Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Sveikata

2017-03-22

Sąkandžio anomalijų papilitimas šunų tarpe

Veterinarinė odontologija, kaip veterinarinės medicinos šaka, išlieka viena iš labiausiai bendrai paciento sveikatai įtaką darančių sričių.
2017-03-14

Erkės. Kuo jos pavojingos mūsų augintiniams?

Atšilus orams, prasideda aktyvus erkių sezonas. Bet kuris šuns šeimininkas anksčiau ar vėliau susipažįsta su jomis. Kokį pavojų mūsų augintiniams kelia erkės? Kokių galime imtis apsaugos priemonių?
Apie tai kalbėjomės su veterinarijos klinikos „Vetpraktika“ veterinarijos gydytoja Jūrate Juodyte.
2017-03-09

Šunų kelio sąnario ligos

Šunų kelio sąnario ligos yra vienos dažniausiai pasitaikančių ortopedinio pobūdžio susirgimų šios rūšies gyvūnams.
2016-06-25

Šuns priežiūra kai lauke tvyroja karščiai

Vasara – puikus metų laikas. Bet tuo pačiu ji slepia ir nemažai pavojų. Kad malonus laisvalaikis neapkarstų, gyvūnų šeimininkai turi žinoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį atostogaujant, iškylaujant ar šiaip besimėgaujant vasaros šiluma.
2012-06-12

Išrankus šuo

Nors kaip itin išrankios ėdikės garsėja subtiliosios katės, vis dažniau šunų savininkai taip pat skundžiasi, kad jų augintiniai neėda.
2012-03-15

Erkės ir blusos

Erkės ir blusos dažniausiai sutinkami parazitai, kurie kelia grėsmę mūsų augintiniams. Kas tai yra? Kaip apsisaugoti?
2012-03-02

Šunų kirminai

Helmintozės vienos labiausiai paplitusių parazitinių šunų, taip pat ir žmonių ligų.
2012-03-01

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys

Šuniui ar katei rankinukas – lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla.
2012-02-23

Šunų klubo ir alkūnės sąnarių displazija

Dažnai, norint sukergti šunis, pagal Lietuvos kinologų draugijos reikalavimus yra reikalingas displazijos tyrimas. Kas yra displazija ir kodėl šis tyrimas reikalingas? Į šį klausimą atsako Lietuvos veterinarijos akademijos L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų klinikos veterinarijos gydytojas Juozas Kvalkauskas.
2011-12-02

Bailūs šunys

Bailiu šunimi gali būti bet kokio amžiaus, dydžio ar veislės atstovas. Ta baimė gali svyruoti nuo lengvo diskomforto tam tikrose situacijose iki panikos ar bandymo įkąsti. Tokie šunys dažnai ištremiami į kiemą, papildo prieglaudų gyventojų gretas ar net būna numarinami.