Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Apie jaunųjų vedlių užsiėmimus ir konkursus

2016-11-13
Autorius Monika Čekytė

Šunų parodoms vis labiau populiarėjant, į šią įdomią veiklą įsitraukia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Trumpai papasakosime kokia tai veikla ir kaip į ją įsijungti.

Kaip tik jauniesiems parodoms dalyviams yra organizuojami jaunųjų vedlių konkursai, kuriais siekiama skatinti domėjimąsi kinologine veikla bei ugdyti gyvūnų gerove besirūpinančią jaunąją kartą.

Jaunieji vedliai

Norėdami įdomiai ir naudingai praleisti laiką su savo augintiniu ir išbandyti jėgas jaunųjų vedlių konkursuose, 7-17 (imtinai) metų vaikai ir jaunuoliai gali pradėti lankyti jaunųjų vedlių užsiėmimus. Jų metu daugiau sužinoma apie šunis, jų veisles ir veislių ypatybes, mokomasi kaip auklėti, prižiūrėti ir rūpintis šunimis, ruošiamasi jaunųjų vedlių konkursams. Ši veikla teikia daug naudos tiek vedliui, tiek šuniui. Jaunuolis, dalyvaudamas užsiėmimuose su šunimi, užmezga su juo ryšį, kuris bus naudingas ne tik dalyvaujant konkursuose, bet ir kasdieniame gyvenime – vedžiojant, maitinant, žaidžiant ir pan. Išmokęs suprasti šunis ir jų siunčiamus signalus, vedlys galės sumažinti šuns stresą, kurį augintinis kartais patiria naujose ir netikėtose situacijose, išvengti nemalonių atsitikimų, pavyzdžiui, konflikto tarp šunų ir daug kitų dalykų. Dalyvaudami užsiėmimuose bei konkursuose su šunimis, vaikai ugdosi empatijos jausmą, išmoksta valdyti savo emocijas, nugalėti scenos baimę, garbingai priimti tiek pralaimėjimą, tiek pergalę...ir, be abejo, susiranda draugų bei bendraminčių!

Jaunųjų vedlių klubas

Prieš pradedant dalyvauti jaunųjų vedlių konkursuose pravartu tapti Lietuvos jaunųjų vedlių klubo (JVK) nariu. Kiekvienas klubo narys gauna pasiekimų lentelę, kuri yra pildoma visus metus nuo jaunųjų vedlių čempionato gruodžio mėnesį iki kito čempionato. Joje įrašomi taškai, kuriuos vedlys renka dalyvaudamas konkursuose. Kiekvienų metų pabaigoje pagal surinktų taškų skaičių geriausi vedliai (iš viduriniosios ir vyriausiosios grupių) JVK siūlymu deleguojami atstovauti Lietuvą Crufts, Pasaulio ir Europos šunų parodose.

Kas gali dalyvauti jaunųjų vedlių konkursuose?

Vaikai nuo 7 iki 17 metų (imtinai) gali iš anksto registruotis į jaunųjų vedlių konkursus, jei jie yra organizuojami parodose. Vedliai varžosi trijose amžiaus grupėse:

  • Jaunesniojoje – vedliai nuo 7 iki 10 metų;
  • Viduriniojoje – vedliai nuo 10 iki 14 metų;
  • Vyriausioje – vedliai nuo 14 iki 18 metų.

Konkursuose taip pat gali būti organizuojama suaugusiųjų amžiaus grupė, kurioje dalyvauja vedliai nuo 18 metų.

Jaunųjų vedlių konkurse vedliai gali dalyvauti su šunimis, kurie turi FCI pripažintus kilmės dokumentus.

Teisėjavimas

Jaunųjų vedlių konkurso teisėjai, priešingai nei teisėjai veislės ringuose, didžiausią dėmesį kreipia ne į šunį, bet į šuns ir vedlio kontaktą. Konkurso metu teisėjas gali paprašyti parodyti šuns dantis, užkelti jį ant stalo (jei šuo mažos veislės) arba šiek tiek papasakoti apie veislę ir jos paskirtį. Jaunasis vedlys turi sugebėti tinkamai pademonstruoti šunį veislei būdingoje stovėsenoje ir judesyje, išmanyti veislės standartą, šuns anatomiją bei mokėti ringe atlikti tam tikras figūras (trikampį, raidę L, aštuoniukę ir kt.). Tačiau svarbiausia, jog tiek vedlys, tiek ir šuo mėgautųsi dalyvavimu konkurse ir dirbtų lyg komandos nariai.

Konkurso eiga

Jaunųjų vedlių konkursas vyksta pagrindiniame parodos ringe pagal amžiaus grupes prieš prasidedant parodos pramoginei programai.

Tarptautinėse parodose vyksta vedlių atranka – tam būna skirtas atskiras ringas, kuriame teisėjas vedlius įvertina po vieną ar grupelėmis. Vedlių atranka yra labai svarbi, nes dažniausiai būtent jos metu teisėjas pasižymi geriausiai pasirodžiusius vedlius, kuriuos vėliau atrenka varžytis dėl prizinių vietų pagrindiniame parodos ringe.

Trijų amžiaus grupių nugalėtojai dalyvauja konkurso finale, kuriame išrenkamas geriausias parodos vedlys.

Pastaba: Straipsniai apie jaunuosius vedlius bus tęsiami...

Ar nori tapti jaunuoju vedliu? Tuomet kviečiu tave į jaunųjų vedlių užsiėmimus Vilniuje!

Šunų ruošimas parodoms ir dalyvavimas jose jau daugiau nei 7 metus yra mano mylima veikla, o baigusi studijas universitete įgysiu pedagoginį išsilavinimą, tad šie du „keliai“ suteikia man galimybę vesti užsiėmimus, kuriuose vaikai ir moksleiviai gali susipažinti su šunimis, jų priežiūra, veislėmis ir parodomis, o vėliau dalyvauti jaunųjų vedlių konkursuose.

Show Šuo mokyklos trenerė Monika
Daugiau informacijos:
www.showsuo.lt
Tel.: +37061540656
El.paštu: monika.showsuo@gmail.com