ligitai labai daug padeda sesuo. Sesuo Beilą išstatinjėjo ir šiame čempionate.

Čempionų čempionato nugalėtojai

Garbingą trečią vietą užėmė samojedas Klajoklių šuo Dunaj Of Benji su savininke Dalia Mickiene. Šis samojedas garsus Kaune ir už jo ribų kaip kaniterapinis šuo. Trumpai šuo šaukiamas Diuniu. Jis yra aplankęs visą eilę senelių socialinės rūpybos namų, vaikų globos namų, ligonines su sunkiai sergančiais vaikais ir suaugusiais. Tai ne tik šuo, bet ir gydytojas-terapeutas.

Visi nugalėtojai sausio 23-čią dieną vyks į Baltijos čempionų čempionatą ir astovaus Lietuvą Taline.

Šioje kinologinėje šventėje buvo gausu apdovanojimų. Buvo apdovanoti ir kiti nusipelnę šunys, šunys pasiekę nergales europinėje ir pasaulinėje parodose. Gražiausio veterano titulas atiteko auksaspalviui retriveriui Marčelo ir jos savininkei Gintarei Valiuntaitei-Matvejevai. Tai pats vyriausias retriveris iš Gintarės laikomos „itališkos“ ketveriukės Marčelo, Amigo, Benito ir Antonio. Taip pat ant scenos atsiimti padėkos raštų kilo Lietuvos kinologų organizacijos darbuotojai, mokymo centro darbuotojai, žiniasklaidos atstovai. Turime pasidžiaugti, kad buvo įvertintas ir Bimas.lt kolektyvo darbas.

Už lango spaudė dešimties laipsnių šaltukas, o šventė tęsėsi. Didžiulis ačiū Lietuvos kinologų draugijai ir jos nenuilstamai prezidentei Ramunei Kazlauskaitei, kad kartą per metus kinologams dovanoja tikrai aukščiausio lygio ir prestižo šventę!

Čempionato akimirkos