Kategorijos
Veislių aprašymai

Bulmastifas

Bulmastifas labai stiprus, raumeningas ir dailus šuo. Šis šuo kilęs iš Jungtinės Karalystės ir labai gerai tinka apsaugai.

Šunų veislės pagal FCI klasifikaciją

Bulmastifai – neįtikėtinai stiprūs šunys. Anksčiau jie padėdavo saugoti miškus nuo brakonierių. Bulmastifai susekdavo, pavydavo ir sulaikydavo nusikaltėlį jo net nesužalodami. Dažniausiai brakonierius nugriaudavo ir prispausdavo savo svoriu.

Teoriškai bulmastifai turėtų būti vieni populiariausių pasaulyje sargšunių. Dailūs ir galingi šios veislės šunys paplitę visame pasaulyje, bet niekaip nepralenkia populiarumu savo vokiško atitikmens – rotveilerių.

Istorija

Bulmastifų veislė išvesta daugiau nei prieš 150 metų Jungtinėje Karalystėje. Veisimo metu buvo kryžminami anglų mastifai su senosiomis anglų buldogų veislėmis. Tarptautinėje FCI organizacijoje veislė užregistruota ir standartas aprašytas 1955 metais.

Savybės

Bulmastifai dažnokai būna užsispyrę, priešinasi dresūrai ir perdėtai gina savo šeimininko šeimą. Nors tai didelių gabaritų šuo ir atrodo grėsmingai, tačiau jie labai draugiški. Bulmastifai dideli, stiprūs ir pakankamai vikrūs. Jie truputį mažesni už anglų mastifą, bet patikimi sargai ir palydovai. Šios veislės šunys nėra lepūs, puikiai jaučiasi bet kokiu oru.

Išvaizda

Galvos smegeninė dalis ir snukis platūs, kvadratiški. Apatinis žandikaulis didelis ir tvirtas. Sankanda repliška, gali būti nedidelė perkanda. Kakta žema, šuniui suklusus mažiau susiraukšlėja nei anglų mastifo. Pakaktys ryškus. Akys vidutinio dydžio, tamsios, toli viena nuo kitos, tarp jų – gili vagelė. Ausys V raidės pavidalo, nukabusios, išaugusios aukščiau akių linijos. Blumastifas labiau vertinamas, jei ausys mažos ir tamsesnės nei visas kailis.

Kaklas vidutinio ilgio, išlenktas, raumeningas. Krūtinė plati, apačia siekia alkūnes.

Ketera ryški. Nugara trumpa, tiesi. Juosmuo platus, raumeningas.

Priekinės kojos tiesios, plačiai išskėstos. Užpakalinės kojos raumeningos, šlaunys itin tvirtos. Letenos nedidelės, suglaustais, lenktais, skliaustais pirštais, pagalvėlės kietos ir šiurkščios.

Uodega išaugusi aukštai – ties apvalainomis strėnomis, tiesi arba šiek tiek užriesta, ties pagrindu stora, galo link plonėja, ištiesta siekia kulnų sąnarius.

Kailis trumpaplaukis, visų atspalvių rusvas, dryžuotas su tamsia snukio kauke. Plaukai trumpi, lygūs, labai tankūs.

TRŪKUMAI IR YDOS: Šviesios ar geltonos akys. Rožės pavidalo ausys. Dantų stoka. Kuprota ar įlinkusi nugara. Skėsti letenų pirštai. Didelės baltos kailio dėmės. Nuleista žemyn, ties galu užlinkusi, tarsi laužta uodega. Ilgi, banguoti ar švelnūs plaukai.

Priežiūra

Kasdien šukuojamas ir valomas netūralių šerių šepečiu.

Reikia reguliariai išeiti pasivaikščioti. Tik reikia įvertinti, kad tai labai stiprus šuo ir „lengvo svorio“ šeimininkui gali būti sunku išlaikyti jei šuo sumanys nepaklusti.