Kategorijos
Veislių aprašymai

Briaras

Briaras yra stiprus, lankstus, raumeningas ir stirpriai išreikštas šuo. Jis aktyvus, budrus, gerai subalansuotas ir labai dinamiškas. Jam visiškai svetimos tokios savybės, kaip agresija, baikštumas ar vangumas. Tai daugiausia paplitusi veislė Prancūzijoje.

Šunų veislės pagal FCI klasifikaciją

Briaras Prancūzijoje minimas jau 12-tame amžiuje. Jie ganė avis ir galvijus, saugojo turtą, teikė pagalbą nešiodami pirmos pagalbos reikmenis karo metu. Veislė pavadinta Bri srities Prancūzijoje vardu. Šiuo metu tai labiausiai žinoma aviganių veislė Prancūzijoje.

Charakterio savybės

Briaras labai universalus šuo. Tai gerai subalansuotas ir stipriai išreikštas šuo. Stiprus ir raumeningas, dinamiškas, aktyvus ir budrus. Todėl labai gerai tinka tiek namų apsaugai, tiek savo pagrindinei paskirčiai – saugoti galvijų bandas. Ganymui labai padeda storas kailis, kuris apsaugo nuo atšiauraus oro. Šiuo metu briaras dažniausiai sutinkams šeimose. Jis labai myli vaikus, labai paklusnus ir valyvas. Tai pat lengvai dresuojamas. Dėl budrumo yra geras namų sargas.

Istorija

Apie seną briarų kilmę žinių nėra, tačiau senesniais laikais jie buvo laikomi ožkaplauke boseronų atmaina. Manoma, kad jie atsirado boseronus sukryžminus su barbetais. Briaras laikomas Boserono pusbroliu. Veislė pripažinta tik 18-to amžiaus pabaigoje. Dabartinis briaro vardas atsirado 1809 metais.

Po Antrojo pasaulinio karo amerikiečių kariai atsivežė šių tvirtų šunų į Jungtines Amerikos Valstijas, bet dar visą pusšimtį metų veislė nebuvo gerai pripažįstama.

Išvaizda

Kūnas raumeningas, visas tankiai apžėlęs. Plaukai ilgi, lyg pasišiaušę, truputį banguoti. Patino aukštis ties ketera 62-68 cm, kalės – 56-64 cm. Galva didelė, gana ilga. Kakta apvaloka; pakaktys ryškus. Kakta ir snukis vienodo ilgio. Ūsai ir barzda nukara kaip ilgi galvos plaukai, vešlūs antakiai dengia akis. Snukis neturi būti nei siauras, nei smailus. Nosies veidrodėlis didelis, kvadratiškas, juodas; šnervės kvadratiškos. Dantys dideli, balti; sankanda žirkliška. Akys tiesios, didelės, tamsios, žvalios ir ramios. Ausys išaugusios aukštai, trumpos, nukarusios, bet neprigludusios.

Kaklas raumeningas, status. Krūtinė plati, jos apačia siekia alkūnes. Nugara tiesi. Strėnos kiek pasviros. Priekinės kojos tiesios, raumeningos, tvirtų kaulų. Užpakalinių kojų kulnų sąnariai gana aukštai, jų kampai buki. Slėsnos nėra statmenos. Letenos didelės, ovalios, sugniaužtos; pirštų pagalvėlės standžios; nagai juodi. Ant užpakalinių kojų paprastai būna dvigubi rudimentiniai pirštai. Uodega stora, nukarusi, siekianti kulno sąnarius; galas kabališkas, nukrypęs tiesiai atgal.

Briaras – FCI standarto aprašymas anglų kalba

Priežiūra

Reikia reguliariai šukuoti kailį, nors šis šuo ir pats puikiai susitvarko su savo kailio priežiūra.

Būtini reguliarūs pasivaikščiojimai ir fizinė apkrova.