Jūsų klausimai

Retai laikant namuose vieną šunį galima atsivesti į namus kitą (ypač jei šunys tos pačios lyties). Šunys pradeda aiškintis kas yra namų šeimininkas, lyderis ir, jei kuris vienas pradės priešintis, viskas gali baigtis tragedija.

Category: Laikymas

Jei šuo laikomas kambaryje, tai normalu. Kambaryje laikomų šunų kailis šeriasi visą laiką. Lauke laikomų šunų kailis šeriasi du kartus per metus.

Category: Laikymas

Patinai būna stambesni, gražesni. Kalytės būna smulkesnės, bet meilesnės. Prie patinų trūkumų reikėtų paminėti, kad jiems visą laiką rūpi kalės. Ypač kai užuodžia rujojančios kalės kvapą. Kalei šios problemos nėra, kadangi ji rujoja tik du kartus per metus ir visą likusį laiką būna rami. Laikant patalpoje, kai kalė rujoja, gali kilti problemų su higiena. Šiuo metu lengvai galima įsigyti tam skirtų higienos priemonių. Reikia dar pastebėti, kad dideli šunys, kurie naudojami apsaugai, negali būti patinai, kadangi agresyviausią patiną galima lengvai nuvilioti su rujojančia kale.

Category: Laikymas

Reikia šuniuką prie guolio privesti ištariant komandą „Vieta“. Į guolį reikia padėti jo mėgstamiausią žaislą ar kitą mėgstamą daiktą. Atėjus į guolį, šuniuką reikia paglostyti, pagirti. Po kelių pratimų šuo įpras ateiti į savo guolį.

Category: Laikymas

Dažniausiai taip nutinka per Naujų metų fejerverkų šaudymą ar esant griaustiniui. Tokie ir panašūs reiškiniai išgąsdina šunis ir jie visokiais būdais stengiasi išsilaisvinti ir pabėgti.

Category: Laikymas

Šunį vesti į lauką du kartus galima nuo metų amžiaus. Bet tai taip pat priklauso nuo sveikatos būklės. Ne visada ir vyresniam šuniui pakanka dviejų kartų.

Category: Laikymas

Tai natūrali gerai besijaučiančio šunelio būsena. Augdamas prie visko pripras. Šunelį nuo keturių mėnesių jau galima dresuoti. Taip jis dar labiau susigyvens su aplinka, pripras prie kitų šunų ir taps paklusnesnis.

Category: Laikymas

Iki keturių mėnesių šuniukai „reikalus“ atlieka bet kur. Šuniukai šlapinasi ten, kur užuodžia šlapimo kvapą. Todėl reikėtų laikraštį ar skudurėlį su šuniuko šlapimu išnešti į lauką ir, po to, ten, radęs kvapą, jis šlapinsis.

Category: Laikymas

Tikriausiai mama jį šeria, todėl jos ir klauso. Labiausiai šuo prisiriša prie to asmens, kuris jį šeria, šukuoja ir vedžioja.

Category: Laikymas

Reikia vesti šunį į dresūros užsiėmimus, kad jis „domestikuotųsi“, t.y. priprastų prie kitų šunų.

Category: Laikymas

Laukinėje gamtoje tai yra normalu. Plėšrūs žvėrys sumedžioję grobį pirmiausia suėda vidurius su visu jų turiniu! Laikant naminį gyvūną mums tai nepriimtina ir reikia su tuo kovoti. Dažniausiai išmatas ėda jauni šunys. Dažnai to priežastis – šuniui trūksta mikroelementų. Jų reikia nupirkti veterinarijos vaistinėje ir sušerti šuniui. Taip pat šiuo metu yra pirkti specialių maisto priedų, kuriuos sušėrus šuo neėda savo išmatų.

Category: Laikymas

Iki metų amžiaus šunims reikia duoti ką nors graužti (parduotuvėse galima įsigyti kremzlinių kaulų, galima duoti pagaliukų). Taip šunys stiprina savo žandikaulių raumenis. Jei nieko tinkamo negauna, pradeda graužti baldus. Jei vis tiek graužia baldus, tada reikia nupirkti gardelį ir jame uždaryti. Į gardelį reikia įdėti ką jis galėtų pagraužti.

Category: Laikymas

Šuo kartais apsišlapina iš džiaugsmo. Šiuo atveju neaišku su kokia patirtimi jis atėjo iš ankstesniojo šeimininko. Gal jis buvo išgąsdintas ar kaip nors baustas. Reikia dažniau išvesti į lauką ir pasišlapinus lauke pagirti, paglostyti, paskatinti kokiu skanėstu.

Category: Laikymas

Dažniausiai savo „reikalus“ šunys atlieka ten kur buvo prieš tai darę ir užuodžia kvapą. Todėl pirmiausia reikia gerai išplauti tą vietą, kad neliktų kvapo. Iš karto reikia išnešti į lauką ir kiekvieną kartą pagirti, paglostyti kai „susitvarko“ lauke. Taip pat galima suvilgyti laikraštį ar skudurą jo šlapimu ir išdėlioti lauke, kad kitą kartą pajustų „savo“ kvapą ir atliktų „reikalus“ lauke.

Category: Laikymas

Jei tai patinas – normalu. Nuo 7 mėnesių patinai pradeda bręsti. Pradeda išsiskirti lytinis hormonas testosteronas. Patinai pradeda tapti „tikrais vyrais“. Šio hormono kiekis apsprendžia šuns dominavimo savybes. Uostydami patinai vienas kitam po uodega (tą daryti vienas kitam leidžia) uodžia šį hormoną ir tas, kuris turi jo mažiau, atsitraukia. Taip pat atsitraukia jei yra fiziškai silpnesnis. Jei kiekis yra vienodas ar panašus, tai prasideda kova. Kuris ją laimi, tas dominuoja (turi pirmumo teisę apvaisinti kalę). Taip yra ne tik su šunimis, bet ir kitais laukiniais gyvūnais (patinais). Bendraujant patinams su kalėmis ar kalėms tarpusavyje šios problemos neturėtų būti.

Category: Laikymas

Viena galimų priežaščių – permažas voljeras. Rekomenduojama, kad voljeras būtų ne mažesnis kaip 6 kv. metrai. Ilgai laikant šunį permažame voljere dažnai jiems sutrinka psichika. Reikia dažniau išleisti šunį palakstyti, su juo pažaisti.

Category: Laikymas

Vienas iš būdų: iškloti visą kambarį laikraščiais. Šuniukui nusišlapinus jį pagirti, paglostyti. Po to palaipsniui laikraščių kiekį mažinti kol liks vienas. Bet tai pavyksta ne visada. Patikimiausias būdas yra kiek galima dažniau išnešti šuniuką į lauką. Jam nusišlapinus jį pagirti, paglostyti. Palaipsniui šuniukas užsimanęs šlapintis pats atsistos prie durų ir suprasite, kad jau laikas išvesti. Jokiu būdu negalima barti ar mušti šuniuko praėjus kažkiek laiko po šlapinimosi – jis nesupras už ką baudžiamas. Seną šlapimą reikia gerai išvalyti, kad neliktų kvapo.

Category: Laikymas