Jūsų klausimai

Kai šuo turi kirminų gali pradėti blogai ėsti. Arba daug ėda, bet būna sulįsęs. Gali dažnai be priežasties viduriuoti ar vemti. Kartais kirminų kiaušinėlių galima pastebėti išmatose, kurie primena agurko sėklas. Retais ir užleistais atvejais pro išeinamą angą išlenda net pats kirminas.

Category: Sveikata

Šuniukus dehelmintizuoti (gydyti nuo kirminų) galima nuo 1 mėnesio amžiaus.

Category: Sveikata

Pagal šiuos požymius labai didelė tikimybė, kad kalytė turi kirminų. Kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Category: Sveikata

Šis reiškinys pas kales vadinamas ruja. Sakoma, kad kalė pradėjo rujoti. Paprastai kalėms ruja prasideda nuo 8-9 mėn. amžiaus. Nuo 10 iki 12 dienos rujos metu kalės gali būti apvaisinamos. Ruja trunka apie 15 dienų ir būna du kartus per metus lygiais tarpais, t.y. kas pusęs metų. Kalę pirmą kartą sukergti galima tik nuo metų ir aštuonių mėnesių. Todėl iki šio amžiaus rujos metu kalę reikia saugoti nuo patinų, kadangi ji dar fiziškai nesubrendusi išnešioti šuniukus.

Category: Sveikata

Po pirmų skiepų šuniuką į lauką galima vesti praėjus dviems savaitėms, kadangi imunitetas ligoms nuo kurių skiepyta susiformuoja per 14 dienų.

Category: Sveikata

Alergiją sukelia ne pats šuo ar katė, o mikroflora esanti kailyje. Todėl į šį klausimą atsakyti labai sunku. Visi gyvūnai kurie šeriasi gali sukelti alergiją. Mažesnė rizika yra tų šunų ir kačių, kurie mažai šeriasi arba savo prigimtimi yra pliki. Prie mažiau besišeriančių šunų veislių galima būtų priskirti pudelius. Tačiau turintiems alergiją geriausia nerizikuoti ir turinčių kailį gyvūnų nelaikyti.

Category: Sveikata

Tai reiškia, kad kalytė tuoj rujos. Šie požymiai atsiranda prieš keturias dienas iki rujos.

Category: Sveikata

Suaugusio šuns normali kūno temperatūra – 37,5-38° C, jauniklių – 38-39,2° C. Ilgiau palaksčius, ypač karštą dieną, temperatūra gali pakilti.

Category: Sveikata

Šuniukai pirmą kartą skiepijami po aštuonių savaičių (dviejų mėnesių). Pakartotinai skiepijami po dvylikos savaičių (trijų mėnesių) ir po metų. Galima po šešių savaičių skiepyti „Puppy“ vakcina. Bet tai nėra privaloma. Ja dažniausiai skiepijami veislynuose veisiami šuniukai, kadangi yra didesnė rizika užsikrėsti virusu. Bet ir šiuo atveju pradžioje paminėti skiepai yra privalomi.

Category: Sveikata

Tai normalu. Kalytė gali po truputį pakraujuoti iki vieno mėnesio. Per šį laiką jai valosi gimda. Susirūpinti reikia jei kalytė darosi vangi, nesirūpina šuniukais, pasikeičia išskyrų spalva ar atsiranda jų stiprus kvapas. Tada reikia kreiptis pas veterinarijos gydytoją.

Category: Sveikata