Kategorijos
Gyvūnų globa

Kaune paminėta Šv. Pranciškaus gyvūnų globos diena

Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje šeštus metus iš eilės paminėta Šv. Pranciškaus gyvūnų globos diena. Į ją pakvietė Kauno broliai pranciškonai.

Jau šeštus metus iš eilės broliai pranciškonai Kaune pakvietė kauniečius su savo augintiniais. Taip buvo paminėta Pasaulinė gyvūnų globos diena. Dar visai neseniai Kauno santakoje šv. Mišias aukojo Popiežius Pranciškus, o šį šeštadienį į Kauno santakoje esančią šv. Jurgio bažnyčią susirinko kauniečiai kartu su savo keturkojais augintiniais.

Anksčiau būtų buvę sunku įsivaizduoti mūsų keturkojus draugus esančius bažnyčioje, o ypač dalyvaujančus šv. Mišiose. Tačiau – tai Dievo kūrinijos dalis! Tą pabrėžė savo pamoksle monsinjoras Artūras Jagelavičius: „Jei žmogus nemyli gyvūnų, tai toks žmogus nemyli ir kitų žmonių, – toliau tęsė pamokslą monsinjoras, – ypač nuoširdus bendravimas su gyvūnais svarbus vaikams. Tik taip jie išaugs mylinčiais žmonėmis“.

Po šv. Mišių vyko tradicinė eisena. Priekyje ėjo nuostabūs žirgai, po jų sekė LSMU atstovai, broliai pranciškonai ir gausybė augintinių savininkų su savo keturkojais draugais. Po eisenos broliai pranciškonai visus gyvūnus palaimino ir „pakrapino“ švęstu vandeniu.

Toliau iki vėlyvos popietės visų laukė įdomi programa. Ja pasirūpino Kauno Senamiesčio draugija ir jos pirmininkė Ona Pičiūtė kartu su Kaune gerai žinoma kaniterapijos viena iš pradininkių ir gyvūnų mylėtoja Iveta Šikšniuviene.

Į šventę atvyko savo tarnybinių šunų sugebėjimus parodyti pasieniečiai, dainavo jaunieji džiazo atlikėjai iš J. Gruodžio konservatorijos, buvo žirgų pasirodymas. „Crazyfokses“ šunys rodė savo akrobatinius sugebėjimus gaudydami skraidančias lėkštes, visus linksmino LSMU tautinių šokių šokėjai, viešoji įstaiga „Draugužis“ parodė ką sugeba jų vokiečių aviganiai.

, įspūdingai prisistatė samojedų klubo nariai ir parodė kokius puikius apdarus galima numegzti iš samojedų vilnos. Šie ir kiti pasirodymai džiugino šventės žiūrovus. Prie to prisidėjo ir nuostabus, šiltas bei saulėtas rudeniškas oras.

Taip gražiai buvo paminėta Šv. Pranciškaus gyvūnų globos diena.