Jūsų klausimai

1-2 mėn. šuniukai šeriami 6 kartus per dieną, 2-3 mėn. 5 kartus, 3-6 mėn. 4 kartus, 6-8 mėn. 3 kartus, 8 arba daugiau mėnesių nuo 1 iki 2 kartų per dieną.

Category: Maitinimas

Geriausia kalytę šerti tuo pačiu maistu kaip ir buvo šeriama iki šuniukų atsivedimo. Iki 7 dienos reikia duoti papildomai virtos mėsos, o nuo septintos dienos nuplikytos (mėsos vidus turi būti pilkas). Jei iki šuniukų atsivedimo kalei nebuvo duodamas pienas, tai jo duoti negalima, kadangi kalė pradės viduriuoti. Jei taip atsitiko, tai reikia nusipirkti vaistinėje karčiojo kiečio (pelyno) arbatos, žiupsnelį užplikyti litre vandens ir į maistą įpilti 3-5 arbatinius šaukštelius. Viduriavimas turėtų praeiti.

Category: Maitinimas

Galima. Nerekomenduojama duoti česnakų medžiokliniams šunims.

Category: Maitinimas

Jokiu būdu negalima duoti žalios kiaulės odos. Labai dažnai nuo jo šuniukai suserga diarėja (viduriavimu) ir didžioji dalis nugaišta.

Category: Maitinimas

Perkant šuniuką būtinai reikia pas šuns šeimininką išsiaiškinti kaip šuo buvo šeriamas ir nekeisti maisto. Po to, jei norima maistą pakeisti, reikia tai daryti palaipsniui mažinant seno maisto normą ir didinant naujo.

Category: Maitinimas

Toks maitinimas yra geras.

Category: Maitinimas

Galima. Reikia kartu duoti ne tik virtų bulvių, bet ir kitų daržovių.

Category: Maitinimas

Jei maitinama subalansuotu sausu pašaru, tai nieko papildomai duoti nereikia. Rekomenduojama papildomai du kartus per savaitę duoti pavirtos, ar karštu vandeniu užpiltos mėsos. Jei ruošiate maistą patys, tai būtinai reikia duoti daržovių, tiek žalių, tiek įdėtų į ruošiamą sriubą. Kaulų duoti reikia, bet geriausiai nuvirtų. Jei vokiečių aviganis su dokumentais, tai geriausiai tinka jaučio dubens kaulai. Juos graužiant šuniui formuojasi teisinga sankanda. Taip pat tinka visi jautienos kaulai, kurie yra pakankamai dideli, kad šuo negalėtų atkąsti, o tik graužtų. Dėl dažnumo apribojimų nėra. Jei neturės ką pagraužti, tai pats susiras (gerai jei tai bus nevertingi daiktai).

Category: Maitinimas

Šuniukų maitinti karvės pienu nerekomenduojama. Šuns organizmas karvės pieno baltymų pilnai nesuvirškina ir todėl jie dažnai viduriuoja. Jei kalė neturi pieno, tai dabar veterinarijos vaistinėse galima įsigyti kalės pieno pakaitalo.
Atsigėrimui geriausiai tinka paprastas vanduo.

Category: Maitinimas

Labai negerai jei šuo ėda tik mėsą. Šuo turi ėsti visavertį maistą, t.y. kuriame yra visų reikalingų vitaminų ir mikroelementų. Todėl geriausia šerti specialiai šunims skirtu maistu, kurio parduotuvėse yra labai platus pasirinkimas. Norint pripratinti prie naujo maisto reikia neduoti jokio kito maisto tol, kol nepradės ėsti naujo. Nereikia nuogąstauti jei šuo neėstų naujo maisto kelias dienas, kadangi pagal šuns fiziologiją jis gali būti neėdęs visą savaitę be didesnės žalos savo organizmui. Rekomenduojama šuniui maisto nekeisti. Jo organizmui geriau vienodas maistas.

Category: Maitinimas

Rekomenduojama šuniukus nuo kalės atjunkyti ne anksčiau kaip po pusantro-dviejų mėnesių. Su kalės pienu šuniukai gauna ne tik maisto medžiagų, bet ir imunitetą stiprinančius elementus. Po to šuniukus galima šerti tuo pačiu maistu kaip ir kalę (maitinanti kalė turi gauti geresnį maistą nei įprastai). Jei tai sausas maistas, tai reikia jį atskiesti vandeniu, kad jis nebūtų kietas. Ėsti šuniukus reikia mokinti, kadangi pradžioje jie dar nemoka. Reikia juo sudrėkinti nosytę, įdėti truputį į burnytę. Peranksti atjunkyti šuniukus nuo kalės pavojinga dar todėl, kad kalė gali susirgti mastitu – pieno liaukų uždegimu. Rekomenduojame išsamiau pasitarti su veterinarijos gydytoju.

Category: Maitinimas