Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Pitch&Go šunų sporto varžybos Vilniuje

2010-11-29
Autorius Audrius Sriubas

2010 metų lapkričio 28 pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtos Pitch&Go šunų vikrumo varžybos. Šis sportas atsirado Japonijoje, bet greitai paplito Europoje, tapo labai populiarus Rusijoje ir yra įtrauktas į šunų olimpines varžybas.

PITCH&GO varžybos

Sekmadienį Vilniuje, Lazdynėlių mikrorajono šunų dresūros aikštelėje susirinko gausus šunų sporto entuziastų būrys. Pirmą kartą Lietuvoje Vilniaus šunų mylėtojų klubas suorganizavo šunų vikrumo varžybas PITCH&GO. Nors spaudė šaltukas, bet dalyviai aktyviai vienas po kito dalyvavo rungtyje, o žiūrovai užsidegę palaikė dalyvius. Tvyrojo linksma ir žaisminga atmosfera.

„Manėme, kad susirinks keli klubo atstovai ir surengsime smagias klubo varžybas. Bet norinčių atsirado tiek daug, kad net negalėjome užregistruoti visų pageidaujančių dalyvauti“ – pasakoja šio renginio teisėjas, patyręs kinologas ir veisėjas Viktoras Avtuško. Dalyvių buvo ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno. Dalyvavusieji varžybose buvo suskirtyti į dvi kategorijas – MINI, kurių ūgis ties ketera 40 centimetrų arba mažiau ir MAKSI, kurių ūgis ties ketera 41 centimetras ir daugiau. Varžybose dalyvavo 29 šunys su savo šeimininkais MAKSI grupėje ir 5 MINI gupėje.

Ši šunų sporto rūšis labai populiari Rusijoje, o šiuo metu ir Latvijoje. Pastarojoje šalyje Viktoras Avtuško ir įgavo patirties kaip organizuoti varžybas. Taisyklės paprastos – aikštelė padalinama sektoriais, kiekvienas sektorius įvertinamas tam tikra balų suma. Dalyvis meta šuniui atnešti skirtą daiktą į daugiausia balų įvertintą sektorių , o šuo šį daiktą turi atnešti. Metimams laikas yra ribotas ir laimi tas, kuris per skirtą laiką surenka daugiausiai taškų. Kaip papasakojo vienas iš varžybų organizatorių Aivaras, šios varžybos įtrauktos net į šunų sporto olimpines žaidynes.

Varžybų nugalėtoja Dalia Masaitienė su griunendaliu Bona.

Varžybų nugalėtoja Dalia Masaitienė su griunendaliu Bona.

MAKSI šunų grupėje pirmą vietą laimėjo Dalia Masaitienė su savo augintiniu griūnendaliu vardu Bona (laimėjo po papildomos rungties su tiek pat taškų surinkusiu Juliu Skrockiu), antrą vietą – Julius Skrockas su griunendaliu Lokiu ir trečią vietą – Elvinas Jakimovas su vokiečių aviganiu Craisy.

MINI šunų grupėje pirmą vietą laimėjo Romena Baurienė su trumpaplaukiu foksterjeru Moral Ganis, antrą vietą – Diana Butkutė iš Kauno su mišrūne Aira ir trečią vietą – Kristina Tumasonytė su Škotijos baltuoju terjeru Luka.

Pakalbinta pirmos vietos nugalėtoja Dalia Masaitienė papasakojo, kad Bona taip pat yra Lietuvos jaunimo klasės nugalėtoja, kurią užėmė dalyvaudama Lietuvos kinologų draugijos organizuojamose parodose. Ji dar jauna, vasario mėnesį sukaks du metai. Ši pergalė nėra atsitiktinė. Bona ruošiama ne tik grožio konkursams, bet ir sporto varžyboms. Dalia turi daug bendro su šunimis ir darbe – šiuo metu aktyviai dalyvauja šunų globos įstatymo naujos redakcijos kūrime.

MAKSI grupės nugalėtojai su teisėju Viktoru Avtuško

MAKSI grupės nugalėtojai su teisėju Viktoru Avtuško

MINI grupės nugalėtojai su teisėju Viktoru Avtuško

MINI grupės nugalėtojai su teisėju Viktoru Avtuško