Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Rita Vorobjova

2012-01-23
Autorė Monika Čekytė

Ar pamenate 2003-iųjų metų Europos šunų parodą? O jaunųjų vedlių konkursą? Na, šią parodą tikrai pamena tuomet antrą vietą vyresniojoje grupėje laimėjusi Rita Vorobjova, kuri savo „parodų maratoną“ pradėjo ankstyvoje vaikystėje ir tęsia iki šiol...

Rita Vorobjova.
– Rita, kaip susidomėjai šunimis? Kas padėjo tobulėti?
Šunimis, o ypač šunų parodomis, jaunųjų vedlių konkursais, susidomėjau dar ankstyvoje vaikystėje. Vartydama žurnalus apie šunis ir parodų rezultatus svajojau atsidurti ten pat. Namuose atsiradus pirmąjam mano šuniui – tai buvo ilgaplaukis kolis – pradėjau lankyti jaunųjų vedlių mokyklą pas Vaidą Valašimaitę, vėliau pas Dianą Jurkuvėnienę. Čia tobulinausi įvairių veislių išstatinėjimo meno, paslapčių, subtilybių – taip ir prasidėjo mano “parodų maratonas„, kuris tęsiasi iki šiol.
–Ar daug laiko skiri šunims, jų treniravimui parodoms?
Mano šuo su manimi praleidžią visą dieną, tačiau didesnę laiko dalį užima ne treniravimas, o pačio šuns priežiūra. Šiuo metu turiu du didžiuosius pudelius, o norint juos išlaikyti parodinėje kondicijoje tam tenka skirti nemažai laiko ir pastangų. Parodoms treniruojamės retai, šuo pats jaučia kaip ir ką reikia daryti ringe, nors dažnai dresūros pamokų mums pritrūksta... Todėl kiekvieną kartą tenka pažadėti sau ateityje pasiruošti geriau.
– Kokia yra Tavo įsimintiniausia paroda? Kodėl?
Įsimintiniausios aišku tos, kuriose buvo laimėti gražiausio parodos šuns titulai. Bet labiau įsimena tos parodos, kuriose tenka susitikti su senais draugais, kai keliaudamas patiri įdomių nuotykių. Pakeičiau savo požiūrį į šunų parodas – ankščiau skaičiavau, kiek naujų titulų surinkta per metus, o dabar į visą tai žvelgiu daug ramiau, man tai tapo tiesiog maloniu laiko praleidimu.
– Ar pati tvarkai savo šunų kailį?
Taip! Įsigijus pirmąjį pudelį daug padėjo Julija Šarkovskienė, nes tuo metu neturėjau beveik jokios patirties tvarkant pudelio kailį. Su laiku teko įsigyti daug įvairių priemonių, kadangi vienos poros šukų, su kuriomis puikiai susitvarkydavau su savo kolio plaukais, nebeužteko. Dabar šukų, žirklių, kosmetikos ir įvairiausių kitų smulkmenų kolekcija išties didelė ir namuose užima nemažai vietos.
– Studijavai veterinariją, ar patinka pasirinkta profesija?
Šių metų pavasarį baigiau savo veterinarinės medicinos studijas. Bet paskutiniais metais pasinėriau į „groomingo“ pasaulį, kuris man labai patinka. Šiuo metu dirbu šunų kirpykloje ir vet. gydytojo asistente veterinarijos klinikoje. Smagu žinoti, kad visada turėsiu iš ko pasirinkti ateityje.
– Kokie Tavo ateities planai ir svajonės?
Jokių didelių planų nekuriu, man jie atsitinka savaime… Po universiteto baigimo kelis mėnesius dirbau Lietuvoje, tuomet atsirado galimybė išvažiuot dirbti į didelį pudelių veislyną Prancūzijoje, po trijų mėnėsių darbo ten, jau dirbu Ispanijoje… Mano svajonė dabar, jog toks tempas truputį sulėtėtų, tuomet turėčiau daugiau laisvo laiko sau, šunims ir parodoms.
– Kaip manai, ar vedlys daro įtaką šunų laimėjimams?
Manau, kad taip. Geras vedlys sugeba matyti savo šunį ringe, adekvačiai į tai reaguoti ir bandyti kažką keisti. Kartais prireikia labai nedaug, jog šuo atrodytų visiškai kitaip. Hendlerio elgesys, gebėjimas šunį teigiamai nuteikti ringe, pasirinktas tempas ir įvairios kitos detalės sukuria bendrą efektą ringe, kuris, mano manymu, turi įtakos rezultatui.
– Galbūt norėtum ką patarti/palinkėti mūsų vedliams?
Jauniesiems vedliams norėčiau palinkėti niekada nestokoti geros nuotaikos išstatinėjant šunis ringe! Sėkmės!