Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Lietuvos šunų čempionų čempionate 2017 gražiausiu šunimi išrinktas visada besišypsantis samojedas

2017-01-15
Autoriai Margarita Sriubienė ir Audrius Sriubas

Šį šeštadienį Vilnius Grand Resort viešbutyje vyko penktasis Lietuvos šunų čempionų čempionatas 2017.

Lietuvos šunų čempionų čempionato nugalėtojai

Ant raudono kilimo išdidžiai ėjo šunys turintys Lietuvos čempiono titulą ir jų šeimininkai. Renginyje dalyvavo apie 190 svečių iš Lietuvos ir užsienio.

Tarptautinės parodos „Vilniaus žiema 2016“ metu visi Lietuvoje registruoti šunys ir turintys Lietuvos čempiono titulą galėjo būti atrinkti į šį iškilmingą renginį ir pretenduoti į garbingą "Lietuvos šunų čempionų čempiono 2017" titulą. Pretentendų į šį renginį buvo 100, atrinkti buvo 32 laimingieji šunys.

Šiam neeiliniam konkursui teisėjavo trys teisėjai: Liliane de Ridder - Onghena iš Belgijos. Teisėja nuo 1966 metų veisia įvairių veislių šunis: dalmatinus, vėliau airių vilkogaudžius veislyne IRDALLYS. Paskutinius 15 metų veisia brabanto grifonus, šiuo metu yra Belgijos čihuahua klubo vadovė. Teisėjų pora Natalia Sedykh ir Nikolaj Sedykh iš Rusijos nuo 1977 metų teisėjauja parodose, veisė Erdelio terjerus, šnaucerius ir Briuselio grifonus, kuriuos su vyru pirmieji atvežė į Rusiją, juos veisia iki šiol. Nikolaj Sedykh yra Sank Peterburgo kinologų klubo prezidentas, nuo 2003 metų yra visų šunų veislių teisėjas.

Liliane de Ridder Natalia Sedykh Nikolaj Sedykh

Čempionas buvo renkamas penkiuose etapuose, konkursas vyko poromis. Kas pateks į vieną porą buvo traukiami burtai. Kiekviename etape likdavo tik pusė dalyvių, kol galiausiai buvo išrinktas nugalėtojas. Juo tapo samojedas vardu YOU ROCK MY WORLD iš veislyno KLAJOKLIŲ ŠUO. Pakalbinome Momo (taip šaukiamas čempionas namuose) savininkus Dalią ir Evaldą Mickius. Momo yra 23 mėnesių amžiaus, gimęs veislyne KLAJOKLIŲ ŠUO. Toks jaunas jau tapo septynių šalių jaunimo čempionu: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Pabaltijo, Slovakijos, Čekijos, Lenkijos. Dalia ir Evaldas Mickiai samojedus veisia nuo 2008 metų. Veislyne pasaulį per šį laikotarpį išvydo net 67 samojedukai.

Dalia ir Evaldas Mickiai su nugalėtoju Momo

Antrą vietą užėmė Skaivos Jasevičiūtės trumpaplaukis standartinis taksas vardu MAGIC RAINBOW LIONEL MARSELIO KOMPANIJA. Trečią vietą laimėjo Eglės Onos Vazilevičiūtės biglis Mukas iš veislyno IŠ DAUMILŲ. Ketvirtoji vieta atiteko Milanos Daukšienės mopsui TANGETOPPENS WANG DANG DOODLE.

Trečios ir ketvirtos vietų nugalėtojai

Pirmas keturias vietas užėmę gražiausi šunys ir šeši Top Lietuvos šunys kitą savaitgalį vyks į Rygą kur vyks Baltijos šalių čempionų čempionatas 2017.

LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė įteikė atminimo dovanas visiems dalyviams.

Šiemet Lietuvos Kinologų Draugija mini veiklos dvidešimt penkmetį. Renginio pabaigoje prezidentė Kazlauskaitė nuoširdžiai padėkojo ir apdovanojo Lietuvos kinologijai nusipelniusius kinologus, padėkojo tarptautinės kategorijos visų veislių teisėjai Živilei Povilaitienei už nuopelnus kinologijai.

Živilė Povilaitienė

Nuotraukų galerija