Jūsų klausimai

Ar ausys stovi ar ne (jei pagal šuns veislės standartą jos privalo stovėti) priklauso nuo šuns genų. Dažniausiai, jei šuniukui iki aštuonių mėnesių jos neatsistoja, tai taip ir lieka. Dažnai to priežastis yra nesąžiningi veisėjai, kurie dirbtinomis priemonėmis ausis pastato ir per parodas apgauna teisėjus. Ausis galima pastatyti atliekant kosmetinę operaciją, bet Europos sąjungoje tokios operacijos yra uždraustos.

Category: Auginimas

Visi atitraukti nuo kalės šuniukai dvi-tris paras verkia. Tai normalu. Kad šuniukus nuraminti reikia prieš tai kelias dienas kalės guolyje palaikyti kokį nors skudurėlį, kad prisigertų kalės kvapo ir įdėti į naują šuniukų guolį. Tai pat rekomnduojame į guminę pūslę įpilti šilto vandes ir padėti šalia šuniukų, kad jiems tai asocijuotųsi su kalės šiluma.

Category: Auginimas

Šuniukai imami nuo kalės 45 dienų stambioms veislėms ir 45-60 dienų dekoratyvinėms veislėms. Keturiasdešimt penkių dienų stambių veislių šuniukai jau turi ėsti patys. Todėl paskutines 3-4 dienas kalė prie šuniukų prileidžiama tik nakčiai, o dieną šuniukai šeriami tuo ėdalu, kuriuo maitinsis atimti nuo kalės. Negalima vienu metu nuo kalės atitraukti visų šuniukų, nes kalė gali susirgti tešmens uždegimu. Tai reikia atlikti per savaitę.

Category: Auginimas

Vokiečių aviganiui ausys pilnai atsistoja nuo 8-9 mėnesių. Iki to laiko jos gali kelis kartus atsistoti ir vėl nuleipti.

Category: Auginimas

Vakarinis pasivaikščiojimas turi trukti ne mažiau 40 minučių. Tik per šį laiką šuo pilnai išsituština.

Category: Auginimas

Tai normalu. Tai vadinamas šuniuko kailis ir jis gali skirtis nuo to, kuris išaugs vėliau. Žiemos metu tikras kailis išauga iki vienerių metų o vasaros metu iki aštuonių mėnesių.

Category: Auginimas

Tai tiesa, kad šuniukų ausų stovėjimas priklauso nuo dantų kritimo. Tik nuo aštuonių mėnesių šuniuko ausys pilnai atsistoja. Iki to laiko jos nusvyra ir vėl atsistoja 2-3 kartus.

Category: Auginimas