Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Šunų maudymas. Dažnumas ir priemonių pasirinkimas.

2012-11-04
Straipsnio autorė Giedrė Benkunskienė

Šunelio priežiūra prasideda jau pirmąją įsigyjimo dieną. Natūralu, jog pirmi klausimai būna susiję su mityba ir sveikata, tačiau labai greitai šeimininkai susiduria su dilema, kaip išlaikyti savo augintinį švarų.

Šunų maudymas

Nuotraukos šaltinis: pets.iloveindia.com

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo elementaru: maudymas, šampūnas, šukos, tačiau, deja, ne viskas yra taip paprasta. Nuėjus į parduotuvę galva apsisuka nuo priemonių gausos, draugų ir internete rasti patarimai dažniausiai prieštarauja vieni kitiems ir jaunasis šeimininkas atsiduria aklavietėje.

Iš savo asmeninės patirties drąsiai galiu teigti, jog trumpaplaukių ir ilgaplaukių šuniukų maudymas labai skiriasi. Trumpaplaukiai šunys nėra linkę taip greitai išsipurvinti kaip ilgaplaukiai. Ilgaplaukių šunelių savininkai itin dažnai suka galvą, ką daryti su iš lauko grįžusiu iki ausų murzinu keturkoju. Kad ir kaip knieti griebti šampūno buteliuką, nesiūlau to daryti. Neatsižvelgiant į veislę, šunelių nerekomenduojama maudyti su šampūnu dažniau nei kartą per mėnesį. Iš lauko grįžusį murziuką užtenka nuprausti vandeniu.

Šunų maudymas

Nuotraukos šaltinis: blog.dogvacay.com

Prausiant augintinį, reikia neužmiršti auksinės taisyklės: vanduo negali būti nei per karštas, nei per šaltas. Optimaliausia temperatūra: 35-36 laipsniai Celsijaus. Šunelių kūno temperatūra yra aukštesnė nei žmogaus, tad negalime vandens reguliuoti pagal save. 35°-36° C temperatūra šuneliui nesukels jokio diskomforto. Netinkama vandens temperatūra taip pat gali tapti priežastimi šuneliui priešintis maudynėms, ko pasekoje šeimininkams tenka ilgai vargti kviečiant šunelį į vonią, o kartais su juo ir susipykti.

Paskutiniu metu tenka susidurti su mitu, jog šunis (nepriklausomai nuo plauko ilgio) su šampūnu reikia maudyti ne dažniau nei du kartus metuose. Šis mitas atkeliavo iš senesnių laikų, kuomet nebuvo geros šuniškos kosmetikos pasirinkimo. Tuomet šunys buvo maudomi su ūkišku muilu arba žmonių šampūnais. Natūralu, jog veterinarai patardavo šunis maudyti kuo rečiau. Netinkamos priežiūros priemonės išsausindavo kailį ir sudirgindavo odą. Neretai po tokių maudynių šunis užpuldavo alergijos.

Net ir labiausiai taupantiems šeimininkams nedera pamiršti, jog šuns ir žmogaus plaukas labai skiriasi. Tikėtina, jog pataupius kokybiškai kosmetikai, vėliau teks palikti nemažą sumą pas veterinarijos gydytoją. Be to, šiandien prekybos centruose lentynos yra nukrautos įvairia kosmetika, tad kiekvienas pirkėjas gali rasti sau tinkamą prekę pagal kainą ir paskirtį.

Šunų maudymas

Nuotraukos šaltinis: www.groomers-online.com

Dažna naujokų klaida tampa priemonių „du viename“ pirkimas. Šampūno ir kondicionieriaus naudojimo principas labai skiriasi. Šampūną reikia kruopščiai išskalauti, o kondicionierių (arba balzamą-kondicionierių) reikia palaikyti bent 10 minučių ant jau išplauto bet dar šlapio šuns plauko. Tuomet geriausiai įsigeria reikalingosios medžiagos. Kondicionieriaus nereikia išplauti kaip šampūno – užtenka lengvai nuskalauti. Tiesa, bendros taisyklės šioms priemonėms nėra: būtina perskaityti naudojimo instrukciją. Pavyzdžiui, kai kuriuos kondicionierius yra privalu gerai išplauti, nes jie suriebaluoja plauką, tačiau šunims, linkusiems stipriai veltis, tai nėra labai blogai. Nors kailis ir atrodys šiek tiek susiriebalavęs, tačiau nebesivels. Taip pat svarbu žinoti, jog nepriklausomai nuo pasirinkto šampūno, šunelį reikia muiluoti du kartus. Pirmąjį kartą išmuilavus atmirksta visas purvas, o tik antrąjį kartą muiluojant purvas yra galutinai pašalinamas.

Jau minėjau, jog šiais laikais priemonių pasirinkimas yra labai platus. Vien Lietuvoje yra kelios dešimtys prekinių ženklų, o ką ir bekalbėti apie internetinių parduotuvių asortimento platybes. Kiekvieno šuns plaukas (kaip ir žmonių) yra labai individualus, tad griežtai pasakyti, kad viena ar kita priemonė tinka tik Jorkšyro terjerui, Vakarų Škotijos baltajam terjerui ar bet kuriai kitai veislei negalima. Vieno šunelio plaukas bus labiau šilkinis, kito išsausėjęs ir tapęs vatiniu. Geriausia, prieš perkant šampūną, pasikonsultuoti su kirpėja, nes ji geriausiai mato Jūsų augintinio kailio tekstūrą ir kokybę, be to, daug gali patarti iš savo asmeninės patirties. Palaipsniui kiekvienas šeimininkas atranda savo augintiniui geriausiai tinkančią priemonę.