Jūsų klausimai

Tai klausimas apie kurį mokslininkia daug diskutuoja ir vieningos išvados nėra. Žmogaus akis taip sudaryta, kad ji turi jautrias spalvai ląsteles vadinamas kolbelėmis, kurios yra trijų tipų ir skiria tris spalvas: raudoną, žalia ir mėlyną. Šuns akyje yra tik dviem spalvom jautrios kolbelės. Todėl jie spalvas mato kitaip. Dabar eksperimento būdu yra nustatyta, kad šunys spalvas vis tik skiria.

Category: Kiti klausimai

Šuo šeimininku pripažįstą tą asmenį, kuris jį šeria, vedžioja ir kitaip prižiūri. Jei visi šeimos nariai lygiai rūpinasi, tai labiausiai pripažįsta tą asmenį, kuris jam atrodo fiziškai stipriausias. Dažniausiai tai būna vyras.

Category: Kiti klausimai

Šuo atpažįsta vilko šlapimo kvapą ir iš karto šalinasi iš jo teritorijos.

Category: Kiti klausimai

Šuniuko įsigijimas yra labai atsakingas žingsnis. Nuo 10 iki 14 metų vaikams ypač norisi šuniuko. Dažnai sunku suvokti visą prisiimamą atsakomybę ir triūsą auginant šunį, todėl tėvelių nuomonė labai svarbi. Apie 80 proc. visos priežiūros vistiek teks tėvams: neleisi žiemą tamsiu paros metu savo vaiko vieno su šuniuku į lauką, anksti atsikelti išvesti šuniuką į lauką taip pat dažniausiai tenka tėveliams, dar maitinimas, apsilankymai pas veterinarijos gydytoją susirgus, dresūra, galvosūkis kur palikti šuniuką toliau išvykstant ir per atostogas ir t.t. Taip truks 10-15 metų. Vieno kambario bute šuniukui gali pritrūkti vietos. Šuo taip pat turi turėti savo kampą kur jis galėtų ramiai pagulėti ir pailsėti. Jei šuns priežiūra tėvelių negąsdina, tai šuo visiems tik teiks džiaugsmą.
Bet nereikia nuleisti rankų: galima domėtis, skaityti literatūra apie šunis, lankytis parodose, gal pasimokinti kinologijos mokykloje (anksčiau kinologijos klubai net neleisdavo įsigyti šuniuko nebaigus kinologijos mokyklos). Laikui bėgant gal pagerės gyvenimo sąlygos, turėsite daugiau vietos ir tėveliai, matydami, kad jūsų susidomėjimas tikras, patikės jumis ir nupirks šuniuką.

Category: Kiti klausimai

Vokiečių aviganiai, Vidurinės Azijos aviganiai, Kaukazo aviganiai, Pietų Rusijos aviganiai, Podhalės aviganiai. Vokiečių aviganius galima išmokinti ir bandą ganyti. Likusios paminėtos veislės tinka tik apsaugai.

Category: Kiti klausimai

Šuns amžių iki šešių metų amžiaus pakankamai tiksliai galima nustatyti iš dantų nusidėvėjimo. Plačiau apie tai galite paskaityti Karolio Masilionio knygoje KINOLOGIJA I dalis (Leidykla VAGA, 2002), 12-13 puslapiuose.

Category: Kiti klausimai

„Kišeniniai šuniukai“ yra žargonas. Tokio pavadinimo nėra.Visus šunis, kurių svoris yra nuo 0,5 iki 1,5 kg galima vadinti „kišeniniais šuniukais“.

Category: Kiti klausimai