Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Nemuno ir Neries santakoje Šv. Praciškaus konventas kartu su kauniečiais paminėjo Pasaulinę gyvūnijos globos dieną

2017-10-02
Autoriai Margarita Sriubienė ir Audrius Sriubas

Šv. Pranciškus – visos gyvūnijos globėjas. Prieš penkis metus Šv. Jurgio konvento gvardijonas Paulius Saulius Bytautas parodė iniciatyvą kauniečiams švęsti gyvūnijos globos dieną. Šiais metais tai jau penktasis jubiliejinis šios šventės paminėjimas Kaune.

Gyvūnų dienos paminėjimas Kaune

Šventės eisena Nemuno ir Neries santakoje Kaune.

Jau tapo tradicija, kad pasaulinės gyvūnijos globos dienos Kaune paminėjimas prasideda Šv. Mišiomis Šv. Jurgio bažnyčioje Nemuno ir Neries santakoje. Ši šventė tuo ir unikali, kadangi iniciatyvą ją švęsti parodė broliai pranciškonai. O visos gyvūnijos globėjas ir yra Šv. Pranciškus iš Asyžiaus. Dar prieš penkis metus Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijonas Paulius Saulius Bytautas Kauno senamiesčio bendrijos pirmininkei Aistei Grybauskienei papasakojo apie Šv. Pranciškaus krikščionišką meilę gyvūnijai. Kunigas Aistei minėjo, kad ši šventė labai plačiai švenčiama Lenkijoje. Ten susirenka pilni stadionai žmonių. Pirmininkę pasakojimas taip sužavėjo, kad tuoj pat gimė naujas projektas – kartu su pranciškonais kauniečiams padovanoti šią nuostabią šventę.

Šv. Mišios Šv. Jurgio bažnyčioje

Šv. Mišios Šv. Jurgio bažnyčioje.

Ne taip dažnai bažnyčioje gali pamatyti tiek daug gyvūnų, išgirsti šunų amsėjimą. Šventės dalyviai jau prie to priprato ir tai netrikdo. Jei prieš penkis metus beveik visi gyvūnai Šv. Mišių pabaigos laukė už bažnyčios durų lauke, tai šiais metais jie tapo pilnateisiais Šv. Mišių dalyviais. Į šventę atvyko bažnyčios choras iš Liublijanos. Jaunieji Slovėnijos choristai labai gražiai papuošė Šv. Mišias savo nuostabiu Šv. giesmių giedojimu.

Šventės dalyvių eisena

Šventės eisena Nemuno ir Neries santakoje Kaune.

Šv. Mišioms pasibaigus šeiminikai su savo gyvūnais darnia eisena patraukė aplink Kauno pilį ir susirinko prie Kauno istorinės pilies gyvūnų šventinimo ceremonijai. Na, o pranciškonų konvento kunigai ir diakonai gyvūnų šventinimui švęsto vandens tikrai negailėjo!

Gyvūnų šventinimas

Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijonas Paulius Saulius Bytautas šventina gyvūnus.

Šventės pradžioje visus dar kartą pasveikino Šv. Jurgio konvento gvardijonas Paulius Saulius Bytautas, Kauno karininkų ramovės vadas majoras Donatas Mazurkevičius. Jis atkreipė dėmesį, kad lietuviai nuo seno myli gamtą ir net Lietuvos herbe yra pavaizduotas raitas riteris ant žirgo. O tarpukario Lietuvos kariuomenės sąrašuose buvo tik trys gyvūnai: žirgai, šunys ir karveliai. Pasak majoro lietuviai nuo seno buvo mylintys gyvūnus, buvo tikri karžygiai. Tik carinė Rusija Lietuvą pavertė žemdirbių kraštu. Į šventę buvo pakviesti Kauno garbės piliečiai Jūratė bei Česlovas Norvaišos. Pirmą kartą šventėje dalyvavo bei meilę gyvūnams uždegančią kalbą pasakė Kauno Tado Ivanausko muziejaus edukacijos skyriaus vadovė Lina Marmaitė. Ji pastebėjo, kad kiekvienas šios planetos gyventojas turi saugoti, mylėti ir globoti gamtą. O tam reikia ją pažinti, pažinti gyvūnus. Ypač šio gražaus renginio organizatoriai džiaugėsi, kad šventę aplankė gamtos fotografas Ričardas Anusauskas, kuris ne tik surengė foto darbų parodą, tačiau ir parodė savo kurto filmo apie gamtą premjerą.

Šventės garbės svečiai

Šventės svečiai. Iš kairės: renginio vedėjas Vidmantas, Šv. Jurgio konvento gvardijonas Paulius Saulius Bytautas, Kauno karininkų ramovės vadas majoras Donatas Mazurkevičius, Kauno Tado Ivanausko muziejaus edukacijos skyriaus vadovė Lina Marmaitė, renginio organizatorė Aistė Grybauskienė, gamtos fotografas Ričardas Anusauskas.

Po gyvūnų šventinimo prasidėjo šventinė programa. Programą rodė gausius dalyvių būrys. Tai ir Pagėgių užkardos pasieniečiai, kurie parodė savo tarnybinių šunų sugebėjimus, cirko atstovai, savo šunų sugebėjimus tradiciškai rodė dresūros mokyklos REKSAS nariai, visus žavėjo žirgo šokis, Domeikavos etnografinio ansamblio šokėjai ir kiti. Ypač reikia iškirti svečius iš užsienio. Savo programą parodė kaimynai latviai. Improvizuotus mokyklinius užsiėmimus demonstravo Venspilio kaniterapijos grupės atstovai.

Programą rodo Latvijos kaniterapijos atstovai

Šventės svečiai iš Venspilio.

Pašnekinome šventės organizatorę, VŠĮ „Republika Kaunensis“ vadovę Aistę Grybauskienę. Paprašėme išskirti kas šiais metais naujo lyginant su ankstesnėmis šventėmis. Pirmiausia Aistė pasidžiaugė, kad gali išskirtinėmis teisėmis parodyti jų partnerio Lietuvos ryto grupės dešimt metų kurtą filmą apie Lietuvos gamtą ir gyvūniją, kurį plačioji visuomenė galės išvysti tik prieš Šv. Kalėdas. Filmo autorius Ričardas Anusauskas. Ričardas yra šventės svečias. Pirmą kartą šventėje rodomos net dvi foto parodos. Viena apie kaniterapiją Šv. Jurgio bažnyčioje ir kita – Ričardo Anusausko asmeninė foto paroda. Pastarojoje parodoje matome gražiausius fotografo kadrus užfiksuotis ir Azijoje, ir Afrikoje, ir Amazonės džiunglėse. Trečioji džiugi naujiena, kad šventę aplankė Tado Ivanausko muziejaus atstovai. Ateityje šventės organizatorė norėtų pritraukti daugiau gyvūnų. Jei anksčiau šventėje daugiausia dalyvavo žirgai ir šunys, tai jau šiais metais galėjome išvysti ir kitokių gyvūnų – kačių, triušių ir kitų.

Aistė Grybauskienė, Ričardas Anusauskas ir Kaunensis nariai

Šventės organizatorė Aistė Grybauskienė su gamtos fotografu Ričardu Anusausku ir VŠĮ „Republika Kaunensis“ komanda.

Nuotraukų galerija