Jūsų klausimai

Tai klausimas apie kurį mokslininkia daug diskutuoja ir vieningos išvados nėra. Žmogaus akis taip sudaryta, kad ji turi jautrias spalvai ląsteles vadinamas kolbelėmis, kurios yra trijų tipų ir skiria tris spalvas: raudoną, žalia ir mėlyną. Šuns akyje yra tik dviem spalvom jautrios kolbelės. Todėl jie spalvas mato kitaip. Dabar eksperimento būdu yra nustatyta, kad šunys spalvas vis tik skiria.

Category: Kiti klausimai

Šuo šeimininku pripažįstą tą asmenį, kuris jį šeria, vedžioja ir kitaip prižiūri. Jei visi šeimos nariai lygiai rūpinasi, tai labiausiai pripažįsta tą asmenį, kuris jam atrodo fiziškai stipriausias. Dažniausiai tai būna vyras.

Category: Kiti klausimai

Šuo atpažįsta vilko šlapimo kvapą ir iš karto šalinasi iš jo teritorijos.

Category: Kiti klausimai

Šuniuko įsigijimas yra labai atsakingas žingsnis. Nuo 10 iki 14 metų vaikams ypač norisi šuniuko. Dažnai sunku suvokti visą prisiimamą atsakomybę ir triūsą auginant šunį, todėl tėvelių nuomonė labai svarbi. Apie 80 proc. visos priežiūros vistiek teks tėvams: neleisi žiemą tamsiu paros metu savo vaiko vieno su šuniuku į lauką, anksti atsikelti išvesti šuniuką į lauką taip pat dažniausiai tenka tėveliams, dar maitinimas, apsilankymai pas veterinarijos gydytoją susirgus, dresūra, galvosūkis kur palikti šuniuką toliau išvykstant ir per atostogas ir t.t. Taip truks 10-15 metų. Vieno kambario bute šuniukui gali pritrūkti vietos. Šuo taip pat turi turėti savo kampą kur jis galėtų ramiai pagulėti ir pailsėti. Jei šuns priežiūra tėvelių negąsdina, tai šuo visiems tik teiks džiaugsmą.
Bet nereikia nuleisti rankų: galima domėtis, skaityti literatūra apie šunis, lankytis parodose, gal pasimokinti kinologijos mokykloje (anksčiau kinologijos klubai net neleisdavo įsigyti šuniuko nebaigus kinologijos mokyklos). Laikui bėgant gal pagerės gyvenimo sąlygos, turėsite daugiau vietos ir tėveliai, matydami, kad jūsų susidomėjimas tikras, patikės jumis ir nupirks šuniuką.

Category: Kiti klausimai

Vokiečių aviganiai, Vidurinės Azijos aviganiai, Kaukazo aviganiai, Pietų Rusijos aviganiai, Podhalės aviganiai. Vokiečių aviganius galima išmokinti ir bandą ganyti. Likusios paminėtos veislės tinka tik apsaugai.

Category: Kiti klausimai

Šuns amžių iki šešių metų amžiaus pakankamai tiksliai galima nustatyti iš dantų nusidėvėjimo. Plačiau apie tai galite paskaityti Karolio Masilionio knygoje KINOLOGIJA I dalis (Leidykla VAGA, 2002), 12-13 puslapiuose.

Category: Kiti klausimai

„Kišeniniai šuniukai“ yra žargonas. Tokio pavadinimo nėra.Visus šunis, kurių svoris yra nuo 0,5 iki 1,5 kg galima vadinti „kišeniniais šuniukais“.

Category: Kiti klausimai

Dėl randų, kurie atsirado susižeidus šuniui pergyventi nereikia ir parodose dalyvauti galima. Parodose žiūrimi įgimti dalykai. Bet, jei bus lygiavertis varžovas, tai nugalės tas, kurio eksterjeras bus gražesnis, tai yra kuris bus be randų.

Category: Parodos

Jei šuns veislei pagal standartą numatyta, kad gali būti apkirptosos ausys, tai parodose Lietuvoje šuo gali dalyvauti. Daugelyje šalių jau draudžiama dalyvauti su apkirptomis ausimis ar trumpintomis uodegomis, todėl karpymų daryti nerekomenduojama.

Category: Parodos

Tam, kad dalyvauti parodoje, reikia turėti Lietuvos kinologų draugijos (LKD) išduotus šuns kilmės dokumentus ir užsiregistruoti į parodą artimiausiame LKD klube.

Category: Parodos

Parodose gali dalyvauti visi šunys, kurie turi šuns kilmę patvirtinančius Lietuvos kinologų draugijos (LKD) ar kitos šalies kinologinės organizacijos FCI narės išduotus dokumentus. Norint dalyvauti reikia, kad šuo būtų registruotas kuriame nors LKD klube ir susimokėjęs nario mokestį. Tai pat, norint dalyvauti parodoje, reikia susimokėti parodą organizuojančiam klubui dalyvio mokestį (jį priima visi LKD klubai). Išsamesnę informaciją galima gauti klube, kuriam priklausysite.

Category: Parodos

Šuns nėštumas trunka 58-66 dienas.

Category: Veisimas

Galioja taisyklė, kad vyresnėms kalėms reikia duoti 2-3 metais jaunesnius patinus, arba kuo vyresnė kalė, tuo jaunesnis turi būti patinas. Tada gaunasi stipresni palikuonys. Kales galima kergti iki 8 metų amžiaus. Geriems ir žinant, kad sukergus gaunasi labai geri palikuonys, patinams kergimui apribojimų nėra ir jie gali kergti vyresnes kales.

Category: Veisimas

Pirmasis rujos požymis – pasikeitusi kalės elgsena: kalė būna susijaudinusi ir nepaklusni. Tuo pačiu metu išbrinksta kalės lytiniai organai, iš jų pasirodo kruvinos išskyros. Paprastai iki 7-9 dienos kalė nepasiruošusi apvaisinimui ir neprisileidžia patinų, puola ir kandžioja juos. Nuo 9-tos dienos jau pradeda domėtis patinais. Tinkamiausias laikas apvaisinimui 10-12 dieną nuo rujos pradžios.

Category: Veisimas

Šunis galima kergti iki 5-6 metų amžiaus. Vėliau kalė dažnai lieka begždžia, arba sunkiai atsiveda šuniukus ir jie dažniausiai būna silpni. Patinų sperma jau būna mažai gyvybinga.

Category: Veisimas

Kalę galima kergti tada, kada ji rujoja. Kalė rujoja du kartus per metus. Dažniausiai lygiais intervalais. Rekomenduojama kergti vieną kartą per metus, kadangi po pirmos vados kalė nespėja sustiprėti ar atsiveda silpnesnius šuniukus.

Category: Veisimas

Pirmoje vadoje, jei pas kalę pieno būna mažai, pas ją neatsiranda motinystės instinktas. Todėl ji šuniuką ir suėda. Antra priežastis, kada kalė suėda šuniukus – kai jai trūksta mineralinių medžiagų.

Category: Veisimas

Nerekomenduojama. Pirmą kartą kergti šunis galima iki 6 metų. Po to dažniausiai šuniukai gimsta silpnesni.

Category: Veisimas

Šuniukus nuo motinos reikia atskirti ne anksčiau kaip po šešių savaičių. Kuo ilgiau šuniukai būna prie motinos, tuo geriau.

Category: Veisimas

Kaip ir visi šunys Sibiro haskių patinai kergiami nuo 24 mėnesių, o patelės nuo 18 mėnesių amžiaus.

Category: Veisimas

Reikia kreiptis į bet kurį kinologijos klubą. Daugiau informacijos gali rasti Lietuvos kinologų draugijos svetainėje www.kinologija.lt

Category: Veisimas

Apsaugai geriausiai tinka vokiečių aviganiai, Kaukazo aviganiai, Vidurinės Azijos aviganiai, Rusijos juodieji terjerai ir ryzenšnauceriai.

Category: Įsigijimas

Dokumentai garantuoja, kad šuo atitinka savo veislės standartą, stabilios psichikos, genetiškai yra sveikas. Be dokumentų nėra garantijos, kad šuo atitiks veislei būdingą standartą, t.y. nusipirkus norimos veislės šuniuką užaugęs jis gali būti tik panašus į norėtą veislę. Viskas čia priklauso nuo pardavėjo sąžiningumo. Todėl geriau pirkti iš veislyno su dokumentais, arba iš patikimo pardavėjo.

Category: Įsigijimas

Taip, galima.

Category: Dresūra

Galima dresuoti.

Category: Dresūra

Geriausia pradėti šunį dresuoti nuo šešių mėnesių. Rekomenduojama nuo trijų mėnesių šuniuką jau atvesti į dresūros aikštelę. Dar nedresuoti, bet supažindinti su dresavimo įrankiais, leisti pabūti tarp šunų. Tam specialiai dresuotojai organizuoja „darželinukų“ grupes.

Category: Dresūra

Labiausiai tikėtina, kad pačiam tai sunkiai pavyks. Net ir išmokinus, atsiradus aplinkui kitiems šunims gali šios komandos nevykdyti. Geriausiai kreiptis pas profesionalų dresuotoją, kur dresūra atliekama grupėse. Ten kartu dalyvauja daugiau šunų, šuo taip pat ir „socializuosis“. Taip pat bus garantuota, kad komandų bus mokomasi teisingai.

Category: Dresūra

Neretai šuniukui atėjus į naujus namus jis kaukia ir reikalauja dėmesio. Dažnai per dvi-tris dienas apsipranta ir taip nesielgia. Reikėtų nebijoti jo palikti vieno ir nerodyti didesnės užuojautos. Jei matys, kad jam skiriamas didesnis dėmesys, jis nepraleis progos tai išnaudoti ir kauks toliau (jie moka gudrauti!).

Category: Elgesys

Iki metų amžiaus visi šunys ką nors graužia ir tai normalu. Norint apsisaugoti, geriausia parduotuvėje įsigyti specialias groteles ir padaryti kambaryje šuniui aptvarą. Į jį reikia ką nors įdėti ką jis galėtų graužti.

Category: Elgesys

Iš elgesio matyti, kad ankstesnis šeimininkas skriaudė šunį, o šeimininkė jam buvo gera. Naujiems šeimininkams reikia stengtis kartu prižiūrėti šunį, kartu vesti pasivaikščioti. Šeimininkas turėtų dažniau duoti šuniui skanėstų ir tada gal santykiai pagerės. Jei ne, tai geriau šuns atsisakyti, kad neįvyktų nelaimė.

Category: Elgesys

Šuniukas turi priprasti prie naujų namų. Kad lengviau priprastų reikia kelias dienas kalės lizde palaikyti medžiagą ar rankšluostį, kad prisigertų lizdo kvapo ir įdėti į šuniuko guolį naujoje vietoje. Jausdamas savo lizdo kvapą šuniukas daug lengviau pripranta prie naujos vietos.

Category: Elgesys

Didelė tikimybė, kad šuo turi kirminų. Kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Category: Elgesys

Tai būdinga daugeliui šunų iki metų amžiaus. Dažniausiai užaugus ši problema praeina savaime.

Category: Elgesys

Retriveriui reikia uždėti antkaklį (kad priprastų) ir išnešti į lauką. Kartais lauke šuniukas neatlieka savų „reikalų“. Tada reikia kartu į lauką išnešti skudurėlį ar laikraštį suvilgytą šuniuko šlapimu. Šuo dažniausiai šlapinasi ten, kur užuodžia savo šlapimo kvapą. Jei šuniukas niekur neina, tada reikia jį truputį toliau nunešti nuo namų ir paleisti. Šuniukai dažnai nenoriai eina nuo namų, bet su noru bėra į namus. Taip po truputį šuniukas pripras judėti lauke.

Category: Elgesys

Pririšti šuniui pavadėlį. Išeiti iš patalpos, bet duris palikti šiek tiek praviras, kad būtų galima patemti už pavadėlio. Kai tik šuo pradės loti staigiai patemti už pavadėlio. Taip kartoti kol šuniui lojimas pradės asocijuotis su nemaloniu pavadėlio truktelėjimu.

Category: Elgesys

Šuo niekada neturi gauti maisto pirmas. Pirmiausia turi pavalgyti šeimininkai ir tik tada duoti maisto šuniui. Jei šios taisyklės nesilaikoma ir atsiranda ši problema. Todėl reikia pakeisti įpročius ir mažiausiai šuniui parodžius agresiją sudrausminti ir griežtai pasakyti komandą „Negalima!“.

Category: Elgesys

Tai dažna klaida, padaroma kai šuniukas dar mažas. Iki 8 mėnesių amžiaus šuns psichika dar nėra susiformavusi. Todėl šunį griežtai draudžiama erzinti ar kitaip skatinti jo agresiją. Jei tik šuniukas bando rodyti agresiją, šeimininkas tuo pat metu privalo sudrausti ir griežtai ištarti komandą „Negalima“. Jei mažam šuniukui skatinama agresija, suaugęs jis gali pulti net šeimininką. Jei tai didelis šuo, tai jis tampa labai pavojingas ir dažnai tenka izoliuoti.

Category: Elgesys

Kalytė nori ne vaikų, o žaislų. Kiekvienas šuo turi turėti žaislų pažaisti. Tai yra būtina. Ir jokiu būdu jų negalima nuo šuns slėpti.

Category: Elgesys

Reikia šunį įpratinti, kad pro duris pirmiausia išeitų šeimininkas, o tik paskui šuo. Šuo pirmiausia pasodinamas prieš duris. Pro jas praeina šeimininkas ir tik tada pasišaukia šunį. Kai tai įpras, tada nustos šokinėti ant durų.

Category: Elgesys

Arba reikia užtikrinti, kad šuo pas kaimyną nepatektų, arba laikyti voljere. Šuo yra plėšrusis gyvūnas!

Category: Elgesys

Dažnai taip atsitinka kai pavadėlis šuniui asocijuojasi su skaudžia patirtimi: pavyzdžiui su pavadėliu jam buvo skaudžiai suduota, mušta, ar dar kas buvo nutikę.

Category: Elgesys

Tai yra šuns inkstinktas. Šunys voliodamiesi kitų gyvulių išmatose slepia savo kvapą, kad jų neužuostų priešai. Todėl nuo to galima apsaugoti tik laikant šunį su pavadėliu.

Category: Elgesys

Pirmiausia reikia paimti storesnį (pvz. vilnonį) siūlą ir jį užrišti. Kai tik šuo jį bando nusimauti, iš karto nurišti. Taip reguliariai kartoti kol pripras. Po to tą patį kartoti su minkštos odos antkakliu. Kai ir jo nebandys nusimauti, tada galima dėti normalų.

Category: Elgesys

Reikia šunį vesti kur yra daug šunų, kad jis prie jų priprastų. Geriausia išeitis – dresūra.

Category: Elgesys

Taip, tai normalu ir nieko blogo. Jei to pasirodoytų per daug, tai reikia paprasčiausia paimti ir nukelti savo patiną nuo kito šuns. Tik negalima mušti ar kitaip nubausti, kadangi, jei reikės suvesti su patele, kad turėtų palikuonių, gali šuo iš baimės to nedaryti.

Category: Elgesys

Norint atpratinti šunį, kad nešokinėtų ant žmonių, šuniui, pašokus ant šeimininko, pastarajam reikia sugriebti už priekinių letenų ir, už jų laikant, su koja užminti ant užpakalinės letenos. Po kelių tokių procedūrų jis nustos šokinėti ir ant šeimininko, ir ant svetimų.

Category: Elgesys

Dobermanų veislės šunys yra sudėtingi auklėti, labai aktyvūs ir lengvai pasiduoda dresuojami tik stipraus charakterio šeimininkui. Tai – veislė skirta patyrusiems šunų augintojams. Dažnas lojimas taip pat būdingas šiai veislei. Todėl Jūsų šuo elgiasi taip, kaip ir būdinga šiai veislei.

Category: Elgesys

1-2 mėn. šuniukai šeriami 6 kartus per dieną, 2-3 mėn. 5 kartus, 3-6 mėn. 4 kartus, 6-8 mėn. 3 kartus, 8 arba daugiau mėnesių nuo 1 iki 2 kartų per dieną.

Category: Maitinimas

Geriausia kalytę šerti tuo pačiu maistu kaip ir buvo šeriama iki šuniukų atsivedimo. Iki 7 dienos reikia duoti papildomai virtos mėsos, o nuo septintos dienos nuplikytos (mėsos vidus turi būti pilkas). Jei iki šuniukų atsivedimo kalei nebuvo duodamas pienas, tai jo duoti negalima, kadangi kalė pradės viduriuoti. Jei taip atsitiko, tai reikia nusipirkti vaistinėje karčiojo kiečio (pelyno) arbatos, žiupsnelį užplikyti litre vandens ir į maistą įpilti 3-5 arbatinius šaukštelius. Viduriavimas turėtų praeiti.

Category: Maitinimas

Galima. Nerekomenduojama duoti česnakų medžiokliniams šunims.

Category: Maitinimas

Jokiu būdu negalima duoti žalios kiaulės odos. Labai dažnai nuo jo šuniukai suserga diarėja (viduriavimu) ir didžioji dalis nugaišta.

Category: Maitinimas

Perkant šuniuką būtinai reikia pas šuns šeimininką išsiaiškinti kaip šuo buvo šeriamas ir nekeisti maisto. Po to, jei norima maistą pakeisti, reikia tai daryti palaipsniui mažinant seno maisto normą ir didinant naujo.

Category: Maitinimas

Toks maitinimas yra geras.

Category: Maitinimas

Galima. Reikia kartu duoti ne tik virtų bulvių, bet ir kitų daržovių.

Category: Maitinimas

Jei maitinama subalansuotu sausu pašaru, tai nieko papildomai duoti nereikia. Rekomenduojama papildomai du kartus per savaitę duoti pavirtos, ar karštu vandeniu užpiltos mėsos. Jei ruošiate maistą patys, tai būtinai reikia duoti daržovių, tiek žalių, tiek įdėtų į ruošiamą sriubą. Kaulų duoti reikia, bet geriausiai nuvirtų. Jei vokiečių aviganis su dokumentais, tai geriausiai tinka jaučio dubens kaulai. Juos graužiant šuniui formuojasi teisinga sankanda. Taip pat tinka visi jautienos kaulai, kurie yra pakankamai dideli, kad šuo negalėtų atkąsti, o tik graužtų. Dėl dažnumo apribojimų nėra. Jei neturės ką pagraužti, tai pats susiras (gerai jei tai bus nevertingi daiktai).

Category: Maitinimas

Šuniukų maitinti karvės pienu nerekomenduojama. Šuns organizmas karvės pieno baltymų pilnai nesuvirškina ir todėl jie dažnai viduriuoja. Jei kalė neturi pieno, tai dabar veterinarijos vaistinėse galima įsigyti kalės pieno pakaitalo.
Atsigėrimui geriausiai tinka paprastas vanduo.

Category: Maitinimas

Labai negerai jei šuo ėda tik mėsą. Šuo turi ėsti visavertį maistą, t.y. kuriame yra visų reikalingų vitaminų ir mikroelementų. Todėl geriausia šerti specialiai šunims skirtu maistu, kurio parduotuvėse yra labai platus pasirinkimas. Norint pripratinti prie naujo maisto reikia neduoti jokio kito maisto tol, kol nepradės ėsti naujo. Nereikia nuogąstauti jei šuo neėstų naujo maisto kelias dienas, kadangi pagal šuns fiziologiją jis gali būti neėdęs visą savaitę be didesnės žalos savo organizmui. Rekomenduojama šuniui maisto nekeisti. Jo organizmui geriau vienodas maistas.

Category: Maitinimas

Rekomenduojama šuniukus nuo kalės atjunkyti ne anksčiau kaip po pusantro-dviejų mėnesių. Su kalės pienu šuniukai gauna ne tik maisto medžiagų, bet ir imunitetą stiprinančius elementus. Po to šuniukus galima šerti tuo pačiu maistu kaip ir kalę (maitinanti kalė turi gauti geresnį maistą nei įprastai). Jei tai sausas maistas, tai reikia jį atskiesti vandeniu, kad jis nebūtų kietas. Ėsti šuniukus reikia mokinti, kadangi pradžioje jie dar nemoka. Reikia juo sudrėkinti nosytę, įdėti truputį į burnytę. Peranksti atjunkyti šuniukus nuo kalės pavojinga dar todėl, kad kalė gali susirgti mastitu – pieno liaukų uždegimu. Rekomenduojame išsamiau pasitarti su veterinarijos gydytoju.

Category: Maitinimas

Kai šuo turi kirminų gali pradėti blogai ėsti. Arba daug ėda, bet būna sulįsęs. Gali dažnai be priežasties viduriuoti ar vemti. Kartais kirminų kiaušinėlių galima pastebėti išmatose, kurie primena agurko sėklas. Retais ir užleistais atvejais pro išeinamą angą išlenda net pats kirminas.

Category: Sveikata

Šuniukus dehelmintizuoti (gydyti nuo kirminų) galima nuo 1 mėnesio amžiaus.

Category: Sveikata

Pagal šiuos požymius labai didelė tikimybė, kad kalytė turi kirminų. Kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Category: Sveikata

Šis reiškinys pas kales vadinamas ruja. Sakoma, kad kalė pradėjo rujoti. Paprastai kalėms ruja prasideda nuo 8-9 mėn. amžiaus. Nuo 10 iki 12 dienos rujos metu kalės gali būti apvaisinamos. Ruja trunka apie 15 dienų ir būna du kartus per metus lygiais tarpais, t.y. kas pusęs metų. Kalę pirmą kartą sukergti galima tik nuo metų ir aštuonių mėnesių. Todėl iki šio amžiaus rujos metu kalę reikia saugoti nuo patinų, kadangi ji dar fiziškai nesubrendusi išnešioti šuniukus.

Category: Sveikata

Po pirmų skiepų šuniuką į lauką galima vesti praėjus dviems savaitėms, kadangi imunitetas ligoms nuo kurių skiepyta susiformuoja per 14 dienų.

Category: Sveikata

Alergiją sukelia ne pats šuo ar katė, o mikroflora esanti kailyje. Todėl į šį klausimą atsakyti labai sunku. Visi gyvūnai kurie šeriasi gali sukelti alergiją. Mažesnė rizika yra tų šunų ir kačių, kurie mažai šeriasi arba savo prigimtimi yra pliki. Prie mažiau besišeriančių šunų veislių galima būtų priskirti pudelius. Tačiau turintiems alergiją geriausia nerizikuoti ir turinčių kailį gyvūnų nelaikyti.

Category: Sveikata

Tai reiškia, kad kalytė tuoj rujos. Šie požymiai atsiranda prieš keturias dienas iki rujos.

Category: Sveikata

Ar ausys stovi ar ne (jei pagal šuns veislės standartą jos privalo stovėti) priklauso nuo šuns genų. Dažniausiai, jei šuniukui iki aštuonių mėnesių jos neatsistoja, tai taip ir lieka. Dažnai to priežastis yra nesąžiningi veisėjai, kurie dirbtinomis priemonėmis ausis pastato ir per parodas apgauna teisėjus. Ausis galima pastatyti atliekant kosmetinę operaciją, bet Europos sąjungoje tokios operacijos yra uždraustos.

Category: Auginimas

Suaugusio šuns normali kūno temperatūra – 37,5-38° C, jauniklių – 38-39,2° C. Ilgiau palaksčius, ypač karštą dieną, temperatūra gali pakilti.

Category: Sveikata

Šuniukai pirmą kartą skiepijami po aštuonių savaičių (dviejų mėnesių). Pakartotinai skiepijami po dvylikos savaičių (trijų mėnesių) ir po metų. Galima po šešių savaičių skiepyti „Puppy“ vakcina. Bet tai nėra privaloma. Ja dažniausiai skiepijami veislynuose veisiami šuniukai, kadangi yra didesnė rizika užsikrėsti virusu. Bet ir šiuo atveju pradžioje paminėti skiepai yra privalomi.

Category: Sveikata

Tai normalu. Kalytė gali po truputį pakraujuoti iki vieno mėnesio. Per šį laiką jai valosi gimda. Susirūpinti reikia jei kalytė darosi vangi, nesirūpina šuniukais, pasikeičia išskyrų spalva ar atsiranda jų stiprus kvapas. Tada reikia kreiptis pas veterinarijos gydytoją.

Category: Sveikata

Visi atitraukti nuo kalės šuniukai dvi-tris paras verkia. Tai normalu. Kad šuniukus nuraminti reikia prieš tai kelias dienas kalės guolyje palaikyti kokį nors skudurėlį, kad prisigertų kalės kvapo ir įdėti į naują šuniukų guolį. Tai pat rekomnduojame į guminę pūslę įpilti šilto vandes ir padėti šalia šuniukų, kad jiems tai asocijuotųsi su kalės šiluma.

Category: Auginimas

Šuniukai imami nuo kalės 45 dienų stambioms veislėms ir 45-60 dienų dekoratyvinėms veislėms. Keturiasdešimt penkių dienų stambių veislių šuniukai jau turi ėsti patys. Todėl paskutines 3-4 dienas kalė prie šuniukų prileidžiama tik nakčiai, o dieną šuniukai šeriami tuo ėdalu, kuriuo maitinsis atimti nuo kalės. Negalima vienu metu nuo kalės atitraukti visų šuniukų, nes kalė gali susirgti tešmens uždegimu. Tai reikia atlikti per savaitę.

Category: Auginimas

Vokiečių aviganiui ausys pilnai atsistoja nuo 8-9 mėnesių. Iki to laiko jos gali kelis kartus atsistoti ir vėl nuleipti.

Category: Auginimas

Vakarinis pasivaikščiojimas turi trukti ne mažiau 40 minučių. Tik per šį laiką šuo pilnai išsituština.

Category: Auginimas

Tai normalu. Tai vadinamas šuniuko kailis ir jis gali skirtis nuo to, kuris išaugs vėliau. Žiemos metu tikras kailis išauga iki vienerių metų o vasaros metu iki aštuonių mėnesių.

Category: Auginimas

Tai tiesa, kad šuniukų ausų stovėjimas priklauso nuo dantų kritimo. Tik nuo aštuonių mėnesių šuniuko ausys pilnai atsistoja. Iki to laiko jos nusvyra ir vėl atsistoja 2-3 kartus.

Category: Auginimas

Retai laikant namuose vieną šunį galima atsivesti į namus kitą (ypač jei šunys tos pačios lyties). Šunys pradeda aiškintis kas yra namų šeimininkas, lyderis ir, jei kuris vienas pradės priešintis, viskas gali baigtis tragedija.

Category: Laikymas

Jei šuo laikomas kambaryje, tai normalu. Kambaryje laikomų šunų kailis šeriasi visą laiką. Lauke laikomų šunų kailis šeriasi du kartus per metus.

Category: Laikymas

Patinai būna stambesni, gražesni. Kalytės būna smulkesnės, bet meilesnės. Prie patinų trūkumų reikėtų paminėti, kad jiems visą laiką rūpi kalės. Ypač kai užuodžia rujojančios kalės kvapą. Kalei šios problemos nėra, kadangi ji rujoja tik du kartus per metus ir visą likusį laiką būna rami. Laikant patalpoje, kai kalė rujoja, gali kilti problemų su higiena. Šiuo metu lengvai galima įsigyti tam skirtų higienos priemonių. Reikia dar pastebėti, kad dideli šunys, kurie naudojami apsaugai, negali būti patinai, kadangi agresyviausią patiną galima lengvai nuvilioti su rujojančia kale.

Category: Laikymas

Reikia šuniuką prie guolio privesti ištariant komandą „Vieta“. Į guolį reikia padėti jo mėgstamiausią žaislą ar kitą mėgstamą daiktą. Atėjus į guolį, šuniuką reikia paglostyti, pagirti. Po kelių pratimų šuo įpras ateiti į savo guolį.

Category: Laikymas

Dažniausiai taip nutinka per Naujų metų fejerverkų šaudymą ar esant griaustiniui. Tokie ir panašūs reiškiniai išgąsdina šunis ir jie visokiais būdais stengiasi išsilaisvinti ir pabėgti.

Category: Laikymas

Šunį vesti į lauką du kartus galima nuo metų amžiaus. Bet tai taip pat priklauso nuo sveikatos būklės. Ne visada ir vyresniam šuniui pakanka dviejų kartų.

Category: Laikymas

Tai natūrali gerai besijaučiančio šunelio būsena. Augdamas prie visko pripras. Šunelį nuo keturių mėnesių jau galima dresuoti. Taip jis dar labiau susigyvens su aplinka, pripras prie kitų šunų ir taps paklusnesnis.

Category: Laikymas

Iki keturių mėnesių šuniukai „reikalus“ atlieka bet kur. Šuniukai šlapinasi ten, kur užuodžia šlapimo kvapą. Todėl reikėtų laikraštį ar skudurėlį su šuniuko šlapimu išnešti į lauką ir, po to, ten, radęs kvapą, jis šlapinsis.

Category: Laikymas

Tikriausiai mama jį šeria, todėl jos ir klauso. Labiausiai šuo prisiriša prie to asmens, kuris jį šeria, šukuoja ir vedžioja.

Category: Laikymas

Reikia vesti šunį į dresūros užsiėmimus, kad jis „domestikuotųsi“, t.y. priprastų prie kitų šunų.

Category: Laikymas

Laukinėje gamtoje tai yra normalu. Plėšrūs žvėrys sumedžioję grobį pirmiausia suėda vidurius su visu jų turiniu! Laikant naminį gyvūną mums tai nepriimtina ir reikia su tuo kovoti. Dažniausiai išmatas ėda jauni šunys. Dažnai to priežastis – šuniui trūksta mikroelementų. Jų reikia nupirkti veterinarijos vaistinėje ir sušerti šuniui. Taip pat šiuo metu yra pirkti specialių maisto priedų, kuriuos sušėrus šuo neėda savo išmatų.

Category: Laikymas

Iki metų amžiaus šunims reikia duoti ką nors graužti (parduotuvėse galima įsigyti kremzlinių kaulų, galima duoti pagaliukų). Taip šunys stiprina savo žandikaulių raumenis. Jei nieko tinkamo negauna, pradeda graužti baldus. Jei vis tiek graužia baldus, tada reikia nupirkti gardelį ir jame uždaryti. Į gardelį reikia įdėti ką jis galėtų pagraužti.

Category: Laikymas

Šuo kartais apsišlapina iš džiaugsmo. Šiuo atveju neaišku su kokia patirtimi jis atėjo iš ankstesniojo šeimininko. Gal jis buvo išgąsdintas ar kaip nors baustas. Reikia dažniau išvesti į lauką ir pasišlapinus lauke pagirti, paglostyti, paskatinti kokiu skanėstu.

Category: Laikymas

Dažniausiai savo „reikalus“ šunys atlieka ten kur buvo prieš tai darę ir užuodžia kvapą. Todėl pirmiausia reikia gerai išplauti tą vietą, kad neliktų kvapo. Iš karto reikia išnešti į lauką ir kiekvieną kartą pagirti, paglostyti kai „susitvarko“ lauke. Taip pat galima suvilgyti laikraštį ar skudurą jo šlapimu ir išdėlioti lauke, kad kitą kartą pajustų „savo“ kvapą ir atliktų „reikalus“ lauke.

Category: Laikymas

Jei tai patinas – normalu. Nuo 7 mėnesių patinai pradeda bręsti. Pradeda išsiskirti lytinis hormonas testosteronas. Patinai pradeda tapti „tikrais vyrais“. Šio hormono kiekis apsprendžia šuns dominavimo savybes. Uostydami patinai vienas kitam po uodega (tą daryti vienas kitam leidžia) uodžia šį hormoną ir tas, kuris turi jo mažiau, atsitraukia. Taip pat atsitraukia jei yra fiziškai silpnesnis. Jei kiekis yra vienodas ar panašus, tai prasideda kova. Kuris ją laimi, tas dominuoja (turi pirmumo teisę apvaisinti kalę). Taip yra ne tik su šunimis, bet ir kitais laukiniais gyvūnais (patinais). Bendraujant patinams su kalėmis ar kalėms tarpusavyje šios problemos neturėtų būti.

Category: Laikymas

Viena galimų priežaščių – permažas voljeras. Rekomenduojama, kad voljeras būtų ne mažesnis kaip 6 kv. metrai. Ilgai laikant šunį permažame voljere dažnai jiems sutrinka psichika. Reikia dažniau išleisti šunį palakstyti, su juo pažaisti.

Category: Laikymas

Vienas iš būdų: iškloti visą kambarį laikraščiais. Šuniukui nusišlapinus jį pagirti, paglostyti. Po to palaipsniui laikraščių kiekį mažinti kol liks vienas. Bet tai pavyksta ne visada. Patikimiausias būdas yra kiek galima dažniau išnešti šuniuką į lauką. Jam nusišlapinus jį pagirti, paglostyti. Palaipsniui šuniukas užsimanęs šlapintis pats atsistos prie durų ir suprasite, kad jau laikas išvesti. Jokiu būdu negalima barti ar mušti šuniuko praėjus kažkiek laiko po šlapinimosi – jis nesupras už ką baudžiamas. Seną šlapimą reikia gerai išvalyti, kad neliktų kvapo.

Category: Laikymas

Vienintelis būdas, kad dėl šėrimosi būtų mažiau plaukų, šunį dažnai šukuoti. Nuo šėrimosi priemonių nėra.

Category: Priežiūra

Reikėtų įsigyti šukas poplaukio iššukavimui ir jį iššukuoti.

Category: Priežiūra

Maudyti galima. Tik reikia gerai išplauti kailį vandeniu, kad neliktų šampūno ir gerai iššluostyti. Kailį net galima prapūsti fenu. Reikia žinoti, kad žiemą, išmaudžius šunį, mažiausiai dvi valandas negalima vesti į lauką. Specialių plovimo priemonių šarpėjams nėra.

Category: Priežiūra

Visus šunis su šampūnu ar muilu nerekomenduojama maudyti dažniau negu kartą per mėnesį, kadangi gali išsausėti oda ar pradėti lūžinėti plaukai. Maudyti tik su vandeniu jokių apribojimų nėra.

Category: Priežiūra

Be šampūno ar kitų cheminių priemonių maudyti šiltame vandenyje galima. Tik po to negalima šlapio leisti į lauką, kad nesušaltų. Su šampūnu maudyti galima nuo 6 mėnesių amžiaus.

Category: Priežiūra

Kalytę galima maudyti bet kada, kada to reikia. Rekomenduotina pradžioje maudyti tik paprastu vandeniu. Taip pat galima maudyti tik su specialiai šunims skirtomis kokybiškomis priemonėmis. Po maudymo reikia labai gerai išplauti su vandeniu kailiuką, kad neliktų jame maudymo priemonių ir jos, žindant, nepatektų šuniukams.

Category: Priežiūra