Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Penktą kartą per Kauną pražygiavo Vakarų Škotijos baltieji terjerai

2017-12-11
Autorius Audrius Sriubas

Penktą kartą per Kauną pražygiavo per du šimtus Vakarų Škotijos baltųjų terjerų eisena. Linksmi, nedideli, žaismingi sniego baltumo šuneliai smagiai tipseno šalia savo šeimininkų nuo Kauno Žalgirio arenos iki senamiestyje esančios Kauno pilies.

Vakarų Škotijos baltųjų terjerų eisena

Kauną galima vadinti Vakarų Škotijos baltųjų terjerų sostine – jų čia daugiausia! Kaune taip pat įsikūręs ir terjerų klubas. Beje, šią eiseną terjerų klubas parėmė. O šios eisenos iniciatorė Rasa. Jai gelbsti visas būrys entuziastų – šios veislės mylėtojų ir savininkų.

Prieš penkis metus buvo įkurta Vakarų Škotijos baltųjų terjerų grupė Facebook. Visi dalyviai buvo labai aktyvūs. Taip kilo mintis prieš Šv. Kalėdas pasidaryti šventę surengiant šios veislės eiseną. Jau pirmą kartą susirinko daugiau nei 100 eisenos dalyvių. Eisena įvyko ir antrais, ir trečiais metais. Taip ji tapo tradicija ir štai – jau penktoji, jubiliejinė eisena. Rasa pasakoja, kad buvo noras ne tik prasieiti su šuneliais, bet ir kažkuo prisidėti prie jų gerbūvio. Taip kilo idėja kartu rinkti lėšas beglobiams gyvūnams.

Pasiekus Kauno pilį prasidėjo renginys. Kartu nusifotografavę eisenos dalyviai į dangų paleido baltus balionus. Jų tiek daug, kad rodės net dangus nušviesėjo. Juk kiekvienas eisenos dalyvis vienoje rankoje laikė pavadėlį, o kitoje po baltą balioną.

Visi sustojo bendrai nuotraukai

Visi eisenos dalyviai susirinko bendrai nuotraukai.

Ir prasidėjo šventinė programa. Šunų dresūros mokykla rodė savo keturkojų auklėtinių sugebėjimus, viktorinoje teisingai atsakę į klausimus apie Vakarų Škotijos baltuosius terjerus buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis. Apdovanoti buvo tie, kurie nusipelnė šunų gerovei. Į renginį atvažiavo svečių net iš Londono. Pora, jau artima pensiiniam amžiui, specialiai atskrido į šį renginį. Jie seniai svojoja įsigyti šios veislės šunį. Daug apie juos prisiskaitę, turi daug atributikos ir kitais metais žada įsigyti šios nuostabios veislės šunelį.

Į dangų kyla balti balionai

Į dangų kyla balti balionai.

Na, o koks gali būti kalėdinis renginys be Kalėdų senelio. Senas, bet energingas, vedinas baltuoju „škotuku“ nuo kalno nusileido ir su dovanomis įsiliejo į dalyvių būrį. Visi skubėjo su juo nusifotografuoti. O dar ir dovanomis kiekvienas buvo apdovanotas.

Kalėdų senelis

Pas eisenos dalyvius skuba Kalėdų senelis.

Šio renginio iniciatorė Rasa prasitarė, kad jau buvo minčių daugiau šio renginio neorganizuoti. Tačiau pirmiausia tai jiems patiems labai didelė šventė. Juk Šv. Kalėdos tai džiaugsmas, stebuklų metas! Čia kiekvienas jaučia, kad neša gėrį, aplinkiniai šypsosi, fotografuoja. Žmonėms tai patinka, o tai įpareigoja. Todėl eisena vyks ir kitais metais.

Pakalbinome Rasą. Ji kartu su Vakarų Škotijos baltaisias terjerais jau keturiolika metų. Tik prieš pusmetį į amžinybę išleido savo pirmajį šios veislės augintinį. Šios veislės šunys sulaukia 14-15 metų. Šiuo metu Rasa turi šešis šunelius: keturis Vakarų Škotijos baltuosius terjerus ir du Norvičo terjerus.

Rasa Eidukaitienė

Renginio iniciatorė Rasa.

Rasą šunys lydi nuo pat vaikystės. Pradžioje tai buvo tėvų laikomi šunys. Kai Rasa sulaukė dvidešimt metų kieme atsirado Vakarų vokiečių aviganių veislės sarginis šuo. O po to širdį užvaldė Vakarų Škotijos baltieji terjerai. Kodėl ši veislė? „Norėjau mažo, linksmo, energingo šuns, kadangi pati tokia esu“ – pasakoja renginio iniciatorė Rasa. Kai atsirado šios veisės šunelis toliau viskas vyko greitai: po trijų metų atkeliavo antras šuo, prasidėjo parodos, užregistravo veislyną. Pirmas įsigytas Vakarų Škotijos baltasis terjeras šunų registracijos knygoje buvo penkiasdešimt pirmas. Tik tiek tuo metu Letuvoje buvo šios veislės šunų. Rasai patinka šunelius ruošti parodoms. Ji pati yra žmonių kirpėja ir nukirpti šuniuką tapo nauja įdomia patirtimi.

Šventės dalyviai

Šventės dalyviai.

Nuotraukų galerija