Į pradinį puslapį LIETUVOS GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS KAUNO SKYRIUS

Mūsų adresas: Mūsų rekvizitai:
Miško g. 2-2, Kaunas
Gyventojus prašome kreiptis į mūsų būstinę - Miško g. 30-4
tel/fax. (8~37) 225265
Informacija mob. t. (8~687) 70451
el. paštas: karolismasilionis@yahoo.com
Įmonės kodas: 135613245
a/s LT517300010002253030
AB "Swedbankas", b.k.: 73000


PRADEDA VEIKLĄ NAUJA ŠUNŲ DRESAVIMO MOKYKLA - VIEŠBUTIS

Šių metų gegužės 6 d. 11 val. Kaune Mimozos gatvėje Nr. 6 (Žemėlapis) pradeda veikalą šuniukų "vaikų darželio" grupė. Į šią grupę priimami visų šunų veislių paskiepyti šuniukai nuo 3 iki 5 mėnesių amžiaus turintys kilmės dokumentus, o taip pat ir beveisliai. Visi šuniukai , sulaukę 6 mėn. amžiaus bus pervesti į kitą grupę, kurioje bus dresuojami šunys nuo 6 mėnesių amžiaus ir vyresni. Toje grupėje bus dresuojama pagal bendrojo paklusnumo programą. Šunys, gerai įsisavinę bendrojo paklusnumo programos kursą, galės toliau tobulintis apsaugos - gynybos tarnybos programoje. Toje grupėje šunys bus mokomi išrinkti šeimininko daiktą iš kitų daiktų, pagal daikto kvapą surasti jo šeimininką, surasti pasimetusį daiktą, sulaikyti ir saugoti "nusikaltėlį", ginti šeimininką, jo automobilį, butą ir daugelis kitų įgūdžių. Dresavimo aikštelėje įrengti vikrumo varžyboms "Agilyti" skirti įrankiai, o taip pat kopėčios, aklina tvora. Grupinės dresavimo pratybos vyks tris kartus per savaitę pirmadieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Jeigu šeimininkai neturi laiko dresuoti savo šuns, bus galima šunį palikti šunų viešbutyje , kur jį dresuos patyręs dresuotojas.

Šiuo metu ši mokykla vadinasi „Šuniuko auginimo ir auklėjimo mokykla“.

Viešbučio įkainiai įvairūs, priklausomai nuo šuns dydžio, būvimo viešbutyje trukmės, šėrimo rūšies. Šunų viešbutį prižiūrės ir dresavimo pratybas ves patyręs kinologas su 30 metų stažu. Be to pratybų metu bus skaitomos paskaitos šunų auginimo, laikymo, šėrimo, dresavimo ir kitomis temomis.

Informacija tel.(8~37) 540283, mob.tel.(8~687) 70451, El.p. karolismasilionis@yahoo.com. Su šunimi atvykti į dresuotę ar viešbutį tik iš anksto susitarus. Laukiame skambučių ar elektroninių laiškų.


ŠUNŲ DRESAVIMO MOKYKLA

Dresūros mokykla

LGGD Kauno skyriaus Gyvūnų prieglaudoje nuo 1996 m. veikia šunų dresavimo mokykla. Čia kiekvieną pirmadienį nuo 18.30 val. iki 20.15 val. ir šeštadienį nuo 8.30 val. iki 10.15 val. vyksta užsiėmimai su šunimis. Šunys dresuojami pagal bendrojo paklusnumo, apsaugos ir gynimo tarnybos programą, tarptautinės kinologų federacijos šunų vikrumo varžybų (Agility) taisykles.
Į šunų dresavimo mokyklą priimami tik registruoti ir paskiepyti prieš pasiutligę ir kitas užkrečiamąsias (marą, enteritą, hepatitą) ligas šunys. Šuns amžius neribojamas, tačiau rekomenduotina pradėti dresuoti nuo 6 mėn. amžiaus. Visi šuniukai privalo būti pripratinti prie antsnukio.
Į šią mokyklą užsiregistravę šunų šeimininkai tampa LGGD Kauno skyriaus nariais). Nario mokestis metams moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems - 5 Lt, o dirbantiems suaugusiems - 10 Lt.


LKD bendrojo paklusnumo programa
Dresūros mokykla

Į bendrojo paklusnumo šunų dresavimo programą pagal Lietuvos kinologų draugijos priimtą programą įeina:

  • vaikščiojimas su pavadėliu - komanda "Greta!",
  • vaikščiojimas be pavadėlio - komanda "Greta!",
  • šuns sodinimas judant - komanda "Sėdėk!",
  • šuns paguldymas ir jo pasikvietimas - komandos"Gulėk! arba "Į vietą!","Pas mane" arba "Ateik!", "Greta!",
  • šuns pastatymas judant - komandos "Stovėk!", "Greta!",
  • daikto atnešimas (aportiruotė) - komandos "Aport! arba "Atnešk", "Duok!", "Greta!",
  • šuoliai per barjerą - komanda "Barjeras!".

Maždaug po 6 mėnesių dresavimo šuo gali laikyti egzaminą. Egzaminas išlaikomas, kai surenkama ne mažiau kaip 70 taškų. Jei nors viename iš pratimų gaunama 0 taškų (pratimas neatliekamas), egzaminas neįskaitomas.
(Visą šios programos aprašymą galite rasti K.Masilionio vadovėlyje "Kinologija, I dalis").

Apsaugos ir gynimo tarnyba

Dresūros mokykla

Dresuoti šunį pagal šios tarnybos programą galima tik tada, kai šuo jau gerai įvaldęs bendrojo paklusnumo programą.
Į šią tarnybą įeina :

  • Daikto išrinkimas pagal žmogaus kvapą - komandos "Uostyk!", "Aport!", "Duok!", "Geras!",
  • Daikto saugojimas - komandos "Saugok!", "Gulėk!", "Į vietą!", "Fu!",
  • Šuns piktumo ir nepasitikėjimo svetimais ugdymas, "nusikaltėlio" sulaikymas, apsauga, dresuotojo gynimas - komandos "Fas!","Fu!","Saugok!","Sėdėk!","Greta!","Į vietą!"

Kai šunys ir jų dresuotojai visiškai įsisavina kurso programą, jei yra pageidaujančių, organizuojamas egzaminas. Egzamino metu ir šuo, ir jo šeimininkas gali surinkti po 100 balų. Egzaminas išlaikomas, kai kiekviename pratime šuo surenka ne mažiau kaip 12 balų, o dresuotojas - ne mažiau kaip 60 balų. Jei nors viename pratime šuo gauna 0 balų, egzaminas neįskaitomas.
(Pilną šios tarnybos aprašymą galima rasti K.Masilionio knygoje "Tarnybinė ir dekoratyvinė šunininkystė").


Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šunų vikrumo (Agility) varžybos

Šioms varžyboms organizuoti reikalinga minimali aikštelė, kurios matmenys yra 20x40 metrų. Varžybų trasa gali būti 100-200 metrų ilgio (priklauso nuo varžybų kategorijos) ir gali turėti 12-20 kliūčių (gyvatvorė, sieninis viadukas, stalas, sustojimo zona, buomas, sūpuoklės, nuožulnių plokštumų tvora, slalomas, standus tunelis, lankstus tunelis, padanga, šuolis į tolį, upelis (vandens kliūtis), barjerai). Visos kliūtys turi turėti FCI priimtus išmatavimus. Varžybų trasoje kliūtys išdėstomos pagal varžybų teisėjo pasirinktą schemą ir visos sunumeruojamos. Jei šuo varžybų metu supainiojo kliūčių eiliškumą, jis iškart diskvalifikuojamas, tačiau jam leidžiama įveikto trasą iki galo, kad jis neįprastų stoviniuoti varžybų metu.
Jokios treniruotės ar trasos išbandymai prieš varžybas nėra leidžiami. Leidžiama tik vedliui be šuns susipažinti su varžybų trasa.
(Visas varžybų aprašymas ir teisėjavimas bei dalyvių įvertinimai aprašyti K.Masilionio vadovėlyje "Kinologija, I dalis").

Dresūros mokykla Dresūros mokykla Dresūros mokykla


Atgal