Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Vilniaus Žirmūnų mikrorajono šventę pagyvino gražiausio šuns rinkimai

2010-09-21
Autorius Audrius Sriubas

Vilniaus Žirmūnų mikrorajono seniūnija savo gyventojams surengė šventę. Joje taip pat vyko ir gražiausio rajono šuns rinkimai. Nelengva užduotis teko Vilniaus miesto šunų mylėtojų draugijos pirmininkei, tarptautinės kategorijos kinologijos teisėjai Livijai Zizevskei iš gausybės dalyvių išrinkti gražiausią mikrorajono šunį.

Augintinių šventė Žirmūnuose

Šeštadienį (09 18) Vilniuje vyko Žirmūnų mikrorajono šventė, kurioje turėjo progą susirungti ir mūsų keturkojai draugai. Naminių gyvūnų konkursus organizavo Vilniaus miesto šunų mylėtojų bendrija, teisėjavo – Livija Zizevskė. Taip pat šalia įsikurusi Pifo organizacija rinko aukas beglobiams gyvūnams ir vedė pamokėles, kaip teisingai elgtis su augintiniais.

Teisėja apžiūri šunis.

Teisėja apžiūri šunis.

Daugiausiai susirinko šunų. Visi dalyviai skyrėsi amžiumi, dydžiu ir kilme bei tarpusavyje rungėsi, kuris taps gražiausiu Žirmūnų mikrorajono šunimi. Vilniaus m. šunų mylėtojų draugijos pirmininkė Livija Zizevskė pasidžiaugė, kad aktyviai su šunimis konkurse dalyvavo ne tik vaikai, kas dažniausiai įprasta, bet daug ir garbingo amžiaus žmonių. Šou programoje šunys turėjo, kaip ir kiekvienoje parodoje, eiti ringu, teisėja visus apžiūrėjo, tuomet keturkojai draugai demonstravo, kokias komandas geriausiai moka: vieni parodė savo puikiai išlavintus prašymo įgūdžius, kiti bendrojo paklusnumo komandas, vienas šuniukas netgi laipiojo savo šeimininko nugara ir „kuždėjo į ausį“. Po tokios smagios programos buvo atrinkti penki finalininkai, kurie rungėsi dėl pirmosios vietos.

Konkurso jaunasis dalyvis ringe.

Konkurso jaunasis dalyvis ringe.

Trečiąją vietą užėmė ponios Alės augintiniai: Čarlis ir Džeta. Abu šuniukai priglausti iš gatvės. Čarliui dvylika, o Džetai keturi su puse metų. Antrąją vietą užėmė žavi Jorkšyro terjerė Nika, kurią ringe vedė senjorų pora. Jos šeimininkė Nijolė pasakojo, kad tai pirmas jų šuo, abu su vyru jau seniai svajojo kada nors įsigyti Jorkšyriukę ir štai jų augintinė tapo Žirmūnų rajono vice mis. Garbingąją pirmąją vietą iškovojo ponios Adelaidos šuo. Tai taip pat iš gatvės priglaustas šuo, tačiau jų istorija nepaprasta. Kaip pasakojo ponia Adelaida, žvarbią žiemos dieną ji ir dar grupelė žmonių laukė viešojo transporto sustojime, kai prie jos priėjo drebantis ir sušalęs šuniukas. Iki tol ji nebuvo laikius jokio šuns, dar ir šiandien niekaip negali suprasti, kodėl mažas šunytis pasirinko būtent ją iš daugybės žmonių. Šiandien jos augintiniui jau penkeri, kai jį priglaudė jam tebuvo šeši mėnesiai. Šuo pats išmoko saugoti ir nešioti šeimininkės daiktus, ką pademonstravo ir ringe. - „Jaunystėje užsiėmiau sportu: žaidžiau šachmatais, šaudžiau. Bet nugalėtojo taurę gyvenime savo rankose laikau pirmą kartą“ - neslėpė susijaudinimo Adelaida.

Visi ringo dalyviai išėjo apdovanoti Mera Dog gėrybėmis, o nugalėtojai gavo ir taures bei rozetes, liudijančias jų pergales. Tačiau šventėje dalyvavo ne tik šunys. Trys mergaitės į šventę atsinešė degutį, kurį po šunų ringo apdovanojo Vilniaus miesto šunų mylėtojų bendrijos pirmininkė Livija Zizevskė.

Parodos nugalėtojai

Pirmos vietos nugalėtoja Adelaida su augintiniu.

Pirmos vietos nugalėtoja Adelaida su augintiniu.

Antrą vietą laimėjo senjorų pora su Jorkšyro terjere Nika.

Antrą vietą laimėjo senjorų pora su Jorkšyro terjere Nika.

Trečią vietą laimėjo Alė su augintiniais Čarliu ir Džeta.

Trečią vietą laimėjo Alė su augintiniais Čarliu ir Džeta.

Įvertintas buvo ir degutis.

Įvertintas buvo ir degutis.