Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Vestminsterio šunų paroda

2012-02-16
Autorė Monika Čekytė

Vestminsterio šunų paroda – viena iš didžiausių ir prestižiškiausių šunų parodų visame pasaulyje. Joje laimėti BEST IN SHOW titulą trokšta kiekvienas šunų veisėjas ar savininkas. Paroda mena jau daugiau kaip 100 metų, tad trumpai apžvelkime jos istoriją.

Vestminsterio paroda

Niujorkas 1877 metais augo į vieną iš didžiausių pasaulio miestų. Šiais metais grupė džentelmenų nutarė, jog dabar būtų tinkamas metas surengti šunų parodą Manhetene. Ilgai netrukus atsirado Vestminsterio Kinologų Klubas, kurio rengiama paroda greitai tapo viena iš didžiausių pasaulyje rengiamų šunų parodų.

Vestminsterio paroda.

Su savo įspūdinga pradžia ir greitu populiarėjimu, bėgant metams, Vestminsterio Kinologų Klubo šunų paroda atspindėjo greitą Niujorko miesto augimą ir sėkmę. Paroda sulig kiekvienais metais augo, o Vestminsterio Kinologų Klubas tapo grynaveislių šunų simboliu.

Pirmoji kasmetinė Niujorko šunų paroda, globojama Vestminsterio Kinologų Klubo, buvo surengta 1877 metais Gilmore's parke (Madison Square Garden – Niujorko centrinio parko pirmtakas). Parodoje buvo užregistruotas 1201 šuo. Paroda buvo tokia sėkminga, jog iš planuotos trijų dienų parodos ji buvo pratęsta dar viena diena.

Tam, kad pilnai suprasti šios parodos svarbą Vestminsterio Kinologų Klubo istorijoje ir jos šlovę Madison Square Garden, pagalvokite apie tai:

  • Vestminsterio paroda įvyko anksčiau, nei buvo išrasta elektros lemputė, automobilis ir užtrauktukas;
  • Anksčiau nei buvo pastatytas Bruklino tiltas ir Vašingotno monumentas;
  • Taip pat anksčiau nei buvo surengtas žmonių pilotuojamas oro skrydis ir Pasaulio čempionatas;
  • Ši šunų paroda išgyveno sniego audras, nacionalnę depresiją, du Pasaulinius karus...

Nesunku įsivaizduoti, jog Vestminsterio Kinologų Klubo įstorija yra spalvinga ir turtinga.

Foxsas.

Pirmaisiais Vestminsterio klubo metais kataloge atsirado keletas įdomių vardų. Pirmoje parodoje dalyvavo du Staghounds užauginti generolo George Custer's (žymi Amerikos civilinio karo figūra) namuose, ir du Dirhaundai išveisti pačios Anglijos karalienės. 1899 metų kataloge Rusijos caras įrašytas kaip rusų kurtų veisėjas. Sekančiais metais Vokietijos imperatorius taip pat buvo kataloge, kaip rusų kurto savininkas.

„Šunų pasaulyje“ labiausiai trokštamas apdovanjimas, Best In Show Vestminsteryje, pirmą kartą buvo suteiktas 1907 m. Tuomet, ir dar du kartus iš eilės šį titulą laimėjo trumpaplaukio foksterjero kalytė – Ch. Warren Remedy. Ji buvo vienintelis šuo tris kartus laimėjęs Best In Show Vestminsteryje.

6 kiti šunys yra laimėję Best In Show dukart, paskutinį kartą tai buvo Anglų springerspanielis Ch. Chinoe's Adamant James 1971 ir 1972 metais.

Parodos, vykusios 2012 metais, nuotraukos:

Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda
Vestminsterio šunų paroda