Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Seminaras su Sang Hoon Lee

2012-02-28
Autorė Monika Čekytė

Vasario 21-25 d. Kaune vyko profesoriaus Sang Hoon Lee seminaras, kurį surengė Kika ir Terra Animalis. Sang Hoon Lee – profesionalus šunų vedlys ir kirpėjas, pelnęs pripažinimą visame pasaulyje.

Profesorius Sang Hoon Lee

Profesorius Sang Hoon Lee yra vienas iš 7 Korėjos visų veislių šunų FCI (KKF) ekspertų. S. H. Lee seminare dalijosi asmenine patirtimi, pasakojo apie vedlių konkursus Azijoje ir Amerikoje bei davė daug naudingų patarimų.

Sang Hoon Lee

Šeštadienį pirmąją seminaro dalį profesorius skyrė taisyklingam pavadėlio laikymui bei vedlio laikysenai, judėjimui. „Iš pradžių reikia išmokti viską daryti taisyklingai, o vėliau jau galime kurti ir savo stilių“ – dėstė S. H. Lee. Įdomu, jog skirtingoms veislėms buvo pritaikomas vis kitoks vedlio įvaizdis: kitaip laikomas pavadėlis bei sulenkiama ranka ir t.t. Taip pat meistras pademonstravo keletą pratimų, padedančių vedlio laikysenai.

„Jei bandome mėgdžioti profesionalius vedlius, kurie elgiasi vienaip ar kitaip ringe, vadinasi nesuprantame, ką darome, tad kaip tuomet galime teisingai parodyti savo šunį ringe?“ – klausė S. H. Lee. Tuomet, tam skirdamas antrąją dienos dalį, profesorius aiškino bei rodė skirtingų FCI grupių šunų demonstravimo ypatumus, klausė vedlių, ką jų išstatomoje veislėje yra svarbiausia parodyti. Nebuvo užmirštas ir dar vienas svarbus sėkmingo šunų demonstravimo akcentas – ryšys su teisėju.

Vedlių konkursai Azijoje

Kaip jau minėta anksčiau, vedliams S. H. Lee pasakojo apie konkursus Azijoje. Jie tikrai skiriasi nuo tų, kuriuos matome Lietuvos, o taip pat ir Europos parodose. Daug dėmesio ten skiriama atskiroms detalėms: pavadėlio laikymui, jo ilgiui, vedlio laikysenai ir t.t. Už kiekvieną klaidą atimama nemažai taškų. Skiriasi ir figūrų atlikimas: jos pradedamos daryti nuo pat teisėjo, kitaip daromas apsisukimas.

Seminaro pabaigoje visi dalyviai džiaugėsi įgytomis žiniomis, dėkojo meistrui už patarimus, jiems buvo įteikti diplomai. S. H. Lee dalyvius sužavėjo profesionalumu. Labai svarbu, kad ir toliau tokie seminarai būtų organizuojami Lietuvoje. Tai puiki galimybė susipažinti su platesniu požiūriu į šuns vedimą ringe, geriau perprasti kitose šalyse akcentuojamas subtilybes.