Kategorijos
Veislių aprašymai

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltasis terjeras tikras „džentelmenas“: be reikalo niekada nesivelia į peštynes, o jei kovoja, tai garbingai. Labai ištikimas savo šeimininkams ir savarankiškas.

Šunų veislės pagal FCI klasifikaciją

Nors Vakarų Škotijos baltieji terjerai ir kernterjerai kilo iš tų pačių protėvių, selekcinio veisimo būdu buvo išvestos gan skirtingo būdo veislės. Baltasis terjeras (kartu su škotų terjeru) išgarsėjo visame pasaulyje, nes dalyvavo škotiško viskio reklamoje. Be to, madingos baltos spalvos šunys simbolizavo sėkmę ar paprasčiausiai švarą. Visa tai lėmė, kad veislė išpopuliarėjo Šiaurės Amerikoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose Europos šalyse bei Japonijoje.

Vakarų Škotijos baltuosius terjerus teisėtai vadina „džentelmenais“. Tai garbingas šuo kuris niekada be reikalo nesivels į muštynes. O jei ir įsivels, tai visada išliks garbingas. Jis tiek ištikimas savo šeimininkui, kad aplinkiniai jam visiškai neįdomūs. Todėl „škotukas“ nelabai tinkamas šeimai turinčiai vaikų, ar jų besilaukiančiai. Jis visada pasiruošęs kautis su lape ar barsuku, bet su tokiu pačiu entuziazmu vaikosi mėtomą kamuoliuką. O didžiausia jam palaima dantyse turėti nešulį – pagalį ar kamuoliuką.

Šie terjerai dažnai kenčia nuo alerginių odos susirgimų ir nuo per didelio dirglumo. Šuo gerai jaučiasi, jei sulaukia daug dėmesio ir gali dažnai palakstyti.

Istorija

Kernterjerų kalės kartais atsivesdavo baltų šuniukų. Škotų Malkolmų šeima iš jų išvedė šios veislės šunis, kurie buvo puikiai pastebimi Škotijos viržynėse.

Pirmasis vakarų Škotijos terjerų klubas įregistruotas Škotijoje 1892 metais. Tada ir buvo aprašytas šios veislės standartas. Su nedideliais pakeitimais jis galioja ir dabar.

1905 metais veislė buvo užregistruota Anglijoje, Kennel klube, tiesa, kitu vardu. O 1987 metais ši veislė buvo pripažinta FCI.

Šiuo metu vakarų Škotijos baltasis terjeras nebelaikomas medžiokliniu šuneliu, o tapo naminiu – šeimininkų numylėtiniu ir kompanionu.

Charakterio savybės

Išvaizda

Šunelis tvirto sudėjimo. Krūtinės ląsta gili iki pat paskutinio šonkaulio. Nugara tiesi, pečiai ir šlaunys tvirtos, kojos raumeningos. Visa tai sudaro puikios jėgos ir aktyvumo harmoniją (šie šuneliai nedideli, aktyvūs, žaismingi, ištvermingi, išdidūs, budrūs, drąsūs, savarankiški ir labai draugiški).

Galva apžėlusi tankiais plaukais. Snukis palengva siaurėja nuo akių nosies veidrodėlio link. Žandikauliai stiprūs, vienodo ilgio. Nosies veidrodėlis juodas. Akys plačios, vidutinio dydžio. Ausys nedidelės, stačios, galiukai smaili. Plaukai ant ausų trumpi, švelnūs ir lygūs. Didelis atstumas tarp ilčių suteikia snukiui padaužiškumo.

Liemuo normalus. Ketera ryški. Nugara lygi. Juosmuo platus ir tvirtas. Uodega 12,7-15,2 cm ilgio, apžėlusi šiurkščiais plaukais, be jokio puošnaus plauko, tiesi ir vertikali. Priekinės kojos trumpos, raumeningos, tiesios ir apžėlusios tankiais, trumpais, šiurkščiais plaukais. Užpakalinės kojos stiprios, raumeningos, šlaunys plačios.

Priežiūra

Vakarų Škotijos baltasis terjeras labiausiai pasaulyje vertina pasilakstymus. Todėl jokiu būdu negalima iš jo atimti šio malonumo. Bent keletą kartų per dieną jam būtina palakstyti po sodą ar kiemą.

Kiekvieną dieną privalu šukuoti, ypač daug dėmesio skiriant jo prabangiai barzdai. Du kartus per metus: pavasarį ir rudenį – būtina triminguoti (tvarkyti kailį).