Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Lietuvos kinologų draugijai penkis metus toliau vadovaus Ramunė Kazlauskaitė

2011-04-10
Autorius Audrius Sriubas

Šį šeštadienį (2011-04-09) vyko ataskaitinė - rinkiminė LKD konferencija, kurios metu buvo perrinkta prezidentė bei išrinkta nauja taryba. Nors buvo planuota, kad konferencija truks tik kelias valandas, tačiau ji užsitęsė iki vėlaus vakaro. Jos metu buvo išspręsta daugybė LKD svarbių klausimų, vyko rimtos ir ilgos diskusijos.

Ramunė Kazlauskaitė

Patvirtinus dienotvarkę, išrinkus balsų skaičiavimo bei rinkimų komisiją ir konferencijos pirmininkę ir sekretorę buvo imtasi LKD įstatų peržiūrėjimo. Buvo atlikti rimti pakeitimai, liečiantys esamus ir būsimus LKD narius ir pačią LKD organizaciją. Itin džiugiai nuteikė prezidentės Ramunės Kazlauskaitės pristatyta jos kadencijos atskaita. Per penkerius darbo metus tarptautinių parodų ir jose dalyvaujančių šunų skaičius išaugo ženkliai, ko pasekoje iki tol nuostolingai dirbusi LKD išsimokėjo visas turimas skolas, o metų pabaigoje netgi likdavo nedidelis pelnas.

Didelių laimėjimų buvo pasiekta ir bendraujant su visuomene – itin rimtai buvo nagrinėjama teisingo elgesio su šunimis tema, gyvūnų teisių gynimas ir rimtas edukacinis darbas su vaikais sukuriant specialius filmukus, pamokančius teisingo elgesio su keturkojais draugais. Kaip teigė prezidentė R. Kazlauskaitė, visuomenėje buvo sušvelnintas požiūris į šunis, šunų augintojų ir žmonių, nemėgstančių šunų, santykis. Tikriausiai kiekvienas šunų augintojas gali sutikti, kad visuomenės požiūris į šunis ir netgi elgesys su šunų augintojais bei pačiais keturkojais yra viena opiausių ir daugiausiai problemų kelianti tema.

Pasidžiaugti galime ir didėjančia parodų kokybe. Tarptautinės parodos jau ne vienerius metus organizuojamos parodų rūmuose Litexpo, kuriuose smagu būna tiek šunų augintojams, tiek ir žiūrovams. Itin pasiteisino išvažiuojamosios parodos: Druskininkuose už tokią parodą LKD netgi gavo iš Druskininkų savivaldybės apdovanojimą.

Į LKD prezidento postą kandidatavo dvi žinomos kinologės: Natalja Nekrošienė bei antrąjai kadencijai iš eilės Ramunė Kazlauskaitė. Kandidatėms pristatant savo rinkimę programą, užvirė didelės aistros ir prasidėjo rimti politiniai debatai. Kandidačių programos skyrėsi iš esmės, todėl visa auditorija suskilo į dvi ryškias grupes, palaikančias savo pasirinktąją kandidatę. Pagrindiniai kandidačių siūlomos politikos skirtumai buvo tokie: Natalja Nekrošienė siūlė iš esmės reorganizuoti LKD, pristatė kandidatės nuomone LKD viduje esančias problemas ir siūlėsi po rinkimų jas spręsti ir ieškoti optimaliausio Lietuvos klubams ir kitiems kinologams sprendimo. R. Kazlauskaitės programos esmė buvo pradėtų projektų tąsa, per penkerius metus buvo pradėta įgyvendinti daugybė idėjų, kurias per kadenciją iki galo išvystyti tiesiog neužteko laiko, siūlė toliau darbuotis pasirinktomis kryptimis – išlaikant organizacijos stabilumą ir pelningumą.

Rinkimuose balsai pasiskirstė taip: Natalja Nekrošienė 17 balsų, R. Kazlauskaitė 32 balsai. Perrinktąją antrajai kadencijai prezidentę su gėlių puokšte pasveikino Ukmergės kinologinio klubo pirmininkas bei LKD fotografas Stasys Barauskas. Po prezidentės rinkimų vykę tarybos rinkimai jau nebesukėlė tokių didelių aistrų, po kiekvieno kandidato prisistatymo įvyko balsavimas, kurio metu buvo išrinkti šie kandidatai:

Livija Zizevskė

Livija Zizevskė
Vilniaus šunų mylėtojų klubas

Renata Petkevičienė

Renata Petkevičienė
Panevėžio šunų mylėtojų klubas LUNARIS

Svetlana Valujeva

Svetlana Valujeva
Fotografė-animalistė

Raimondas Cvirka

Raimondas Cvirka
Jagterjerų augintojų klubas

Natalja Nekrošienė

Natalja Nekrošienė
Lietuvos kinologų draugija

Antanas Butkus

Antanas Butkus
Kauno kinologijos metodikos centras

Svetlana Postarnakova

Svetlana Postarnakova
Klaipėdos miesto medžioklinių ir sportinių šunų klubas

Jelena Doronda

Jelena Doronda
Šiaulių šunų mylėtojų klubas

Konferencijos pabaigoje dar buvo nagrinėjami parodų bei veisėjų įstatai. Suformuota nauja komanda, kuri LKD darbuosis ateinančius penkerius metus.