Į pradinį puslapį LIETUVOS GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS KAUNO SKYRIUS

Mūsų adresas: Mūsų rekvizitai:
Miško g. 2-2, Kaunas
Gyventojus prašome kreiptis į mūsų būstinę - Miško g. 30-4
tel/fax. (8~37) 225265
Informacija mob. t. (8~687) 70451
el. paštas: karolismasilionis@yahoo.com
Įmonės kodas: 135613245
a/s LT517300010002253030
AB "Swedbankas", b.k.: 73000


LGGD KAUNO SKYRIAUS GYVŪNŲ PRIEGLAUDA (gyvūnų globos namai)
Kaunas, Seniavos plentas 72

Gyvūnų prieglauda LGGD Kauno skyriaus Gyvūnų prieglauda buvo įkurta 1994 m. vietoje buvusios gyvulių karantinavimo stoties. Šias patalpas mums išnuomavo Kauno miesto savivaldybės UAB "Kauno švara". Patalpos buvo labai blogos kokybės, neremontuotos jau daugiau kaip 20 metų. Tad nuo pirmųjų dienų pradėjome gerinti jų kokybę: prie esamo pastato iš lauko pusės įrengėme 8 lauko voljerus, kuriuose galėjo laikinai gyventi ilgaplaukiai, šalčio nebijantys šunys. Vidines patalpas pertvaromis padalijome į atskirus gardus. Atskirai įrengėme gardus mažiems ir labai jauniems šuneliams. Prieglaudoje nebuvo nei vandentiekio, nei šulinio, todėl vandenį atsiveždavome iš savo namų. Žodžiu "vaizdelis" buvo nekoks.
Mūsų laimei, į Kauną atvyko Anglijos gyvūnų gerovės organizacijos "Naturewatch Foundation" direktorius John Ruane. Jis per porą metų paskyrė prieglaudai 34 tūkst. Lt. Prieglaudos rekonstrukcijai reikalingoms medžiagoms nusipirkti. Visus darbus atlikome savo rankomis. Gyvūnų prieglaudaKadangi buvau patyręs statybininkas (baigęs KPI statybos fak.) bei mokėjau visus statybos darbus, tai ankstyvą 2000 metų pavasarį pradėjome statyti naujas šunides vietoj buvusių lauko voljerų. Naujų šunidžių sienas ir grindis išklojome plytelėmis, suvirinome metalinius gardus, įrengėme vandentiekį ir kanalizaciją, išdažėme patalpas ir stogus, lauko sienas ir langus. Katėms laikyti pasistatėme kačių namelį, kuriame gali gyventi apie 30 kačių, o šunidėse - apie 80 šunų. Žiemos metu patalpos šildomos, kūrenant krosnį. Labai esame dėkingi Kauno miesto vicemerui Erikui Tamašauskui, kuris padėjo gauti lėšų šuliniui iškasti - dabar visų patalpų grindis plauname vietinio vandentiekio vandeniu, todėl patalpose švaru, nėra nemalonaus tvaiko.
Šiandien į mūsų Gyvūnų prieglaudą atvyksta daug svečių iš kitų Lietuvos miestų. Mes noriai perteikiame savo patyrimą, mokome naujokus, kaip globoti gyvūnus, kaip geriau įsirengti savo prieglaudas, neturint lėšų.

Parengė LGGD Kauno skyriaus Gyvūnų prieglaudos
direktorius Karolis Masilionis

P.S. Nors labai gaila, bet UAB „Kauno švara“ 2009.06.26 nutraukė nuomos sutartį ir gyvūnų prieglaudą teko uždaryti. UAB „Kauno švara“ organizacijai pritarė ir Kauno miesto savivaldybės atstovai bei Kauno miesto maisto ir veterinarijos tarnyba.Atgal