Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Kaune paminėta Šv. Pranciškaus gyvūnijos globos diena

2018-10-06
Autorius Audrius Sriubas

Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje šeštus metus iš eilės broliai pranciškonai pakvietė kauniečius paminėti gyvūnijos globos dieną. Gyvūnų šeimininkai su savo augintiniais dalyvavo Šv. Mišiose, po to visi eisenoje ėjo aplink Kauno pilį, gavo palaiminimą. Toliau sekė įdomi programa.

Gyvūnų dienos paminėjimas Kaune

Jau šeštus metus iš eilės broliai pranciškonai Kaune pakvietė kauniečius švęsti Pasulinę gyvūnijos globos dieną. Dar visai neseniai Kauno santakoje Šv. Mišias konselebravo Popiežius Pranciškus, o šį šeštadienį į Kauno santakoje esančią Šv. Jurgio bažnyčią susirinko kauniečiai kartu su savo keturkojais augintiniais.

Anksčiau būtų buvę sunku įsivaizduoti mūsų keturkojus draugus esančius bažnyčioje, o ypač dalyvaujančus Šv. Mišiose. Tačiau tai Dievo kūrinijos dalis! Tą pabrėžė savo pamoksle monsinjoras Artūras Jagelavičius. „Jei žmogus nemyli gyvūnų, tai toks žmogus nemyli ir kitų žmonių, – toliau tęsė pamokslą monsenjoras, – ypač nuoširdus bendravimas su gyvūnais svarbus vaikams. Tik taip jie išaugs mylinčiais žmonėmis“.

Šventinė eisena

Šventinė eisena.

Po Šv. Mišių vyko tradicinė eisena. Priekyje ėjo nuostabūs žirgai, po jų sekė LSMU atstovai, broliai pranciškonai ir gausybė augintinių savininkų su savo keturkojais draugais. Po eisenos broliai pranciškonai visus gyvūnus palaimino ir „pakrapino“ švęstu vandeniu.

Gyvūnų laiminimas

Gyvūnų laiminimas.

Toliau iki vėlyvos popietės visų laukė įdomi programa. Ja pasirūpino Kauno Senamiesčio draugija ir jos pirmininkė Ona Pičiūtė kartu su Kaune gerai žinoma kaniterapijos viena iš pradininkių ir gyvūnų mylėtoja Iveta Šikšniuviene.

Šventės organizatorės Ona Peičiūtė ir Iveta Šikšniuvienė

Renginio organizatorės Ona Peičiūtė ir Iveta Šikšniuvienė džiaugiasi puikia švente.

Į šventę atvyko savo tarnybinių šunų sugebėjimus parodyti pasieniečiai, dainavo jaunieji džiazo atlikėjai iš J. Gruodžio konservatorijos, buvo žirgų pasirodymas. „Crazyfokses“ šunys rodė savo akrobatinius sugebėjimus gaudydami skraidančias lėkštes, visus linksmino LSMU tautinių šokių šokėjai, viešoji įstaiga „Draugužis“ parodė ką sugeba jų vakarų vokiečių aviganiai, įspūdingai prisistatė samojedų klubo nariai ir parodė kokius puikius apdarus galima numegzti iš samojedų vilnos. Šie ir kiti pasirodymai džiugino šventės žiūrovus. Prie to prisidėjo ir nuostabus, šiltas bei saulėtas rudeniškas oras.

Nuotraukų galerija