Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Jaunoji vedlė Paulina iš Lenkijos

2011-11-17
Autorė Monika Čekytė

Artėjant žiemai, kuomet Lietuvos Jaunųjų Vedlių Klubas gruodžio tarptautinėje parodoje paskelbs geriausius šių metų vedlius ir išsiųs vieną iš jų atstovauti Lietuvą prestižinėje Cruft's parodoje, norime pakalbinti vedlę iš Lenkijos, kuri šiais metais laimėjo, turbūt kone visų vedlių trokštamą Cruft's tarptautinio jaunųjų vedlių konkurso pirmąją vietą!

Paulina Lisiak

– Paulina, kada susidomėjai šunimis? Kur pradėjai mokytis šunų išstatinėjimo meno?
>Kiek prisimenu šunys visada buvo mano gyvenimo dalimi. Aš užaugau su standartiniais šiurkščiaplaukiais taksais, nes mano tėtis yra jų veisėjas. Jis man ir davė pirmus patarimus likus vos keletui minučių iki mano pirmojo pasirodymo. Tuomet man buvo 8 metai ir aš demonstravau savo taksą - KAREL vom Linteler Forst. Jis laimėjo BOB titulą ir taip prasidėjo mano šunų išstatinėjimo nuotykiai.
Prieš savo pirmąjį Jaunųjų vedlių konkursą aš mokiausi šunų išstatinėjimo meno su kurtsharu pas Ola Szydłowska.
– Kiek laiko per savaitę/dieną skiri šunims, jų treniravimui parodoms?
Su šunimis praleidžiu visas savo dienas, nes namuose jų turiu maždaug 20.
– Kokia yra Tavo įsimintiniausia paroda? Kodėl?
Įsimintiniausia paroda man buvo Crufts 2011. Šioje parodoje išsipildė mano didžiausia svajonė! Aš laimėjau jaunųjų vedlių konkursą Crufts parodos 120-osiose metinėse!
– Tai iš tiesų labai didelis laimėjimas, turbūt tuomet jauteisi lyg danguje?
Taip, iš tiesų! Negalėjau tuo patikėti! Mano akys tada buvo kupinos džiaugsmo ašarų, o net ir dabar prisiminus šią parodą jaučiuosi nuostabiai!
– Kiek ir kokių keturkojų augini namuose?
Auginu šunis, savo didžiausią aistrą - šiurkščiaplaukius standartinius taksus ir kurtsharus. Aš juos myliu! Mano šunys yra ir medžiokliniai, ir parodiniai. Iš tiesų šiuos du taškus sujungti yra sunku, tačiau mes kaip įmanoma geriau stengiamės tai padaryti.
– Kokie Tavo ateities planai ir svajonės?
Ateityje norėčiau turėti veislyną "Anons FCI" kaip ir mano tėtis, su puikiais medžiokliniais ir nuostabiais show šunimis. Taip pat norėčiau būti vedle, tai yra didžiulė mano aistra, myliu darbą su šunimis!
– Galbūt norėtum ką patarti ar palinkėti mūsų vedliams?
Noriu jiems pasakyti „Sėkmės!“ ir palinkėti, kad išsipildytų visos jų svajonės, kaip ir galimybė pademonstruoti šunį ant žalio kilimo – Cruft's parodos kilimo!

Paulina, dėkojame už šį interviu ir linkime tau, jog išsipildytų visos tavo svajonės!