Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Gyvūnų gerovė

2019-10-05

Kauno pranciškonai aštuntą kartą pakvietė paminėti gyvūnų globos dieną

Jau tapo tradicija paminėti gyvūnų globos dieną Kauno šv. Jurgio bažnyčioje. Kauno šv. Jurgio konvento broliai-pranciškonai dar 2012 metais pradėjo konsekruoti šv. Mišias už mūsų mielus augintinius.
2019-01-05

Veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO dovanoja gerumą beglobiams gyvūnams

Kaip ir Trys Karaliai veislynas „Klajoklių šuo“ atkeliavo į VšĮ „Šiaulių letenėlė“ su dovanomis.
2018-10-06

Kaune paminėta Šv. Pranciškaus gyvūnijos globos diena

Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje šeštus metus iš eilės broliai pranciškonai pakvietė kauniečius paminėti gyvūnijos globos dieną. Gyvūnų šeimininkai su savo augintiniais dalyvavo Šv. Mišiose, po to visi eisenoje ėjo aplink Kauno pilį, gavo palaiminimą. Toliau sekė įdomi programa.
2017-10-02

Nemuno ir Neries santakoje Šv. Praciškaus konventas kartu su kauniečiais paminėjo Pasaulinę gyvūnijos globos dieną

Šv. Pranciškus – visos gyvūnijos globėjas. Prieš penkis metus Šv. Jurgio konvento gvardijonas Paulius Saulius Bytautas parodė iniciatyvą kauniečiams švęsti gyvūnijos globos dieną. Šiais metais tai jau penktasis jubiliejinis šios šventės paminėjimas Kaune.
2017-02-12

Nauja marketinginė apgaulė - hibridiniai šunys

Atsirado nauja marketinginė apgaulė - hibridiniai šunys. Be jokios atsakomybės ruošiama nauja mišrūnų atmaina, už kurią kažkas „susišluos“ ženklias sumas pinigų, o rezultatas gali būti apgailėtinas! Lietuvos kinologų draugija nagrinėja šią problemą ir skelbia pavojų!
2016-10-04

Šv. Pranciškaus gyvūnų globėjo dienos paminėjimas Kaune

Auksinis šiltas rudens šeštadienis pasitiko gyvūnų globėjo – Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos paminėjimo dalyvius Kaune. Kokią svarbą ši šventė įgavo rodo tai, kad aukoti Šv. Mišių ir tuo pačiu palaiminti gyvūnų atvyko net pats apaštališkasis nuncijus Lietuvoje arkivyskupas Pedro Lopez Quintana.
2015-10-10

Pasiaukojęs dėl Lietuvos gyvūnų globos - Džonas J. Ruane

Š. m. spalio 2-ą dieną LSMU veterinarijos akademijos sodelyje buvo iškilmingai pašventintas suolelis Lietuvos gyvūnų globos rėmėjo Džono J. Ruane (John J. Ruane) atminimui įamžinti. Savo prisiminimais apie šį didelės širdies nenuilstantį Didžiosios Britanijos kovotoją už gyvūnų gerovę dalinosi prof. habil. dr. Albina Aniulienė, prof. habil. dr. Vidmantas Bižokas, LGGD pirmininkas Benas Noreikis. Suolelį pašventino monsinjoras Artūras Jagelavičius. Renginį vedė LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. habil. dr. Henrikas Žilinskas.
2014-10-05

Kaune Šv. Jurgio bažnyčia antrą kartą visus sukvietė į Šv. Pranciškaus - gyvūnijos globėjo dienos paminėjimą

Šv. Jurgio bažnyčios vienuoliai pranciškonai antrus metus iš eilės visus sukvietė paminėti Šv. Pranciškaus – gyvūnijos globėjo dienos. Praeitais metais ši šventė puikiai pavyko, o šiais metais ji tapo dar brandesnė ir įdomesnė.
2013-10-14

Vilniuje vyko labdaringa šunų paroda

Sekmadienį Vilniuje, Lengvosios atletikos manieže, vyko labdaringa šunų paroda „Bigbank Match Show“. Renginio metu parodos dalyviai su savo augintiniais varžėsi įvairių talentų rungtyse, buvo išrinktas „Draugiškiausias metų poelgis su šunimi“ bei pristatyta rudens-žiemos šunų drabužių kolekcija, kuriai keletą modelių sukūrė dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys. Parodoje surinktos lėšos bus skirtos Lietuvos kinologų draugijos organizuojamiems edukaciniams vaikų užsiėmimams su šunimis.
2013-10-07

Šv. Jurgio bažnyčioje buvo parodytas išskirtinis dėmesys mūsų augintiniams

Pažymint Pasaulinę gyvūnų globos dieną Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje vienuoliai pranciškonai sukvietė miestiečius į Šv. Mišias už gyvūnus. Po Šv. Mišių buvo šventinami gyvūnai, vyko eisena, pasirodymai. Tai, bene, pirmas kartas kai bažnyčia sukvietė tokį gausų būrį gyvūnų augintojų bei mylėtojų į savo šventovę.
2013-10-05

Šunų gerovė Lietuvoje: dabartis ir tendencijos

Pažymint Tarptautinę gyvūnų globos dieną Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centras sukvietė visus į konferenciją. Šunų gerovė: dabartis ir tendencijos - taip skambėjo konferencijos pavadinimas. Konferencija vyko Lietuvos sveikatos universitete veterinarijos akademijoje.
2013-05-21

Penkta Koja ir Žalgiriečiai

Ketvirtadienį (2013-05-16) sulaukėme neįprasto kvietimo iš VŠĮ „Penkta Koja“. Tądien turėjo vykti renginys Kauno Žalgirio arenoje su „Penktos kojos“ beglobiais ir Žalgirio krepšininkais. Iki paskutinės minutės tiksliai nežinojome, kas ten vyks, tačiau pasiūlymas per daug intrigavo, kad jo atsisakytume.
2013-04-27

Argentinos dogai, Penkta koja, Nikodema ir Sandra

Su Kauniete Sandra Štabokaite susitikome Kaune, nedidelėje VŠĮ PENKTA KOJA parduotuvėlėje. Apie šią merginą iki susitikimo žinojome nedaug: kelis kartus praslydęs pro akis NIKODEMOS logotipas ir K. Zaikausko (POWERDOG organizatorius) rekomendacija susitikti. Kad Sandra yra veikli išgirdome dar iš Kęsto, tačiau interviu metu paaiškėjo, kad mergina suspėja per dieną nuveikti tiek, kiek kiti nepadarytų per savaitę.
2013-02-24

Seminaro AŠ SAUGUS. TU SAUGUS. MES SAUGŪS antra dalis

Nuo šių metų pradžios Lietuvos kinologų draugija pradėjo naują seminarų ciklą, kuris aprėpia temas nuo šunų elgsenos iki anatomijos ir sveikatos. Ruošti šį semanarų ciklą paskatino nuo š. m. sausio pirmos dienos įsigaliojęs naujasis LR Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas apibrėžiantis kovinių bei pavojingų šunų laikymo, veisimo ir įvežimo į mūsų šalį sąlygas, o taip ir visuomenės susidomėjimas šunimis bei augantinis patikimų žinių poreikis.
2012-02-24

Paskutinė gyvūnų kelionė pagal įstatymą

Visi gyvi organizmai žemiškame pasaulyje gyvena laikinai. Gyvūnai taip pat. Ateina metas, kai jie baigia savo dienas ir tada iškyla klausimas, ką su jais daryti. Dažniausiai šeimininkas savo mylimą augintinį palaidoja savo kieme, miške ar kitoje jam tinkamai atrodančioje vietoje. Dabar vis dažniau prabylama apie šunų kapines. O kur keliauja veterinarijos gydyklose ar gyvūnų prieglaudose nugaišę ar užmigdyti šuniukai, kačiukai ir kiti gyvūnėliai?
2011-06-15

Gyvūnų gerovė Baltijos regione: atsakingas laikymas ir geroji praktika.

Š. m. gegužės 5-6 dienomis Seime vyko tarptautinė konferencija "Gyvūnų gerovė Baltijos regione: atsakingas laikymas ir geroji praktika". Už gyvūnų gerovę atsakingi Europos pareigūnai konferencijoje dalinosi savo patirtimi. Tai labai aktualu ir Lietuvai, kadangi kaip tik šiuo metu yra rengiamas naujas gyvūnų gerovės įstatymas.
2010-10-03

Lietuvos gyvūnų globos šventė Kaune

Kiekvienais metais spalio 4 dieną švenčiama Tarpatautinė gyvūnų globos diena. Lietuvos gyvūnų globos draugijos Kauno skyrius gyvūnų mylėtojams surengė šios šventės paminėjimą. Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) pirmininkas Benas Noreikis, žinomi kinologai ir vedini savo augintiniais būrys gyvūnų mylėtojų.