Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Veislynas Klajoklių šuo dovanoja gerumą ir meilę vaikams

2018-01-06
Autorius Audrius Sriubas

Kaip ir Trys Karaliai veislynas „Klajoklių šuo“ atskubėjo į Jonavos rajono vaikų globos namus su dovanomis. Ir ne tik su dovanomis, bet ir su savo mielais augintiniais –samojedais, kurie šildė jaunųjų globos namų gyventojų širdis, dovanojo savo meilę.

Jonavos rajono vaikų globos namai

Nieko nestebina Kalėdų senis nešinas maišu dovanų ir lankantis mūsų mažuosius vaikučius. Tačiau Kalėdų senis su keturių samojedų veislės šunų palyda tikrai ne kasdienis reiškinys! Veislynas Klajoklių šuo užbaigia kalėdinį laikotarpį aplankydamas Jonavos rajono vaikų globos namų mažuosius gyventojus.

Klajoklių šuo komanda eina pas vaikus

Veislyno Klajoklių šuo komanda pasiruošusi aplankyti vaikus.

„Tik kai būname geri mūsų svajonės išsipildo“ – primena globos namų vaikučiams veislyno savininkė Dalia Mickienė. Šiais metais veislyno atstovai ypač pasistengė: visi persirengė įvairių pasakų personažų rūbais, o centre – Kalėdų senis su didžiuliu maišu pilnu dovanų. Dovanų teko paruošti tikrai daug – šiuo metu Jonavos rajono vaikų globos namuose gyvena net 40 vaikų. Kaip ir dera, dovanas teko pelnyti – kas eilėraštį turėjo pasakyti, kas sveikinimą ar ištrauką iš kūrinio paskaityti. Tai nebuvo sunku, kadangi prieš Šv. Kalėdas globos namų auklėtiniai kasmet ruošia spektaklį padėkos dienai ir tekstai iš atminties dar neišsitrynė. Kalėdų senis darbo turėjo daug. Teko apsilnkyti net šešiose šeimose, pabendrauti, įteikti dovanas. Globos namuose vaikučiai gyvena šeimomis. Jose jie bendrauja, atlieka įvairius darbus, kartą per savaitę net maistą patys gaminasi. Visi svečiai gavo dovanų vaikų rankomis pagamintų ir iškeptų meduolių.

Kalėdų seneliui deklamuojamas eilėraštis

Kalėdų seneliui vaikai dovanoja eilėraščius.

Po dovanų dalybų prasidėjo smagiausia programos dalis. Už ją atsakingi buvo veislyno augintiniai – samojedų veislės šuneliai. Visi jie jau patyrę šiame darbe, turi atestatus įrodančius, kad tinka kaniterapinei veiklai. Nė vienas vaikas neliko be šunelių dėmesio ir kiekvienas šuo gavo vaikų dėmesį. Vaikai prisiglaudę klausėsi kaip plaka šunelių mylinčios širdelės, jautė švelnų kailio minkštumą, kiekvieno vaikelio rankutės tiesėsi paglostyti „šilkinį“ šunelių kailį. Pasidžiaugę viduje vaikai apsirengė ir išgužėjo į lauką pavedžioti mielų keturkojų svečių.

Vaikai klausosi kaip plaka šuniukų širdelė

Vaikai klausosi kaip plaka šunelių širdelė.

Šuneliai vaikams nėra naujiena. Veislynas Klajoklių šuo jau eilę metų lanko mažuosius vaikų globos namų gyventojus. Patys globos namai taip pat yra priglaudę priklydusį mišrūną šunelį. Jį pavadino Rikiu. Kiekvieną dieną vaikai juo rūpinasi. Pakalbinome Praną, kuris bene labiausiai rūpinasi Rikiu. Pranas jį vedžioja, maitina. Prisipažino, kad užaugęs svajoja įsigyti vokiečių aviganių veislės šunį. Praeitais metais vaikus aplankė pasieniečiai iš Kauno su savo šunimis.

Paskutinį kartą kalbinome Dalią prieš penkerius metus. Tuo metu veislyne buvo penki samojedų veislės šuneliai, o dabar jau yra devyni šunys. Veislyną Klajoklių šuo matome beveik kiekvienoje šunų prodoje Lietuvoje. Ir reta būna paroda, kai veislyno šunys neišeina į parodos finalą. O 2017 metais veislyno šuo Momo tapo prestižiškiausio šunų konkurso Lietuvoje Lietuvos šunų čempionų čempionato nugalėtoju.

Dalia Mickienė kartu su veislyno šuneliais dovanoja gerumą ir meilę, tiems kam jos labai trūksta. Dalia buvo viena pirmųjų, kuri su savo veislyno šuneliais įsitraukė į kaniterapijos veiklą. Šiuo metu jos šuneliai turi sertifikatus ir profesionaliai teikia pagalbą: lankosi pas vaikučius ne tik globos namuose, bet ir gydymo įstaigose pas onkologinėmis ligomis sergančius mažuosius vaikučius, lanko senelius socialinės globos namuose, padeda autizmu sergantiems ligoniams. Dalia puikiai sugeba visus suburti ir veikti kartu. Šiuo metu veislyno bendriją sudaro net 60 žmonių!

Nuotraukų galerija