Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Meilė taksams Skaivą lydi nuo vaikystės

2017-02-25
Skaivą Jasevičiūtę kalbino Audrius Sriubas

Skaiva Jasevičiūtė – daugeliui pažįstama iš televizijos ekranų ar klausant radijo laidų. Dažnai ją sutinkame spaudos puslapiuose ar vedant renginius. Ir jau septynerius metus mes ją kaskart sutinkame šunų parodose. Skaivos aistra – taksų veislės šunys, kuriuos ji veisia savo veislyne MARSELIO KOMPANIJA. Panevėžio šunų mylėtojų klubo LUNARIS orgnizuotoje šunų parodoje „Aukštaitijos žiema 2017“ Skaiva su savo taksu laimėjo gražiausio parodos šuns titulą. Tai buvo puiki proga pakalbinti taksų veislės šunų veisėją.

Skaiva Jasevičiūtė

Kaip prasidėjo tavo kinologinė veikla?
Su šunimis esu jau 26 metus. Pirmą šunį gavau kai man buvo aštuoneri. Tai buvo taksų veislės patinas. Įsimylėjau šios veislės šunis. Nuo tada ir pasipylė taksai. Tik anksčiau nedalyvavau parodose. Parodose dalyvauju jau septynerius metus. Dabar taip sutapo, kad ir ši pergalė ir pirmas mano dalyvavimas šunų parodoje buvo kaip tik šioje Panevėžio sporto rūmų salėje. Kaip veisėja esu dar labai jauna. Šunis veisiu tik penkerius metus.
Kuo patinka taksų veislės šunys?
Taksai patinka savo savarankiškumu. Tai šuo, kuris pats priima sprendimus, kurio charakteris tvirtas. Jam reikia tvirtos rankos. Taksas dydžiu mažas, tačiau pats sau galvoja, kad yra labai didelis. Jis yra bebaimis, savarankiškas, turi humoro jausmą. Šios veislės šuo puikus, linksmas kompanionas ir savo charakteriu panašus į mane.
Kaip tik to ir norėjau paklausti – sakoma, kad nesutiksi takso, kuris iki septynerių metų amžiaus nebūtų įkandęs savo šeimininkui. Ar ir tu mėgsti „kandžiotis“?
Jei „kandžiojimą“ vadinti sarkazmu, tai taip – aš mėgstu „kandžiotis“.
Kiek dabar tavo veislyne yra taksų?
Namuose auginu penkis taksų patinus. Tai trumpaplaukiai standartiniai ir trumpaplaukiai nykštukiniai taksai. Beje, laikau tik patinus. Kalių, jei ir būna, tai tik naujose vadose ir iki to laiko, kol šuniukai sulaukia savo naujų šeimininkų. Savo veislyne taikau bedrasavininkystė modelį. Kiti mano šunys turi savo šeimininkus ir susitinkame su jais tik per parodas. Taip pat tuos šunis pasiimu treniruoti, ar kartu važiuojame į parodas užsienyje. Šiuo metu kartu su bendrasavininkyste turiu 26 šunis. Jauniausiam mano šuniui dabar yra 16 mėnesių, o vyriausiam veislyno šuniui 14 metų. Vyriausiam šuniui, kuris gyvena pas mane – aštuoneri.
Kokius galėtum paminėti ryškiausius laimėjimus parodose?
Pergalių yra daug: turiu Pasaulio nugalėtoją, Europos jaunimo nugalėtoją, du kartus patekau į šunų Čempionų čempionatą su skirtingais šunimis ir abu kartus tapome vicečempionais. Todėl manau, kad pasirinkau teisingą kelią bei rodau gerus šunis. Tas atsispindi ir rezultatuose.
Kas tavo manymu lemia gerus rezultatus parodose: sėkmė, atsitiktinumas, ilgalaikio darbo pasekmė ar dar kas?
Parodų laimėjimams įtakos turi daug kas: ir žmogiškasis faktorius – kaip pats tą dieną nusiteikęs, kaip nusiteikęs teisėjas ir, žinoma, šuo. Jei viskas supuola gerai, tai pergalė bus! Atsitiktiniai laimėjimai parodose yra pavieniai. Manau, kad norint parodose gerai „lošti“ reikia įdėti labai daug darbo. Dar prisideda šuns paruošimas, treniruotės, psichologinis požiūris. Reikia mokėti ne tik laimėti, tačiau ir pralaimėti. Jei to nebus, tai greičiausiai po kelių pralaimėjimų nusivilsi ir nebegrįši į parodas.

Dėkojame už pokalbį.


Lietuvos šunų čempionų čempionatas 2017

Skaivos taksas tapo vicečempionu Lietuvos šunų čempionų čempionate 2017 metais.

Vilniaus Žiema 2016

Tarpatautinėje šunų parodoje Vilniaus Žiema 2016.

Lietuvos Nugalėtojas 2016

Su savo veislynu MARSELIO KOMPANIJA tarpatautinėje šunų parodoje Lietuvos Nugalėtojas 2016.

Skaiva parodos vedeja

Skaivai teko garbė būti tarptautinių šunų parodų vedėja. Nuotrauka iš parodos vykusios 2010 metais.

Šunų Dog-o-weenas

Žiuri komisijos narė Kauno prekybos centros organizuotame renginyje Dog-o-Weenas 2010 metais.

Lunaris-Skaiva

Visų veislių šunų parodoje Panevėžyje 2009 metais.