Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Argentinos dogai, Penkta koja, Nikodema ir Sandra

2013-04-27
Autorė Giedrė Sriubaitė
Nuotraukos Sandros Štabokaitės

Su Kauniete Sandra Štabokaite susitikome Kaune, nedidelėje VŠĮ PENKTA KOJA parduotuvėlėje. Apie šią merginą iki susitikimo žinojome nedaug: kelis kartus praslydęs pro akis NIKODEMOS logotipas ir K. Zaikausko (POWERDOG organizatorius) rekomendacija susitikti. Kad Sandra yra veikli išgirdome dar iš Kęsto, tačiau interviu metu paaiškėjo, kad mergina suspėja per dieną nuveikti tiek, kiek kiti nepadarytų per savaitę.

Sandra Štabokaitė

Sandra visą gyvenimo turėjo šunų, tačiau šie buvo tiesiog kompanionai. Prieš šešiolika metų merginos dėmesį patraukė „Didžiojo šuns“ straipsnis apie Argentinos dogus ir čia prasideda mūsų straipsnio herojės istorija.

Dar prieš įsigydama Argentinos dogą Sandra nepriekaištingai atliko namų darbus: rado visą reikiamą informaciją apie šiuos šunis bei pasiruošė daug ir kantriai dirbti, kad išauginti sveiką ir protingą šunį.

Veislinis šuo jauną merginą įtraukė į LKD organizuojamas parodas. Rezultatai džiugino, tad noras užsiiminti su šuniu tikrai nemažėjo. Taip po truputį veiklų vis daugėjo: handleriavimas, šunų fotografija, o galiausiai ir globa.

Penkta koja

Sandra su savo numylėtiniais.

Sandra su savo numylėtiniais.

Nors atvykome kalbėtis apie POWERDOG konkursą, tačiau kalba netikėtai nukrypo į gyvūnų globą. Sandra nuo pat VŠĮ PENKTA KOJA įkūrimo savanoriauja organizacijoje. Vienas iš VŠĮ PENKTA KOJA skiriamųjų bruožų yra gražios nuotraukos ir plakatai, kurių autorė, kaip paaiškėjo, yra pati Sandra.

PENKTA KOJA šiandien skaičiuoja jau trečiuosius savo veiklos metus, per kuriuos organizacija matė visko: vienu metu netgi teko glaustis žirgyne, nes šunys nebetilpo laikinose prieglaudos patalpose.

Šunų globoje, lėšų jų išlaikymui visada trūksta. Žmonės aukoja sunkiai, o beglobių šunelių gatvėse nemažėja. Žmonės nesuvokiamu mastu atsisakinėja savų augintinių, kuriuos ramia sąžine atiduoda į globos namus, net nepasiteiravę jų būsimo likimo. Kaip bebūtų sunku, PENKTOS KOJOS entuziastai nenuleidžia rankų ir neužilgo kraustysis į gražias naujas patalpas, kuriose tikisi kokybiškiau padėti beglobiams.

Ypatingą ačiū organizacija sako įvairioms įmonėms ir fiziniams asmenims prisidedantiems prie VŠĮ “Penkta koja” tikslo – modernios gyvūnų prieglaudos Linksmakalnyje statybų. Šunų globėja pastebėjo, kad jų Facebook paskyrą mėgsta virš 28 000 žmonių, jei kiekvienas pervestų nors po litą į mėnesį, tai jau būtų milžiniška pagalba organizacijai. Už tokią sumą būtų galima padaryti didelius darbus beglobių naudai. Pamaitinti kokybiškesniu maistu, sterilizuoti/kastruoti taip mažinant benamių šunų populiaciją, susimokėti didžiules skolas veterinarams už beglobių gydymą bei kuo greičiau įsikelti į naujas patalpas.

Nikodema

Sandra su Argentinos dogu.

Sandra su Argentinos dogu.

Šis pavadinimas ir logotipas yra matytas ir girdėtas beveik kiekvienam kinologui. Šaltais tonais išsiskiriančios labai skaidrios nuotraukos yra tarsi skiriamasis fotografės bruožas. Pasidomėjome, kur Sandra mokėsi fotografuoti ir kaip atrado savo stilių. Mergina šyptelėjo ir atsakė, jog visko pramoko pati. Pradėjus domėtis šunimis, o ypač įsigijus Argentinos dogą ir dalyvaujant parodose, fotografija tapo būtinybė. Sandra neapsiribijo mėgėjiškomis nuotraukomis ir po truputį pramoko fotografijos technikos subtilybių.

Kaip NIKODEMA atsirado POWERDOG'E? Sandra nusijuokė, jog pirma pažintis su Kęstu buvo perkant parodoje savo augintiniui antkaklį. Kęstas išsiskyrė iš kitų savo parduodamų gaminių dizainu ir įtikinančia pardavimo technika, kaip sakė Sandra “su tokiu liežuviu turbūt būtų galima parduoti bet ką”. Čia užsimezgė draugystė, kuri tęsiasi iki šiol.

Sandra ir Kęstas kartu vyko į Lenkiją stebėti kaip organizuojamos tokio tipo varžybos taip pat Sandra visose POWERDOG varžybose dirbo renginio fotografe ir talkino organizatoriams.

S. Štabokaitė sutiko, jog šios varžybos jau nebėra tik sportas, tai jau tapo gražia socialine iniciatyva, kurios tikslas pakeisti visuomenės nuomonę „kovinių“ šunų atžvilgiu ir sulaužyti stereotipus, dėl kurių šie šunys jaučia vis didesnę diskriminaciją. Dirbdama prieglaudoje, Sandra pastebėjo, jog bet kuri veislė gali tapti agresyvi, ypač jei šuo buvo skriaudžiamas ar turėjo kovoti už savo būvį, taigi nėra jokio pagrindo diskriminuoti vienas veisles prieš kitas agresijos atžvilgiu – viskas priklauso nuo šeimininko.

Sandra Štabokaitė

Interviu metu parduotuvėje zujo trys maži šuniukai, kurie nepailstamai reikalavo dėmesio. Šie mažyliai laukia šeimininkų. Šunų globėja spėja, kad dvi jaunos panelės išaugs panašios į Vokiečių aviganio mišrūnus, o dėl trečiojo šunelio nebuvo tikra.
Nors planavome trumpą interviu, tačiau su S. Štabokaite šnekėjome beveik pusantros valandos. Be straipsniui reikalingos informacijos užsimezgė smagi diskusija apie šunis ir kinologijos pasaulį, o taip pat ir apie kitas merginos veiklas. Kuo dar užsiima nepailstanti Sandra? Sąrašas ilgas, bet kaip kelias pagrindines veiklas galima išskirti automobilių sporto fotografiją, jodinėjimą, fotografavimąsi ir dalyvavimą visur kur tik yra šunų.

Argentinos dogai, Penkta koja, Nikodema ir Sandra
Argentinos dogai, Penkta koja, Nikodema ir Sandra
Argentinos dogai, Penkta koja, Nikodema ir Sandra
Argentinos dogai, Penkta koja, Nikodema ir Sandra