Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Šunų kirpimas būtinybė ar mada?

2013-02-25
Straipsnio autorė Giedrė Benkunskienė

Dauguma šeimininkų klausia, ar būtina kirpti šunis? Kas kiek laiko? Kaip ir su kuo šukuoti šunį? Vieno bendro atsakymo visiems tikrai nėra. Kiekviena veislė turi savas taisykles kailio priežiūrai. Taigi, pradedame straipsnių ciklą, kuriame apžvelgsime veisles ir veislių grupes atskirai, kad kailiuko priežiūra taptų malonumu, o ne prievole.

Šunų kirpimas

 

Ar būtina kirpti šunis?

Visus šunis būtina kirpti arba triminguoti, jei tai yra parašyta veislės standarte. Apskritai, veislės standartas yra pats patikimiausias orientyras sprendžiant dilemą, kaip tinkamai pasirūpinti savo šuneliu.

Šiurkščiaplaukiai šunys (tokie kaip ryzenšnauceriai, foksterjerai, Vakarų Škotijos baltieji terjerai) yra triminguojami (pešiojami). Ilgaplaukiai šunys tokie kaip: Maltos bišonai ir Jorkšyro terjerai reikalauja atidesnės priežiūros. Šiuos šunelius reikia pastoviai šukuoti. Kailiukas turėtų siekti žemę, o Jorkšyro terjerams dar papildomai pakerpami ausų galiukai.

Kas kiek laiko reikia kirpti kailiuką?

Formuojant kailiuką parodiniam kirpimui, reiktų triminguoti kas 2-6 savaites, jei norima, kad šuniuko kailiukas išliktų gražaus ilgesnio plauko – tuomet kas 8-9 savaites. Jei nenorite formuoti jokios šukuosenos ir rūpinatės tik šunelio higiena bei norite, kad mažiau šertųsi, tuomet triminguoti užtenka kas pusmetį. Reguliariai triminguojami šiurkščiaplaukiai šunys namie nebesišeria. Net jei ir labai skubate, nepamirškite, jog prieš kerpant šiurkščiaplaukį šuniuką, jį yra būtina prapešti.

Reikia pripažinti, jog greitas gyvenimo tempas nevisada leidžia deramai pasirūpinti savo augintinių kailiuku. Šiandien daug šeimininkų ieško kompromiso tarp grožio ir praktiškumo. Labai svarbu, kad tai, kas yra gražu šeimininkui, būtų patogu ir šuneliui.

Kaip ir su kuo šukuoti šunį?

Šepetys: vienas populiariausių įrankių. Pastoviai šukuojant šunelį šepečiu išvengsite kaltūnų, maloniai pamasažuosite ir pasirūpinsite kailiuko blizgesiu. Šis įrankis tinka praktiškai visoms veislėms. Prieš įsigydami šį įrankį pasikonsultuokite su pardavėja arba kirpėja, kad išsirinktumėte tinkamos rūšies šepetį savo augintiniui.

Šukos: labiausia tinkamos ilgaplaukiams šunims, nes padeda iššukuoti plauką nuo pat šaknų.

Guminė pirštinė: tinkamiausia trumpaplaukiams šunims. Su ja pamasžuosit šunelį ir surinksit negyvus plaukus.

Veltinių pjaustytuvas: dažniausiai naudojamas kaltūnų pjaustymui tada, kai jau nebeįmanoma iššukuoti su šepečiu ar išpainioti rankomis. Su šiuo įrankiu reikėtų elgtis labai atsargiai, kad nesusipjaustyti pirštų ir nesužeisti šunelio.

Šepetys

Šepetys.

Šukos

Šukos.

Guminė pirštinė

Guminė pirštinė.

Veltinių pjaustytuvas

Veltinių pjaustytuvas.