Kategorijos
Veislių aprašymai

Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriveris išvestas atnešti sumedžiotiems paukščiams ir žvėrims. Dėl puikių charakterio savybių dabar tai vienas populiariausių namuose laikomų šunų. Jis labai lengvai dresuojamas, gerai adaptuojasi įvairiose sąlygose. Todėl dažnai naudojamas kaip aklų žmonių vedlys.

Šunų veislės pagal FCI klasifikaciją

Auksaspalviai retriveriai buvo kryptingai išvesti atnešti sumedžiotiems paukščiams ir žvėrims. Nors šie šunys ir turi visas reikalingas paukštiniams medžiokliniams šunims savybes, dėl savo puikių charakterio savybių jie šiandien dažniau naudojami kaip paieškos šunys gelbėjimo operacijose, aklųjų vedliai, neįgaliųjų pagalbininkai, ar tiesiog puikūs bičiuliai namuose. Auksaspalviai retriveriai puikiai adaptuojasi įvairioje aplinkoje, pagal intelektą užima aukščiausias pozicijas. Todėl jie lengvai supranta komandas, lengvai dresuojami. Ne veltui JAV – tai antra pagal populiarumą veislė.

Istorija

Auksapalviai retriveriai, kaip veislė, pirmą kartą užregisruoti 1925 metais. Aristokratas Lordas Tvydmautas, gyvenęs Invernšyre, Škotijos kalnyne, kryptingai išvedė šią veislę kaip paukštinį medžioklinį šunį gebantį gerai plaukti ir ištraukti paukščius iš šalto vandens. Lordas Tvydmautas iš pradžių pasirinko geltoną, garbanotu kailiu retriverį, iš kurio išvedė vandens tvido spanielį. Po to buvo maišomas su seteriu, labradoru ir bladhaundu. Kaip rezultatą turime auksaspalvį retriverį.

Charakterio savybės

Jis tiesiog „pamišęs“ dėl vandens, ką nors atnešti jam tiesiog džiaugsmas. Jo kailis tankus, neperšlampa. Ypač tanki apykaklė. Todėl gali būti net labai šaltame vandenyje.

Išvaizda

Šuo yra harmoningos ir proporcingos išvaizdos, nemažos apimties, tvirtas, gražios vienspalvės išvaizdos, tvirto kūno sudėjimo, išraiškingo, malonaus, švelnaus pavidalo.

Galva proporcinga, dailios išvaizdos. Uodega laikoma horizontaliai nugaros paviršiui, nuleista siekia pakinklius. Plaukai yra lygūs arba banguojantys, pavilnė – neperšlampama. Spalva gali būti įvairaus aukso atspalvio, kreminė taip pat leidžiama.

Priežiūra

Auksaspalviai retriveriai yra labai jautrūs šunys. Todėl jiems negalima naudoti „piktų“ komandų. Dėl jautrumo kai kuriose šalyse auksaspalviams retriveriams – vienintelei veislei nerekomenduojama naudoti antsnukius.